Stránky: 1 173 346 514 515 516 517 518 519 520 690

Ochutnej nové SOULFLY

3. 5. 2007
Obrázek: Ochutnej nové SOULFLY
Máte dvě možnosti. 30 "neplacených" vteřin nebo si koupit celou skladbu. Výtěžek bude věnován organizaci Lékaři bez hranic. Nový kus se jmenuje Inflikted (After the Slaughter) a podle Maxe Cavalery nebude chybět na šesté řadové desce, na které Soulfly momentálně pracují. Ukázka a možnost nákupu ZDE.
---

STATUS QUO v září vydají novou desku

2. 5. 2007
Obrázek: STATUS QUO v září vydají novou desku

Název 33. studiového počinu Status Quo se bude jmenovat In Search of the Fourth Chord a do obchodů by měl jít 10. září. K albu bude následovat i turné. 1. července pak Status Quo vystoupí na londýnském stadionu Wembley na velkém koncertu Pro Dianu.

Místo a peníze si připravte i na nové sólové album bubeníka a zpěváka Kiss Petera Crisse. Vyjde 24. července pod názvem One For All. Titulní skladbu natočil s chlapeckým církevním sborem. A jedna písnička se bude jmenovat Space Ace a bude poctou jeho spoluhráči a kamarádovi Ace Frehleymu.

A když už jsme u novinek - ZDE si poslechněte novou nahrávku Korn I Will Protect You, která bude součástí osmého alba kapely - očekávejme 17. července.

---

YARDBIRDS musejí posunout termín koncertu na říjen

2. 5. 2007
Obrázek: YARDBIRDS musejí posunout termín koncertu na říjen

A to z důvodu nemoci Chrise Dreja který má zápal plic. Lékařské vysvětlení vysvětluje že Chris musí jet do nemocnici pro další testy a do té doby, než tyto výsledky jsou uspokojivé je neschopný znovu začít práci. Yardbirds měli zahrát v pražském Retro Music Hall 3. května.

Nový náhradní termín vystoupení kapely YARDBIRDS je 9. 10. 2007. Prodané vstupenky zůstávají v platnosti.

---

Beaťáci na koncertu BLUE EFFECT

26. 4. 2007
Obrázek: Beaťáci na koncertu BLUE EFFECT

Karlos včera fotil v Liďáku a napsal: "Lidí tam sice moc nebylo, ale muzika byla super!"

---

METALLICA si smí ponechat své jméno

25. 4. 2007
Obrázek: METALLICA si smí ponechat své jméno

Metallica Tomaro je sedmiměníční Švédka, jejíž rodiče vyhráli spor s úřady o její křestní jméno. Matka malé Metalliky dokonce zvažovala, že se jejich rodina demonstrativně přestěhuje do jiné země, kde by s tím to jménem neměli problém. Nakonec zůstávají v Kungälvu (nedaleko Gothenburgu) - úřad ve čtvrtek jméno zaregistroval.

---

Novinka od PAULA McCARTNEYHO

25. 4. 2007

V létě vyjde nová deska Sira Paula Memory Almost Full. První singl se jmenuje Ever Present Past a poslechnout si ho můžete ZDE.

---

JAGGER versus koně

24. 4. 2007
Obrázek: JAGGER versus koně

14. července mají Rolling Stones naplánovánu koncertní zastávku bělehradském Hippodromu - dostihovém závodišti, které je největším ohrazeným místem v Bělehradě. Očekává se že přijde na 100.000 lidí. Koncert si poslechnou ale taky koně - na tři stovky koní, kteří jsou ustájeni jen pár metrů od scény. Což se nelíbí bojovníkům za práva zvířat. A nesouhlasí ani s tím, že budou zvířata nadopována uklidňujícími prášky. Bělehradští organizátoři jsou neoblomní a největší srbská organizace na ochranu zvířat se teď obrátí přímo na muzikanty s tím, že doufají, že tak slavní kapela neudělá nějakou koninu. Rolling Stones zahrají v Srbsku poprvé. Jejich plánované vystoupení z roku 2003 bylo po atentátu na tehdejšího ministerského předsedu Zorana Djindjice zrušeno. Loňský termín zase padl kvůli zranění kytaristy Keitha Richardse. Ten má momentálně smutek, protože v sobotu zemřela jeho 91. letá maminka Doris Richards.

---

KABÁT se chystá na turné

19. 4. 2007
Obrázek: KABÁT se chystá na turné

A předevčírem se konala tisková konference, kde jsme se dozvěděli dost pár zajímavostí. Jako třeba, že kapela dostala od sponzora k použití na turné dva vozy zn. Jeep - jeden kuřácký a ve druhém jich moc asi jezdit nebude. Na fanouškovském webu Kabátu se pak můžete dočíst, že: Turné je koncipováno jako Open Air (koncerty pod širým nebem). Je to opět technicky velmi náročná varianta. Jedná se o nestandardní řešení, kde není použito klasické koncertní zastřešení pódia, ale scéna je celá otevřená, s lokální průhlednou střechou. Je to trend, který momentálně ve světě "táhne", a je to divácky vděčná a úspěšná varianta těchto typů koncertů. Scéna bude vysoká 16 metrů. Kapela v současné době řadí písničky, jak by měly být za sebou.

Vizualizace pódia

Plakát

Fotografie

PS: V současné době se také pracuje na videoklipu Malá dáma, který by kapela měla vzít s sebou do Finska na Eurovizi. Klip bude s titulky. Do Finska Kabát odlétá 3.5. a pokud uspěje v semifinále 10.5., aktivně se zúčastní také finále, které se uskuteční o dva dny později, tedy 12.5.. Semifinále proběhne za účasti 28 soutěžících, z nichž 10 postoupí do finále. Celkem na Eurovizi zazní písně 42 interpretů. Kabát má v semifinále soutěžní číslo 16.

---

STANLEY se poklonil MARKU ST. JOHNOVI

19. 4. 2007
Obrázek: STANLEY se poklonil MARKU ST. JOHNOVI

Jak už jsme psali, před 14. dny zemřel kytarista Mark St. John. Někdejší spoluhráč a kamarád Paul Stanley ve vzpomínkách hlavně vyzdvihuje způsob, jakým Mark přenechal své místo v kapele přenechal , Bruci Kulickovi v době, kdy mu lékaři diagnostikovali revmatické potíže, které mu podstatně ztěžovaly hraní na nástroj. Zpěvák vysvětluje: "Mark se snažil stát se tím nejlepším kytaristou, kterého potřebovali jak Kiss, tak fanoušci. Jsem velice pyšný na naši spolupráci na desce Animalize a jsem si velice dobře vědom toho, jak moc s námi chtěl vystupovat na koncertech. A fakt, že si to už nemůže dovolit a že na jeho místo nastoupí Bruce, přijal velice graciézním způsobem. Byl to gentleman i ve chvíli, kdy bylo jasné, že už s námi nemůže dál hrát."

Na fotce: Kiss 1984: Paul Stanley, Mark St.John, Gene Simmons

---

EDDIE VAN HALEN se vrací

19. 4. 2007
Obrázek: EDDIE VAN HALEN se vrací

Po úspěšném zakončení protialkoholní léčby se frontman Van Halen vrhá do práce. Jako první přijal pozvání na víkendový závod NASCAR Subway Fresh Fit 500 v americké Arizoně. Eddie zde zároveň představí limitovanou edici kytary Fender Stratocaster a limitovanou edici repliky kytary EVH Frankenstein. Unikátní kytaru dostane jako dárek vítěz sobotního závodu.

---
Stránky: 1 173 346 514 515 516 517 518 519 520 690