Stránky: 1 173 344 512 513 514 515 516 517 518 687

Proběhla rozlučka s ERTEGUNEM

18. 4. 2007
Obrázek: Proběhla rozlučka s ERTEGUNEM

Ahmet Ertegun - Američan tureckého původu spoluzakladatel Rock´n´rollové síně slávy a Atlantic Records zemřel loni 14. prosince. Bylo mu 83 let a zemřel na následky zranění hlavy, které si způsobil v zákulisí při vystoupení Rolling Stones na narozeninách bývalého amerického prezidenta Billa Clintona. Včera se v Lincolnově centru v New Yorku sešli Ahmetovi přátelé a fanoušci, aby zavzpomínali. Nechyběli Mick Jagger (ten o nebožtíkovi prohlásil, že to byl "zkažený strýček s hříšným smíchem"), Eric Clapton, Phil Collins (zazpíval In the Air Tonight a Follow You, Follow Me), Stevie Nicks, Bette Midler, Crosby, Stills & Nash (odezpívali hit Beatles In My Life). Celá vzpomínka měla jedinou chybu. Veřejným tajemstvím bylo připravované společné vystoupení žijících členů Led Zeppelin - nakonec Page, Plant a Paul Jones Stairway to Heaven nezahráli.

---

GUNS N' ROSES do Japonska neodjeli

18. 4. 2007
Obrázek: GUNS N' ROSES do Japonska neodjeli

Parta okolo Axla Rosea mela v těchto dnes těšit fanoušky v zemi vycházejícího slunce. Kvůli zranění baskytaristy Tommyho Stinsona, ale nikam neodjeli. "Cítím se vážně zle. Spadl jsem ze schodů a poranil si ruku. Mám ji nateklou jako balón," Skupina slibuje, že vystoupení v Japonsku uskuteční v náhradním termínu. "Chci se japonským fanouškům omluvit, těšil jsem se, že se uvidíme. Doufám, že se tak stane brzy."

---

Zemřel Mark St. John

17. 4. 2007
Obrázek: Zemřel Mark St. John

Přezdívalo se mu Ďábel kytary a největší slávu udělal během svého krátkého působení u Kiss. K bandě patřil od června do listopadu roku 1984 a podílel se na desce Animalize. Byl často kritizován za jeho příliš rychlou hru na kytaru. Gene Simmons to přirovnal - "zní stejně jako bzučící včela". Mark s kapelou vyrazil na turné k desce Animalize. Během něj se u něj projevil Reiterům syndrom a jeho kytarové party musel převzít Bruce Kulick. Po KISS pokračoval se skupinou White Tiger a na počátku roku 1990 se krátce vyskytoval u The Keep s Peterm Crisem.

Mark Leslie Norton se narodil 7. února 1956 a zemřel 5. dubna 2007 na krvácení do mozku.

PS: Mark v klipu ke skladbě Heaven's On Fire

---

Nová deska OZZYHO "uvařena" bez alkoholu

16. 4. 2007
Obrázek: Nová deska OZZYHO "uvařena" bez alkoholu

Mr. Osbourne se v rozhovoru pro časopis Billboard pochlubil, že se během nahrávání devátého sólového dítka chlastu ani nedotkl. Jako důvod své zdrženlivosti uvedl starost o svůj hudební i osobní život. Album Black Rain vyjde 22. května a bude obsahovat 10 novinek. První singl se bude jmenovat I don't Wanna Stop. O víkendu byl zveřejněn celý tracklist:

1. Not Going Away
2. I Don't Want To Stop
3. Black Rain
4. Lay Your World on Me (o nedávném boji jeho ženy Sharon s rakovinou)
5. The Almighty Dollar
6. 11 Silver
7. Civilize the Universe
8. Here For You
9. Countdown's Begun
10. Trap Door

PS: 26.6. koncertuje Ozzy společně s KoЯn a Black Label Society v Praze

---

ANDERSONOVI se nelíbí název JETHRO TULL

16. 4. 2007
Obrázek: ANDERSONOVI se nelíbí název JETHRO TULL

Ian se minulý týden v rozhovoru pro internetový magazín Contact Music přiznal, že si občas přeje, aby se mohl vrátit zpět v čase a vybrat pro svou skupinu jiné jméno. Přiznává, že v době, kdy vymýšlel název pro svou formaci, tak si s výběrem nedělal velkou hlavu a dnes toho upřímně lituje. Anderson dodává, že podle jeho dnešního vkusu je název příliš "zálesácký": "Kdybych mohl změnit jedinou věc týkající se mého profesního života, tak bych skupinu už nikdy nepojmenoval po chlápkovi, který vynalezl secí řádkovací stroj. Tull se mi líbí, zní to trochu jako meziplanetární válečná loď, ale Jethro, to je pro mě tak trochu zálesácké slovo."

