Stránky: 1 170 340 505 506 507 508 509 510 511 678

Do Prahy přijedou taky SWEET

29. 3. 2007
Obrázek: Do Prahy přijedou taky SWEET

Glam-rocková formace, která patřila zejména v 70.letech k největším hvězdám světové hudební scény, se vrací po 2 letech do České republiky. Jejich show si nenechejte ujít 17. října v Retro Music Hall. Vstupenky v síti Ticketpro a v klubu Retro (Francouzská 4)

PS: ZDE si můežete prohlédnout fotky z pondělního koncertu Blue Effectu v Lucerna music baru.

---

MAY pracoval na muzice pro film

28. 3. 2007
Obrázek: MAY pracoval na muzice pro film

Jedná o zakázku pro IMAX (velkorozměrový kinematografický systém). Film s horolezeckou tématickou se bude výstižně jmenovat Alpy a zazní v něm skladby Queen jako Who Wants To Live Forever, It's A Beautiful Day a Bijou. Divák se bude moci vybrat na cestu společně s Johnem Harlinem III. Jde o výpravu severní stěnou Eigeru (Bernské Alpy, Švýcarsko), kde v roce 1966 zahynul Johnův otec.

---

THE EDGE nechá vyhražit svého Gibsona

28. 3. 2007
Obrázek: THE EDGE nechá vyhražit svého Gibsona

Kytarista U2 dal do dražby svou nejoblíbenější kytaru Gibson Les Paul 1975. Peníze (odhadem $80.000) pak věnuje na konto charity Music Rising, kterou pomohl založit jako nadaci pomáhající lidem postiženým hurikánem Katrina. Edge své rozhodnutí vysvětluje: "Chtěl jsem darovat něco velkého, něco, co pro mě hodně znamená. Něco, co mi bude chybět." Dražba s názvem Icons Of Music se bude konat 12. dubna 2007 v newyorském Hard Rock Café a kromě legendární kytary se zde bude dražit například saxofon podepsaný bývalým prezidentem USA Billem Clintonem a originální nahrávací kontrakt s vlastnoručním podpisem Elvise Presleyho.

---

PAPRIČKY posouvají turné

27. 3. 2007
Obrázek: PAPRIČKY posouvají turné

Red Hot Chili Peppers musejí upravit termíny pro turné po Japonsku. Důvodem je zápal plic zpěváka Anthonyho Kiedise. Měli ve středu a čtvrtek hrát v Osace a Tokiu, ale Kiedisovi, kterému lékaři diagnostikovali bronchiální zápal plic, bylo na minimálně deset dní zakázáno létání. V oficiálním prohlášení skupiny se píše: "Red Hot Chili Peppers by se rádi omluvili všem svým japonským fanouškům za to, že nebudou schopni odehrát své koncerty tak, jak bylo naplánováno, nicméně se těší na to, že se s fanoušky brzy setkají. Prosím, přijměte naši nejhlubší omluvu za veškeré problémy, které vám naše rozhodnutí mohlo způsobit." Náhradní termíny vycházejí na červen.

Když už jsme u koncert, tak na prvního máje vychází nová deska kanadských Rush. 18. album Snakes & Arrows začnou prezentovat 13. června první v USA a Kanadě a října v Evropě. Rozpis najdete ZDE

---

WHO už zase jednou

27. 3. 2007
Obrázek: WHO už zase jednou

The Who museli před 14. dny z důvodu nemoci zpěváka Rogera Daltreyho přerušit americké turné. Minulý čtvrtek se celý koncertní kolotoč zase rozjel a Roger davu v arkansaském Little Rock s potěšením sdělil: "Je to super vylézt konečně z postele." Ameriku a Kanadu už Who potěšili a 16. května začínají v Lisabonu evropskou šňůru.

