Stránky: 1 182 363 520 521 522 523 524 525 526 544 725

Co hrají NIGHTWISH na svém turné

18. 2. 2008

Ve středu přijedou do Prahy Nightwish. A co konkrétně můžeme očekávat, tady je setlist z koncertu v Sydney (1.2.08)

01. Bye Bye Beautiful (Youtube)
02. Dark Chest Of Wonders
03. Ever Dream
04. Who Ever Brings The Night
05. Amaranth (Youtube)
06. The Islander (Youtube)
07. The Poet And The Pendulum
08. Sacrament Of The Wilderness
09. Sahara
10. Nemo (Youtube)
11. 7 Days To The Wolves (Youtube)
12. Wishmaster
13. Wish I Had An Angel

---

KISS už nic nenatočí - ale přijedou

13. 2. 2008
Obrázek: KISS už nic nenatočí - ale přijedou

Tak první ta dobrá zpráva. Dnes byl na webu Kiss zveřejněn jízdní řád nadcházejícího turné po Evropě. A 6. června je termín pro Prahu:

Lístky budou v prodeji od pátku 15. února.


Květen
11 Munich Olympiahalle GERMANY
13 Verona Arena ITALY
15 Belgrade USCE Stadium SERBIA
24 Moscow Olympissky RUSSIA
26 St Petersburg Newarena RUSSIA

Červen
4 Hamburg Color Line Arena GERMANY
6 Prague Saska Arena CZECH REPUBLIC
9 Berlin Velodrom GERMANY
10 Mannheim SAP Arena GERMANY
11 Oberhausen Arena GERMANY
Download Festival UK
15 Arrow Festival HOLLAND
17 Paris Bercy FRANCE
18 Stuttgart Schleyerhalle GERMANY
21 Bilbao Kobetamendi SPAIN


A že už Kiss nic nenatočí? Tím si je naprosto jistý Gene Simmons. Podle jeho názoru nemá smysl dělat desky v době, kdy nahrávací průmysl skomírá: "Nemáme žádný nový materiál, protože tu není žádný nahrávací průmysl. Kapela, která zkouší dělat něco nového, jako by lezla po klouzavé hoře. Bylo by pěkné mít nové písničky, ale proč? A jak to teď vlastně funguje, že dáte na internet svoje písničky zadarmo? A pak co?"

---

7.2.2008 Koncert 8. Naděje Beatu

12. 2. 2008
Obrázek: 7.2.2008 Koncert 8. Naděje Beatu

Minulý čtvrtek se v klubu Vagón vyhlašovala 8. Naděje Beatu. Vedle vítězné kapely BOBR CHUTNÁ DVAKRÁT zahrála i druhá EMOCE a třetí HLINÍKOVÉ LOPATKY DĚDEČKA PIPÝNA. Kalumet strýčka indiána - cenu poroty si odnesla VYHOUKANÁ SOWA. Více o Naději ZDE

Fotil Martin Myslivec

Fotky od Balůa

---

How Deep is Your Love?

11. 2. 2008
Obrázek: How Deep is Your Love?

Tak se jmenuje valentýnská soutěž Deep Purple, kterou kapela vyhlásila na jejich oficiálním webu. Můžete jim poslat fotku (nahrávku), jak hluboká je tvoje láska k tomuto bandu. Stejně jako to udělala Beaťačka Katka. Uzávěrka soutěže je do 13. února 23:55. O den později bude oznámen vítěz, který od kapely dostane podepsanou fotku a dárkovou kartu v hodnotě $45 na odběr věcí z jejich eshopu (jedna karta pro výherce a jedna pro jeho miláčka). A protože bude na webu Deep Purple taky galerige s došlými výtvory, tak až bude tvořit, nezapomeňte zakomponovat i samolepku Beatu :o)

---

DEEP PUPRPLE v pondělí hráli v Kremlu

11. 2. 2008
Obrázek: DEEP PUPRPLE v pondělí hráli v Kremlu

Ruský plynárenský gigant Gazprom slaví 15 let své existence a na "narozeninový" koncert byli pozváni taky oblíbenci šéfa správní rady firmy, ruského vicepremiéra a zřejmého budoucího ruského prezidenta Dmitrije Medveděva. Ten fandí Deep Purple. Přítomen oslav bude i nynější ruský prezident Vladimir Putin. Ten je znám svým zaujetím ruskou muziku a tak vedle Gillana na večírku zazpívá i nesmrtelná sovětská (a ruská) zpěvačka Alla Pugačevová. Na akci vystoupila i Tina Turner.