---

McCARTNEYHO smrt - největší hudební kachna

16. 4. 2007
Obrázek: McCARTNEYHO smrt - největší hudební kachna

Údajná smrt Paula byla zvolena čtenáři časopisu Rolling Stones jako největší rockový mýtus. Na druhém místě skončila Steve Nicks - o té se tvrdilo, že si zničila šňupáním kokainu nosní sliznici takovým způsobem, že drogu musela přijímat anální cestou. Třetí pozici pak obsadil drb - Mama Cass ze skupiny Mamas and Papas se udávila šunkovým sendvičem. Čtvrtí pak skončili David Bowie s Mickem Jaggerem, které prý v posteli (né úplně nevinně spící) nachytala manželka rockového chameleona. No a pětku největších rockových novinářských kachen uzavírá Mark David Chapman, kterého prý k vraždě Johna Lennona najala CIA.

---

STING a McCARTNEY - "vážní" rockeři

11. 4. 2007
Obrázek: STING a McCARTNEY -  "vážní" rockeři

Sting i Paul jsou nominováni na Classical Brit Awards. Frontman Police za album Songs from the Labyrinth. Na něm Sting za doprovodu sarajevského loutnisty Edina Karamazova hraje písně slavného anglického autora alžbětinského období Johna Dowlanda (1563 - 1626), které prokládá četbou z jeho dopisů. McCartney je nominován za své oratorium Ecce Cor Meum (Uzři mé srdce), které složil k poctě své první ženy Lindy. O tom, zda se Paul nebo Sting zapíšou i do historie klasické hudby, rozhodnou posluchači britské rozhlasové stanice Classic FM. Výsledky budou oznámeny 3. května 2007 v londýnské Royal Albert Hall.

Paul McCartney hodlá v létě vydat nové album, které podpoří i následným turné.

---

DIMMU BORGIR news

10. 4. 2007
Obrázek: DIMMU BORGIR news

7. album norských metalistů vyjde 24. dubna. Bude mít latinský název In Sorte Diaboli (Vyvolen ďáblem). Koncepční album má svůj příběh zasazený do středověku. 45 minut trvá jeho převyprávění sledující příběh pomocníka kněze, kterého se snaží ďábel zlanařit na svou stranu. ZDE na můžete prohlédnout klip k první skladbě The Serpentine Offering. Za klipem už tradičně stojí švédský režisér Patric Ullaeus. A aby těch dobrých zpráv nebylo málo - Dimmu Borgir pojednou na podzim The Invaluable Darkness Tour 2007 a na 19.10. mají zastávku v pražské Retro Music Hall. Roli předkapely pro celé turné budou plnit švédští viking metalisté Amon Amarth.

---

Novinka od MEGADETH pro nedočkavé

5. 4. 2007
Obrázek: Novinka od MEGADETH pro nedočkavé

Jak nás Beaťák Petr upozornil na stránkách Megadeth (ZDE) je odkaz na jeden song z připravovaného alba United Abominations, které vyjde 15.5. Jedná se o otevírací skladbu Sleepwalker. Album pak bude mít 11 tracků. Japonská verze bude obsahovat taky bonus cover Led Zeppelin Out on the Tiles. Další ukázka a termíny pro turné Megadeth najdete taky ZDE

---

Zpěvák HAMMERFAL se zranil

5. 4. 2007
Obrázek: Zpěvák HAMMERFAL se zranil

Joacim Cans si v pondělí při tréninku taekwon-da zlomil kůstku v loktu. Na webu to popisuje: "Stalo se mi to během rozcvičky, když jsme běhali. Najednou jsem uklouzl a v plné rychlosti vletěl do betonové zdi. Pravou rukou jsem se snažil náraz zbrzdit a v momentě nárazu jsem si ruku přimáčkl ke zdi. Problém je v tom, že vám lékaři zlomený loket nedají do sádry ani nezabandážují. Doktor mi jen předepsal léky na zmírnění bolesti, která je však stále nesnesitelná, a mám nařízen klidový režim." Přejeme brzské uzdravení a těšíme se na viděnou s Hammerfal 15. července ve Vizovicích.

---
Stránky: 1 173 344 512 513 514 515 516 517 518 687