Stránky: 1 181 361 532 533 534 535 536 537 538 540 720

Josef Růžička (*1.10.1928 +3.8.2004) – český Leo Fender

29. 8. 2007
Obrázek: Josef Růžička (*1.10.1928 +3.8.2004) – český Leo Fender

Tímto krátkým zamyšlením nad naším výjimečným krajanem panem Josefem Růžičkou, vývojářem a konstruktérem 1. československé (dále jen čs.) elektrofonické (dále jen elfo.) kytary, bych vás chtěl pozvat ke shlédnutí internetových stránek s adresou: www.jolana.info.Stránky vznikly u příležitosti 50. výročí výroby 1. čs. elfo. kytary. Je zde soustředěno vše, co je do dnešní doby známé, co bylo pamětníky doloženo a kytarovými nadšenci zpracováno o historii čs. elfo. kytar.

---

CAVALEROVCI se přejmenovali

29. 8. 2007
Obrázek: CAVALEROVCI se přejmenovali

Společný projekt Maxe a Igora se původně měl jmenovat Inflikted. Pozor změna jména: teď si Cavalerovci + kytarista Marc Rizzo (Ill Niño a Soulfly) a basák Joe Duplantier říkají Cavalera Conspiracy. V pátek je čeká první společný koncert. Na 11th Annual D-Low Memorial Festivalu v Arizoně zahrají společně se Soulfly.

---

BO DIDDLEY měl infarkt

29. 8. 2007
Obrázek: BO DIDDLEY měl infarkt

Zpráva přišla včera z Floridy. A není to letos poprvé. Náhlá srdeční slabost přepadla 78. letého muzikanta už v květnu. Diddley, jehož skutečné jméno je Ellas Bates, má cukrovku.

---

Horor s muzikou IRON MAIDEN

29. 8. 2007
Obrázek: Horor s muzikou IRON MAIDEN

Práci Juliána Doyleyho možná znáte. Podílel se třeba na filmech Brazil, Zloději času nebo Monty Pythonův Život Briana a taky vymyslel natočil klip k hitu Iron Maiden Can I Play With Madness. Teď pracuje na filmu, který by měl mít premiéru za rok. Jmenuje se Chemical Wedding (stejně jako sólové album Bruce Dickinsona z roku 98). Jde o horor inspirovaný životem Aleistera Crowleyho, kterého tisk popisuje jako "největšího hříšníka na světě", za ním šly nadšené davy jeho obdivovatelů jenž inspiroval k "volné lásce", tolik charakteristické pro 60-tá léta. Zemřel ale jako narkoman, bez většího množství peněz a nikdo jej už neobdivoval a nepozastavoval se nad jeho nadčasovou filosofií. Celý život se zval Bestií 666. Více o jeho životě (o tom, že byl tak šachista a horolezec) ZDE. Snímek, ve kterém hraje hlavní roli britský herec Simon Callow, je teď ve střižně a muziku s němu připravuje Bruce Dickinson (na fotce s režisérem Doylem).

---

Po stopách BIGBÍTU (III)

28. 8. 2007
Obrázek: Po stopách BIGBÍTU (III)

Náhodou jsem narazil na fotky nadepsané Po stopách bigbítu. Tak jsem nelenil, prohlédl archiv z loňské dovolené a posílám taky pár snímků. Že je ve švýcarském městě Montreaux socha Freddieho Mercuryho, to zas tak velké tajemství není. Ale že je na promenádě o pár metrů dále další památník, to mne opravdu překvapilo. Myslím, že je zbytečné dodávat, které písni je věnovaný. Ano, tomu slavnému songu, který jedna nejmenovaná skupina v Montreaux nahrála :-) Ostatně, stojí to přímo v textu písně.
Mějte se a hrajte dál.
Milan Kroupa, Město Touškov

Mějte na svých cestách foťák v pozoru a pokud na něco narazíte, foťte a pište komentáře. Na úlovky se těšíme na adrese Katka@radiobeat.cz.

Po stopách BIGBÍTU (I)

Po stopách BIGBÍTU (II)

---

Prohlédněte si obal nové desky HELLOWEEN

28. 8. 2007
Obrázek: Prohlédněte si obal nové desky HELLOWEEN

Dvanácté album německých metalistů vyjde 23. října, bude se jmenovat Gambling with the Devil a máme se těšit na 13 nových skladeb. Desku, která se točila na španělském ostrově Tenerife, produkuje Charlie Bauerfeind (Karl Rudolf). Album je třídílné: "The Bells Of The Seven Hells", "Falling To Pieces" a "I.M.E.". První skladba se jmenuje "As Long As I Fall" a klip k ní se točil v Mnichově. Specialitou pak bude puzzle v bookletu alba - jeho složením se dostaneme do soutěže o lístek na koncert během amerického turné kapely + letenka a ubytopvání v místě konání. Evropské turné startuje 16. listopadu a pod hlavičkou Hellish Rock budou hrát vedle Helloween Gamma Ray a Axxis. Šňůra má i tři zastávky u nás 14.12. v Plzni, 15.12. ve Zlíně a 16.12. v Pardubicích.

---

DEEP PURPLE jsou nezničitelní

28. 8. 2007
Obrázek: DEEP PURPLE jsou nezničitelní

Stačí se podívat na průběh jejich další šňůry .... jen v listopadu odehrají 20 koncertů (z toho 11 ve Francii) - a to není konečné číslo. Další vystoupení jsou ještě v jednání. O víkendu ukončili Gillan a spol turné po USA (kytarista Steve Morse to okomentoval ZDE) a posledního října začínají tůru po Evropě v Bukurešti.

---

Když se FISH potkal s MARILLION

27. 8. 2007
Obrázek: Když se FISH potkal s MARILLION

V anglickém městě Aylesbury byla včera (26.8.) velká sláva. Fish byl hlavní hvězdou free koncertu 'Hobble on the Cobbles' a při závěrečné skladbě Market Square Heroes (první singl Marillion z roku 1982) se k němu přidali i někdejší spoluhráči z Marillion kytarista Steve Rothery, klávesák Mark Kelly, basák Pete Trewavas a bubeník Ian Mosly. Naposledy takhle spolu stáli na pódiu před nějakými 19. lety. Aby nevznikly fámy, muzikanti ujistili, že šlo o jednorázovou akci a comeback se nekoná. Marillion letos vydali album Somewhere Else a Fish Thirteenth Star.

---

Dárek pro fanoušky MEGADETH

27. 8. 2007
Obrázek: Dárek pro fanoušky MEGADETH

Na jaře vydali jedenácté studiové album United Abominations a na podzim chystají Megadeth speciální box. Bude se jmenovat Warchest a obsahovat 4 CD (68 skladeb - včetně nevydaných perliček, demoverzí nebo živáků) + 1 DVD (záznam koncertu v londýnské Hammersmith Odeon v roce 1992). Datum vydání je 2. října.

---

BEATLES a Rusko

27. 8. 2007
Obrázek: BEATLES a Rusko

Minulé úterý 21. srpna v 11 hodin byla u liverpoolského muzea The Beatles Story slavnostně odhalena socha ruského umělce Nikolaje Rogatněva. Dílo nazvané Hudba Beatles spojuje Zemi má znázorňovat vztah Beatles a Ruska. Autora inspirovali ruští fanoušci skupiny Beatles, snažící se v šedesátých letech získat kopie jejich desek. Rogatněv doufá, že podobné sochy budou vystaveny i v dalších městech historicky spojených s Beatles - v německém Hamburgu a americkém New Yorku.

---
Stránky: 1 181 361 532 533 534 535 536 537 538 540 720