Daltrey o víkendu taky hájil rebelství zesnulého kamaráda Keitha Moona. Vyšla kniha o Who v níž její autor zpochybňuje historku o tom, jak někdejší bubeník vjel do plaveckého bazénu. "Skutečně se to stalo. Dostali jsme za to účet na 50.000 dolarů, a Keithovi hrozily tři roky ve vězení. Mluvím tu o pravicové Americe šedesátých let. Americe, která neměla ráda nás, dlouhovlasé hippies. Lidé píšou knihy a neobtěžují se promluvit si s kapelou. Baví se jen s opilci a lidmi, kteří tam vlastně vůbec nebyli." Stalo se tak v roce 1967 během oslavy jednadvacátých narozenin Moona v hotelu Holiday Inn v městě Flint v Michiganu.

---

Zemřel Jan Antonín Pacák

23. 3. 2007
Dnes přišla další smutná zpráva. Ve věku nedožitých 67 let zemřel malíř a muzikant Jan Antonín Pacák. Někdejší bubeník kapely Olympic (1965 - 1971) podlehl leukémii.
---

ROLLING STONES v Brně - pokus číslo 2

23. 3. 2007
Obrázek: ROLLING STONES v Brně - pokus číslo 2

Jsou zpět! Největší rock ´n´ rollová kapela na světě se letos v létě vrátí na evropské stadiony. Turné odstartuje 5. července 2007 v belgickém Werchteru a kapela na něm odehraje 27 koncertů po celé Evropě. 22. července přijedou Rolling Stones do Brna. Vstupenky jdou do prodeje v pondělí 26.3. Více informací ZDE

---

Co dělají NIGTHWISH

22. 3. 2007
Obrázek: Co dělají NIGTHWISH

Chystají se vydání noviny. Šesté album Nightwish plánují vydat 26. září. O 4 měsíce dřívě 30. května vyjde první silng Eva. Kdo ho bude zpívat? Náhradnice za Tarju Turunen, která vzešla z konkurzu a jejíž jméno chce kapela do května tajit. Výběru se zůčastnilo více než dvatisíce zpěvaček. V galerii Nightwish si prohlédněte fotky ze studií Abbey Road, kde party na novou desku nahrával orchestr. Na pozdim jednou Nightwish turné po USA s kapelou Paradise Lost (na konci května vydávají 11. album In Requiem)

---

Katapult ruší koncerty v tomto týdnu

21. 3. 2007
Obrázek: Katapult ruší koncerty v tomto týdnu

Všechny koncerty skupiny Katapult v tomto týdnu se kvůli náhlé nemoci baskytaristy Jirky "Dědka" Šindeláře ruší. O náhradních termínech vystoupení budou příznivci Katapultu informováni později na internetových stránkách kapely. Zatím ještě není jasné, kolik času si Dědkova zdravotní indispozice vyžádá. My mu přejeme, aby se brzy zotavil a aby byl fit 31. května na koncertě ve Velkém sále Lucerny, kde proběhne ceremoniál vstupu Katapultu do Beatové síně slávy.

PS: zrušeny jsou akce: 21.3. Praha - Futurum, 22.3. Praha- Kbely,
24.3.Babice u Rosic

---

METALLICA už točí

20. 3. 2007
Obrázek: METALLICA už točí

První nahrávací den byl minulou středu 14. března a kapela ho slovem i obrazem zdokumentovala ZDE. Od věci určitě taky není, že Metallica nenahrává ve svém domovském studiu HQ u San Franciska (dělali tam na zatím posledním St. Anger), ale v "blíže nespecifikovaném" studiu v oblasti Los Angeles. Deváté album Metalliky by mělo vyjít do konce roku 2007 (nejpozději na počátku 2008) a jeho produkování se ujal Rick Rubin. Podle rozhovoru s Larsem (z počátku měsíce) měla kapela připravených 25 skladeb, z nichž se teď do studia dostalo 14 k nahrávání. Kapela už taky plánuje, že se během nahrávání vyvětrá. Více o letních koncertech v Evropě ZDE. Speciální koncert chystá na 8. července. Metallica zahraje na zrekonstruovaném stadionu Wembley v Londýně. Předprodej lístků pro členy fanclubu začal včera - normální smrtelníci mohou začít nakupovat lístky na netu (LiveNation.co.uk a Ticketmaster.co.uk) zítra (21.3.) od 10:00.

---
Stránky: 1 170 340 505 506 507 508 509 510 511 678