Stránky: 1 176 351 517 518 519 520 521 522 523 525 700

Zemřela PAVLA KAPITÁNOVÁ

23. 7. 2007
Obrázek: Zemřela PAVLA KAPITÁNOVÁ

V noci na neděli tragicky zahynula Pavla Kapitánová při cestě ze svého koncertu na severu Čech.

---

ROD STEWART dostal řád

19. 7. 2007
Obrázek: ROD STEWART dostal řád

Minulý čtvrtek se v Londýně stal komandatem řádu britského impéria (OBE). Řád za zásluhy mu předal Princ Charles. Stewart prozradil, že si s ním následovník britského trůnu povídal mimo jiné o jeho typicky znějícím hlase a o velkém stěhování Davida Beckhama za oceán. Rocker přiznává, že to pro něj byl velice krásný den: "Je to nádhera. Jsme jedinou zemí na světě, která oceňuje obyčejné muže."

---

Jak RAMMSTEINům změnili novináři zpěváka

19. 7. 2007
Obrázek: Jak RAMMSTEINům změnili novináři zpěváka

Till Lindemann minulý týden (v pátek 13.) oznámil, že odchází ze skupiny. Tedy né hned, ale jen co dokončí práci na novém albu. Mluvčí skupiny prohlásil: "Tillovo rozhodnutí je založeno na vzrůstajícím napětí ve skupině a dlouho o něm rozvažoval. Bude se teď věnovat buď sólové dráze nebo jiným projektům." Richard Kruspe a Christoph Schneider první uvažovali, že ...

---

Zemřela zakladatelka GIRLSCHOOL

19. 7. 2007
Obrázek: Zemřela zakladatelka GIRLSCHOOL

Minulou neděli po šestiletém boji s rakovinou páteře zemřela 49.letá kytarista Kelly Johnson. Ta v roce 1977 stála u zrodu kapely Girlschool (na troskách bandu Painted Lady). Nejvíce si Girlschool pomohly v roce 1979, když společně s Motörhead nahrály debutový singl Take It All Away. Kelly kapelu v roce 1984 opustila, v roce 1993 se zase vrátila a v roce 1999 z hudebního průmyslu odešla.

---

Je libo LENNONKY?

19. 7. 2007
Obrázek: Je libo LENNONKY?

A to přímo Johna Lennona. Ten pozlacené sluneční brýle věnoval v roce 1966 překladateli Junishi Yoreovi, který Beatles doprovázel na turné po Japonsku. Podle japonské tradice Yore na důkaz úcty z brýlí odstranil čočky, když se v roce 1980 doslechl, že byl Lennon zavražděn. U brýlí je lístek, na kterém Yore napsal: "Lennon mi je věnoval… velmi milý člověk. Čočky jsem odstranil, když zemřel." Brýle jsou teď k mání v internetové aukci a předpokládá se, že jejich cena bude až 2 miliony dolarů.

---

BRIAN MAY má šedesátiny

19. 7. 2007
Obrázek: BRIAN MAY má šedesátiny

Rodičům Haroldu a Ruth se narodil 19. července 1947 v Gloucesterské porodnici v Hamptonu, Middlesex. Ke svým sedmým narozeninám pak dostal první kytaru - španělku. Ale byla na něj veliká, tak si ji začal upravovat - upravil krk, vyrobil si improvizovanou přenosku a rázem měl akustickou kytaru. Kluk šikovná. Kromě gratulaci k narozeninám přidáváme i další k dokončení diplomové práce v oboru astronomie - více než 30 let poté, co s prací začal. May získal v 70. letech titul v oboru fyziky na prestižní londýnské univerzitě Imperial College, ale studium opustil a ...

---

Nová deska URIAH HEEP

18. 7. 2007
Obrázek: Nová deska URIAH HEEP

už je domíchána a tedy je dost pravděpodobné že vyjde opravdu ještě letos. Hoši si během natáčení psali na internetu deníček. Nechybějí ani fotky. Vše si můžete prohlédnout ZDE. Obal si vezme do parády řecký výtvarník Ioannis, který už pracoval třeba s King Crimson, Deep Purple (Abandon, Rapture of the Deep) nebos Blue Oyster Cult.

---

Tak, a jsme od středy i v Jihlavě - 92,5 FM !

18. 7. 2007
Obrázek: Tak, a jsme od středy i v Jihlavě - 92,5 FM !

Přestože vše nasvědčovalo tomu, že vysílač Jihlava - Rudný 92,5 FM bude z technických důvodů zprovozněn až po prázdninách, skutečnost je naštěstí jiná! Dnes, tedy ve středu 04.07. ve 14:00 otočili naši drátmistři vypínačem a vysílač vysílá a my se radujeme! Pokud Vás to těší také a chcete se snámi podělit o skutečnosti týkající se dosahu nebo kvality příjmu, napište nám prosím na studio@radiobeat.cz , případně pod článek do diskuze.

Díky a hezký poslech!

---

BEATLES news

16. 7. 2007
Obrázek: BEATLES news

V roce 2008 bude slavný hollywoodský chodník slávy rozšířen. Přibudou hvězdy se jmény Tima Robbinse, Rickyho Martina, Cate Blanchett a kytaristu Beatles George Harrisona.

Zhruba milión liber chce investovat liverpoolské muzeum Beatles Story do rozšíření prostor. Konečná rozloha muzea nacházejícího se v Albertových docích by se podle plánů měla zdvojnásobit. Přibudou mimo jiné samostatné síně věnované Harrisonovi a Ringovi nebo místo pro krátkodobé výstavy. Plánovaný termín otevření nové expozice je v roce 2008.

---

JAMES HETFIELD = podezřelý terorista

9. 7. 2007
Obrázek: JAMES HETFIELD = podezřelý terorista

To není fór. Jak na stránkách Metallica.sk píšou: frontman Metallicy James Hetfield sa včera na vlastnej koži presvedčil, ako je to so zvýšenou ostražitosťou na letiskách. Vo štvrtok (5. júla 2007) večer, keď vystúpil z lietadla na letisku Luton v Londýne, mu bezpečnostní pracovníci neumožnili opustiť halu. Obavy, že by James mohol byť spojený s terorizmom, boli vraj zjavne založené na jeho "talibanskej brade". Po chvíli sa mu podarilo presvedčiť vyšetrovateľov že nie je terorista, ale člen pomerne známej skupiny Metallica, a letisko mohol opustiť.

Aj takto môže vyzerať človek podozrivý z terorizmu

Metallica připravuje novou desku. Lars Ulrich o ní prozradil: "Nezní mi jako 'St. Anger'. Je ještě brzy to hodnotit, ale nezní to tak. Je to dynamičtější, rozmanitější a přináší to méně známou tvář kapely."

---
Stránky: 1 176 351 517 518 519 520 521 522 523 525 700