Deep Purple, Dmitrij Medveděv a Alexej Miller

---

GRAMMY pro SPRINGSTEENA i PLANTA

11. 2. 2008
Obrázek: GRAMMY pro SPRINGSTEENA i PLANTA

V rockových kategoriích si 3 gramofonky odnesl Bruce Sprinsgteen. Byl označen za nejlepšího sólistu, jeho skladba Radio Nowhere nejlepší rockovou písní a třetí cenu získal The Boss v kategorii instrumentálek za Once Upon A Time In The West z desky We All Love Ennio Morricone. Z té byla i další nominovaná nezpívaná skladba The Ecstasy Of Gold od Metalliky. Nejlepší rockovou desku roku 2007 natočili Foo Fighters -Echoes, Silence, Patience & Grace - na ní najdete i nejlepší Hard Rockovou skladbu The Pretender. Nejvíc z metalistů členy Americké huební akademie potěšili Slayer se skladlou Final Six (Christ Illusion). Cenu pro nej.rockovou kapelu nebo duo získali The White Stripes (Icky Thump). Nejlepší spolupráci v kategorii pop mamí na svědomí Robert Plant & Alison Krauss - Gone Gone Gone (Done Moved On).
Komplet oceněných a nominovaných

---

V květnu přijede JOHNNY WINTER

7. 2. 2008
Obrázek: V květnu přijede JOHNNY WINTER

Vyslanec texaského rocking blues vystoupí 14.5. v Lucerně Music baru. Zatím jediné vystoupení Johnnyho Wintera v Praze v červenci 2002 si asi nechal ujít málokdo z jeho fanoušků. Přestože koncert nadchnul, jeho příznivce vyděsil Winterův zdravotní stav - na podium přišel o holi a po celou dobu koncertu hrál vsedě a působil unaveně. Zdá se však, že Winterovi je osud nakloněn. V minulém roce změnil lékařský tým a během několika měsíců nastal v jeho zdravotním stavu záśadní obrat. Johnny opět chodí, cítí se velice dobře - až natolik, že se rozhodl v roce 2008 uspořádat celosvětové turné.

---

Beaťák Leoš se vrátil z KENI

7. 2. 2008
Obrázek: Beaťák Leoš se vrátil z KENI

Výherce naší cestovatelské soutěže (která na Beatu proběhla v září) se vrátil - v pořádku a s hromadou fotek a zážitků:

Bylo to fakt bezva, hlavně zvířátka :-) Mám asi tak 2,5 tisíce fotek, tak se tím musím nějak prohrabat :-) Zatím ti pošlu jen takovou malou ochutnávku. Jinak média to Keňanum pěkně pohnojili. Bylo tam míň než 10% obvyklého stavu turistů. Prostě nikde nikdo. Né že by nám to zrovna vadilo, bylo příjemné se nemačkat na Safari s ostatními, ale bylo to takové smutné vůči domorodcům. Bude tam teď pěkná bída, protože skoro všude museli asi tak 75% personálu vyhodit. Je to síla, protože za celou dobu jsme nezaznamenali nějaké nepokoje nebo tahanice. Místní se dívají na televizi, poslouchají rádio a kroutí hlavou, protože se prý vlastně nic neděje. Střety mezi těmito kmeny jsou prý běžné a odehrává se to stále ve stejných lokalitách. Tak jsme si tak vzpomněli, jak se na nás asi dívali cizinci, když ve zprávách probíhaly záběry z demonstrací, když tu zasedal Mezinárodní Měnový Fond. To se pod Vyšehradem taky dost hustě bojovalo :-) Jó média jsou mocná a lidi zase ovce.

---

Zemřel Guru Beatles

6. 2. 2008
Obrázek: Zemřel Guru Beatles

Ve věku 91. let zemřel včera v Holandsku Maharishi Mahesh Yogi. V roce 1967 učitel transcedentální meditace učaroval liverpoolské čtyřce a Beatles se stali jeho stoupenci (stejně jako třeba i Mick Jagger). Třeba velká část legendární desky The Beatles (bílé dvojalbum) vznikla přímo v Indii nebo byla inspirována tamním pobytem členů kapely. Přímým důkazem toho je skladba Sexy Sadie. Tu napsal Lennon v jízlivé náladě v posledních hodinách pobytu v Rishikeshi. Původní název byl Maharishi a text se vztahoval ke speciální výuce, kterou guru údajně poskytoval jedné ze členek doprovodu Beatles. Byla však přepsána, aby se předešlo soudnímu procesu.

"Nikdy nevyřešíte problém, dokud se na něj nepodíváte s nadhledem.." (Maharishi Mareshi Yogi)

---

Přijedou HUGHES

5. 2. 2008

Glenn bude mít dokonce na našem území dvě zastávky. 19. května pražské Retro Music Hall a o den později ve Zlíně v Masters of Rock Café. Někdejší zpěvák Deep Purple, Black Sabbath a Trapeze vydává v květnu novou desku a ta se bude jmenovat 'First Underground Nuclear Kitchen'.

Nazareth (stejně jako Jethro Tull) letos jedou šňůru ke 40. letům od založení. A (stejně jako Jethro Tull) zahrají i u nás. 15. dubna v Lucerně. - bohužel to už není pravda. U data 15. dubna už je na webu kapely koncert v Rakousku :o( Ale Nazareth do Česka stejně přijedou - 27. června do Třince, 28. června do Prachatic, 5. září do Roudnice nad Labem a 6. září do Havířova.

---
Stránky: 1 182 363 520 521 522 523 524 525 526 544 725