Stránky: 1 182 363 500 501 502 503 504 505 506 544 725

Dvojčata na dlažbě (a taky v Akropoli - již zítra)

20. 8. 2008
Obrázek: Dvojčata na dlažbě (a taky v Akropoli - již zítra)

Aneb Mark Lanegan a Greg Duli "pod okapem" či ve špíně showbusinessu. Další významy názvu Gutter Twins si můžete domýšlet sami. Jisté je, že 21. srpna v pražské Akropoli bude poněkud pochmurno. "Spřízněni volbou", tedy grunge v jeho písničkářské podobě, rozhodli se dlouholetí přátelé, že to zkusí pospolu.Oba měli za sebou, řekněme ...

---

Dnes má šedesátiny ROBERT PLANT

20. 8. 2008
Obrázek: Dnes má šedesátiny ROBERT PLANT

Zpěvák (jehož jméno je spojováno především s Led Zeppelin) Robert Anthony Plant se narodil 20. srpna 1948. Do kapely si ho Jimmy Page přizval potom, když mu odmítnuli Steve Marriott (Small Faces), Steve Winwood a Terry Reid. Page se šel na doporučení podívat na zázračného pěvce birminghamské party Hobbstweedle. A ten ho učaroval. Přišlo mu až divné, že ten kluk ještě není hvězdou. Říkal si, že je třeba problém s jeho povahou. Třeba je nesnesitelný. "Pokud se z Roberta nevyklube nějaký asociál, je to zpěvák, kterého chci", prohlásil Page. Když pak Roberta oslovil, ten byl nadšený, protože mu došlo, že Jimmy může být jeho vysněnou vstupenkou mezi slavné. Tak se domluvili. Ale málem z toho nic nebylo. Když jel Plant vlakem na první zkoušku, na nádraží ho oslovila starší dáma, která byla notně podrážděna jeho vizáží. Začala na něj ječet, ať má trochu slušnosti a ostříhá se. Výchovnou scénu završila fackou.To Planta natolik vyděsilo, že vážně uvažoval otočit se a jít zase domu, protože to bylo špatné znamení. Nakonec to ale nevzdal a první jamování s Pagem dopadlo parádně. Při loučení se pak Plant ještě zmínil, že by věděl o dobrém bubeníkovi a přimluvil se za starého přítele Johna Bonhama…. Tak nějak to bylo na začátku. Dnes je Plantovi šedesát a momentálně brousí po světě s americkou zpěvačkou Alison Krauss a prezentují společnou desku Raising Sand.

PS: Doporučená literatura: Schody do nebe - Led Zeppelin bez cenzury (Richard Cole, Richard Trubo) a Můj život s Deep Purple (Ian Gillan, David Cohen)

---

URIAH HEEP tři koncerty v Česku

19. 8. 2008
Obrázek: URIAH HEEP tři koncerty v Česku

27. října Pardubicích (ČEZ aréna - malá hala), 28. října v Plzni (hala Lokomotivy) a 29. října ve Zlíně (Masters of Rock Cafe) - vstupenky. Kapela přijede představit nové album Wake The Sleeper a taky nového bubeníka. Od Uriah Heep v lednu 2007 odešel Lee Kerslake (ze zdravotních důvodů) a místo něj zasedl za bicí soupravu Russell Gilbrook. Ten má za sebou spolupráci s Tonym Iommim nebo Van Morrisonem.

---

Letem rockovým světem – tedy stručně

19. 8. 2008

PAUL STANLEY z Kiss bude chovat. Jeho šestatřicetileté ženě Erin se v zimě narodí mrně: Já i manželka se nemůžeme dočkat, až se to malé narodí. Společně s našimi dětmi máme před sebou krásnou budoucnost," Pár, který se bral před třemi lety, má doma dvouletého syna Colina. Paulův starší (z předešlého manželství) Evan má 14 roků.

Severší metalisti míří na Prahu. 15. února 2009 v pražském klubu Abaton zahrají finští 69 EYES a švédští TIAMAT.

Ze studia pak unikla zpráva, že nová deska U2 vyjde v půlce listopadu a bude se jmenovat No Line The Horizon. Od 13. října se pak v obchodech máme ptát po nových KAISER CHIEFS. Je třetí deska má titul Off With Their Heads.

---

GILLAN má narozeniny a letní sestřih

19. 8. 2008
Obrázek: GILLAN má narozeniny a letní sestřih

Ian má dnes má 63. narozeniny - minulý týden se na něj a Deep Purple zajela do Helsinek podívat i beaťačka Katka. O její cestě na sever Evropy si můžete přečíst ZDE. Tady jsou pak fotky:

PS: Když v roce 2005 slavil Gillan šedesátku, tak jsme mu volali a ZDE je část rozhovoru. A TADY si můžete přečíst historku o setkání s jedním nevěřícím fanouškem. Vůbec Gillanovy stránky jsou poučné (a z velké části přeložené do češtiny). A ještě jedna drobnost: zítra bude mít kulatiny Robert Plant.

