Stránky: 1 172 343 510 511 512 513 514 515 516 684

ANDERSONOVI se nelíbí název JETHRO TULL

16. 4. 2007
Obrázek: ANDERSONOVI se nelíbí název JETHRO TULL

Ian se minulý týden v rozhovoru pro internetový magazín Contact Music přiznal, že si občas přeje, aby se mohl vrátit zpět v čase a vybrat pro svou skupinu jiné jméno. Přiznává, že v době, kdy vymýšlel název pro svou formaci, tak si s výběrem nedělal velkou hlavu a dnes toho upřímně lituje. Anderson dodává, že podle jeho dnešního vkusu je název příliš "zálesácký": "Kdybych mohl změnit jedinou věc týkající se mého profesního života, tak bych skupinu už nikdy nepojmenoval po chlápkovi, který vynalezl secí řádkovací stroj. Tull se mi líbí, zní to trochu jako meziplanetární válečná loď, ale Jethro, to je pro mě tak trochu zálesácké slovo."

---

McCARTNEYHO smrt - největší hudební kachna

16. 4. 2007
Obrázek: McCARTNEYHO smrt - největší hudební kachna

Údajná smrt Paula byla zvolena čtenáři časopisu Rolling Stones jako největší rockový mýtus. Na druhém místě skončila Steve Nicks - o té se tvrdilo, že si zničila šňupáním kokainu nosní sliznici takovým způsobem, že drogu musela přijímat anální cestou. Třetí pozici pak obsadil drb - Mama Cass ze skupiny Mamas and Papas se udávila šunkovým sendvičem. Čtvrtí pak skončili David Bowie s Mickem Jaggerem, které prý v posteli (né úplně nevinně spící) nachytala manželka rockového chameleona. No a pětku největších rockových novinářských kachen uzavírá Mark David Chapman, kterého prý k vraždě Johna Lennona najala CIA.

---

STING a McCARTNEY - "vážní" rockeři

11. 4. 2007
Obrázek: STING a McCARTNEY -  "vážní" rockeři

Sting i Paul jsou nominováni na Classical Brit Awards. Frontman Police za album Songs from the Labyrinth. Na něm Sting za doprovodu sarajevského loutnisty Edina Karamazova hraje písně slavného anglického autora alžbětinského období Johna Dowlanda (1563 - 1626), které prokládá četbou z jeho dopisů. McCartney je nominován za své oratorium Ecce Cor Meum (Uzři mé srdce), které složil k poctě své první ženy Lindy. O tom, zda se Paul nebo Sting zapíšou i do historie klasické hudby, rozhodnou posluchači britské rozhlasové stanice Classic FM. Výsledky budou oznámeny 3. května 2007 v londýnské Royal Albert Hall.

Paul McCartney hodlá v létě vydat nové album, které podpoří i následným turné.

---

DIMMU BORGIR news

10. 4. 2007
Obrázek: DIMMU BORGIR news

7. album norských metalistů vyjde 24. dubna. Bude mít latinský název In Sorte Diaboli (Vyvolen ďáblem). Koncepční album má svůj příběh zasazený do středověku. 45 minut trvá jeho převyprávění sledující příběh pomocníka kněze, kterého se snaží ďábel zlanařit na svou stranu. ZDE na můžete prohlédnout klip k první skladbě The Serpentine Offering. Za klipem už tradičně stojí švédský režisér Patric Ullaeus. A aby těch dobrých zpráv nebylo málo - Dimmu Borgir pojednou na podzim The Invaluable Darkness Tour 2007 a na 19.10. mají zastávku v pražské Retro Music Hall. Roli předkapely pro celé turné budou plnit švédští viking metalisté Amon Amarth.