---

AC/DC - Black Ice

19. 8. 2008
Obrázek: AC/DC - Black Ice

8 let jsmě čekali - nová deska AC/DC vyjde 20. října 2008. Angus a Malcolm Youngovi, Brian Johnson, Cliff Williams a Phil Rudd pod dozorem producenta Brendana O'Briena pro nás připravili 15 skladeb. První singl Rock 'N' Roll Train se začně hrát 28. srpna. Seznam skladeb: Rock n' Roll Train, Skies on Fire, Big Jack, Anything Goes, War Machine, Smash n' Grab, Spoilin' For a Fight, Wheels, Decibel, Stormy May Day, She Likes Rock n' Roll, Money Made, Rock n' Roll Dream, Rocking All the Way, Black Ice.

---

JIMMY PAGE – tečka za olympiádou

19. 8. 2008
Obrázek: JIMMY PAGE – tečka za olympiádou

Režisér závěrečného ceremoniálu her v Číně přišel s nápadem, jak předat štafetu městu Londýn, kde se budou konat další letní hry v roce 2012. Převezmou ji rodáci z Londýna - třetí vítězka britského X Factoru Leona Lewis, fotbalista David Beckham a kytarista Led Zeppelin Jimmy Page. Leona na show zazpívá, Jimmy zahraje a David? Ten prý přijede v červeném patrovém autobusu (double-decker). Závěrečný ceremoniál olympiády začne v neděli ve 14. hodin našeho času.

---

Rocková pumpa v Českých Budějovicích

15. 8. 2008
Obrázek: Rocková pumpa v Českých Budějovicích

Ve středu se tankovala muzika v areálu Zapa betonu v Českých Budějovicích. S foťákem řádila Šárka.

celé album fotek

A pozor, Beaťáci, další pumpa bude v Mladé Boleslavi!

Kdy? Dozvíte se to včas.

---

LENNONŮV vrah zůstane v chládku

15. 8. 2008
Obrázek: LENNONŮV vrah zůstane v chládku

Markovi Chapmanovi byla už popáté zamítnuta žádat o milost. Další šance se mu naskytne v roce 2010. A to kvůli obavám o veřejnou bezpečnost a veřejné blaho. Muž, který 8. prosince 1980 chladnokrevně zastřelil Johna Lennona, má v současnosti 53 roků. Z výsledku je určitě nadšená i vdova Yoko Ono, která žádala, aby Lennonův vrah setrval i nadále za mřížemi, a to i pro jeho vlastní dobro: "Pro něho je velmi nebezpečné vyjít ven. Ne ani tak pro nás, ale pro něj samotného. Je zde mnoho lidí, kteří by ho žít dlouho nenechali." Champana chodí ho žaláře navštěvovat jeho žena Gloria Abe - není nezajímavé, že se narodila v americe Japonskému páru. Tedy jako japonka vypadá. Nemusím snad připomínat, že druhá žena Johna Lennona …..

---

Od mixážního pultu – zprávy z nahrávacích studií

15. 8. 2008
Obrázek: Od mixážního pultu – zprávy z nahrávacích studií

Švédští metalisti HammerFall sice nastoupili do studia teprve teď v pondělí, ale už hlásají do světa, že jejich nová deska bude k mání 20. února 2009. Bude už sedmou v pořadí a první s kytaristou Pontusem Norgrenem a basákem Fredrikem Larssonem.

Současný pěvec skupiny Masterplan američan Mike DiMeo už má natočeno. Jeho nový projekt Tenpoint "vypotil" demo a teď hledá vydavatele.

Kytarista Sepultury předběhne svůj vlastní band. Zatímco novinka od "hrobařů" (Sepultura v portugalštině znamená hrob) se má začít prodávat v listopadu, tak sólovka Andrease Kissera vyjde už 6. října. A to pod názvem Hubris I & II - slovo Hubris je odvozeno z řeckého hybris a znamená pýcha nebo vyzývavost.

Už pár dní se ví, že první studiové album Queenů s Paulem Rodgersem u mikrofonu se bude jmenovat The Cosmos Rocks a máme ho očekávat na 15. září. Už záhy začnou rádia hrát první singl C-lebrity. Pokud vás zajímá seznam skladeb a to i na bonusovém DVD - Live from Japan. Tak koukněte SEM

Jo a 14. listopadu by mělo vyjít nové album U2. Nikdo z kapely to ale nechce potvrdit. Jediné co pustili do světa je fakt, že nahrávají a to pod dozorem producentů Briana Ena a Daniela Lanoise.

---
Stránky: 1 182 363 500 501 502 503 504 505 506 544 725