---

Novinka od MEGADETH pro nedočkavé

5. 4. 2007
Obrázek: Novinka od MEGADETH pro nedočkavé

Jak nás Beaťák Petr upozornil na stránkách Megadeth (ZDE) je odkaz na jeden song z připravovaného alba United Abominations, které vyjde 15.5. Jedná se o otevírací skladbu Sleepwalker. Album pak bude mít 11 tracků. Japonská verze bude obsahovat taky bonus cover Led Zeppelin Out on the Tiles. Další ukázka a termíny pro turné Megadeth najdete taky ZDE

---

Zpěvák HAMMERFAL se zranil

5. 4. 2007
Obrázek: Zpěvák HAMMERFAL se zranil

Joacim Cans si v pondělí při tréninku taekwon-da zlomil kůstku v loktu. Na webu to popisuje: "Stalo se mi to během rozcvičky, když jsme běhali. Najednou jsem uklouzl a v plné rychlosti vletěl do betonové zdi. Pravou rukou jsem se snažil náraz zbrzdit a v momentě nárazu jsem si ruku přimáčkl ke zdi. Problém je v tom, že vám lékaři zlomený loket nedají do sádry ani nezabandážují. Doktor mi jen předepsal léky na zmírnění bolesti, která je však stále nesnesitelná, a mám nařízen klidový režim." Přejeme brzské uzdravení a těšíme se na viděnou s Hammerfal 15. července ve Vizovicích.

---

RICHARDS šňupal popel otce

4. 4. 2007
Obrázek: RICHARDS šňupal popel otce

Včera vyšel na internetových stránkách hudebním magazínu New Musical Express rozhovor s kytaristou Rolling Stones a v něm se mimo jiné Keith svěřil s tím, že: nejpodivnější věc, kterou se kdy pokusil šňupnout byl JEHO OTEC. " Vyšňupal jsem svého otce. Byl po kremaci a já jsem nemohl odolat tomu, abych si trochu nešňupnul," Richrds svého činu nelituje. Prý by to jeho otci určitě nevadilo. Bert Richards zemřel v roce 2000 v věku 84. let. Na fotce je mezi kamarády z rockové branže Chappym a Bobby Pinnem.

---

Nicko McBrain má papíry v čistírně

3. 4. 2007
Obrázek: Nicko McBrain má papíry v čistírně

Minulý týden mu policejní radar v ulicích skotského města Lockerbie naměřil rychlost téměř 120mph (asi 200km/h). Bubeníkovi Iron Maiden byl na půl roku odebrán řidičák a vyměřena pokuta 500 liber. Jen připomínáme, že Nicko a jeho parta přijedou 6.6. koncertovat do Ostravy.

---

V prodeji je nová deska Krucipüsku

3. 4. 2007
Obrázek: V prodeji je nová deska Krucipüsku

Neutíkejte do obchodu, je to zbytečné. Album AHOJ je možné koupit výhradně na internetu (ZDE) nebo na koncertech. Na šňůru vyrážejí tento pátek.

6.4.Jihlava DKO (AHOJ TOUR 2007)

7.4.Prachatice - Park Hotel (AHOJ TOUR 2007)

11.4.Brno - Musilka (AHOJ TOUR 2007)

12.4.Praha - ROXY - natáčení DVD a křest AHOJ

13.4.Ústí - Národní dům (AHOJ TOUR 2007)

14.4.Pardubice - Žlutý pes (AHOJ TOUR 2007)

16.4.Liberec - DK (AHOJ TOUR 2007)

20.4.Nejdek - KD (AHOJ TOUR 2007)

21.4.Plzeň - Šeříkovka (AHOJ TOUR 2007)

---

Za čtvrt roku - další velký charitativní koncert

2. 4. 2007

Bude se jmenovat Live Earth a datum konání je magické 7. 7. 2007. Projekt Live Earth má pomoci zmobilizovat lidi do boje proti změnám klimatu. Megakoncert se bude držet vyzkoušeného modelu Live Aid (Live 8) - hrát se bude ve stejný den různých místech: Londýn (stadionu Wembley), Sydney (Opera House), Šanghaji (Shanghai stadium), dál taky v Johannesburgu, v Japonsku, Brazílii, Spojených státech a dokonce na některé z polárních stanic Antarktidy. Zatím se přihlásila více než stovka účinkujících. Například: Rolling Stones, Paul McCartney, the Who, Genesis, Police, Roger Waters, Oasis, Red Hot Chili Peppers, Metallica, Bon Jovi, Foo Fighters a samozřejmě, že nesmějí chybět U2. Více o akci najdete ZDE (české stránky) a taky ZDE.

---
Stránky: 1 172 343 510 511 512 513 514 515 516 684