Stránky: 1 181 361 534 535 536 537 538 539 540 720

APOCALYPTICA se pustí do Bowieho

9. 8. 2007
Obrázek: APOCALYPTICA se pustí do Bowieho

Finská kapela ohlásila, že na nové desce Worlds Collide (vyjde v září) bude i předělávka slavného Bowieho hitu Heroes. A to pozor - půjde o cover přezpívaný v němčině (Helden) a to ještě ke všemu zpěvákem Rammstein Tillem Lindemannem. Není to jediný host na novince Apocalyptiky. Ke spolupráci přizvali taky Dava Lombarda (Slayer), Corey Taylora (Slipknot), Adama Gontiera (Three Days Grace) nebo Cristinu z kapely Lacuna Coil. První singl z nové desky I'm Not Jesus vyjde 2. září, ale už teď si mohou nedočkavci pustit na jejich webu. Ještě připomínáme, že Apocalyptica se v listopadu chystá k nám. Pátého zahrají v Praze a o den později v Plzni.

---

Po stopách BIGBÍTU

9. 8. 2007
Obrázek: Po stopách BIGBÍTU

Vráťa trávil kus dovolené v Mikulově a tam narazil na zajímavou pamětní desku:

Zajímavou reportáž na téma "Po stopách první kytary Jimmyho Page" nám poslal Ladislav.

Recenzi "Lovely days festivalu" sepsal a poslal Gangster Vávra

Mějte na svých cestách foťák v pozoru a pokud na něco narazíte, foťte a pište komentáře. Na úlovky se těšíme na adrese Katka@radiobeat.cz.

---

COVERDALE se bojí medvědů

8. 8. 2007
Obrázek: COVERDALE se bojí medvědů

A kdo ne? David měl nedávno nezvanou návštěvu. Méďové se přišli podívat jak si žije frontman Whitesnake na svém farmě v nevadském Lake Tahoe. Coverdale na své webu přiznává, že vpádu medvěda se obává prakticky denně, zároveň si přeje, aby se mu podobnému zážitku už propříště vyhnul. A co se stalo? David odhaduje, že první menší medvěd se vloupal do jeho bazénu, kde si nejprve zaplaval a poté se oknem dostal do ložnice pro hosty: "Host naštěstí odešel...

---

V úterý měl narozeniny BRUCE DICKINSON

7. 8. 2007

Pilot, šermíř, spisovatel (napsal romány: The Adventures of Lord Iffy Boatrace, The Missionary Positron) , fanda do starých tanků a především rockový zpěvák (hraje taky parádně na kytaru a bicí) se narodil 7. srpna 1958 v malém městečku Worksop v oblasti Nottinghamshire (Velká Británie). Jeho celé jméno je Paul Bruce Dickinson (v počátcích kariéry si nechával říkat jen Bruce Bruce). Jeho máma byla prodavačkou v ubuvi a táta ...

---

Kampaň za BRIANA EPSTEINA

6. 8. 2007
Obrázek: Kampaň za BRIANA EPSTEINA

Brian Epstein byl muž, který objevil Beatles. A když byl v roce 1967 byl nalezen ve své vile na Chapel Street mrtvý (důvodem bylo předávkování barbituráty) John Lennon prohlásil, že Beatles zemřeli společně s Brianem Epsteinem. Proto teď hudební producent Martin Lewis odstartoval kampaň za jeho uvedení do Rokenrolové síně slávy. Lewis se na stránkách brianepstein.com pozastavuje nad tím, že se tak ještě nestalo a vyzývá fanoušky k podpisu petice. Lewis říká: "V Síni slávy je zcela právem celá skupina Beatles, plus byli oceněni další dva členové kapely rytířským řádem - producent Sir George Martin a Sir Paul McCartney. A jednou uznají i sólovou práci George Harrisona a Ringo Starra. Patří sem ale ještě někdo: Brian Epstein, který se ještě nikdy neobjevil na seznamu nominovaných. Na takové přehlížení by mělo být upozorněno." Petici už podepsali například Sir George Martin a Epsteinův synovec Harry. Můžete se přidat taky.

---

RICHARDS napíše knihu

6. 8. 2007
Obrázek: RICHARDS napíše knihu

Keith podepsal smlouvu na 7 milionů dolarů, za které má sepsat svou vlastní autobiografii. Bude mu s ní pomáhat spisovatel a blízký přítel James Fox. Zástupce vydavatelství k investici do kytaristova životního příběhu: "Keith Richards už skoro padesát let stále stojí klidně uprostřed hurikánu. Jeho příběh, napsaný jeho vlastními slovy - o kapele, o písničkách, o turné, o životě - bude jednou z nejočekávanějších knih, které kdy vyšly ze světa rokenrolu." Před Richardsem se do psaní o životě v Rolling Stones pustil bývalý basák kapely Bill Wyman, který v roce 1990 vydal knihu Stone Alone. O autobiografii se rovněž pokusil Sir Mick Jagger, který ale projekt po krátké době opustil.

---

Když se zapaří, jak zapařit se má!

6. 8. 2007
Obrázek: Když se zapaří, jak zapařit se má!

V sobotu se v Budyni nad Ohří řádilo na neckyádě. Nechybělo ani plavidlo Beaťáků:

---

BEAŤÁCI na cestách

1. 8. 2007
Obrázek: BEAŤÁCI na cestách

Jak najít hřbitov Jimma Morrisona - o tom už jsme na tady psali. Více ZDE.

Pokud se chystáte do Berlína, zajděte na ulici Frank Zappa Straße. Od soboty se tak jmenuje někdejší Třináctá ulice ve východní průmyslové části Berlína. Slávy přejmenování se zúčastnilo na tři tisíce lidí a zahrálo zde osmnáct kapel včetně slavného cover bandu Sheik Yerbouti. Před davem byl taky přečten děkovný dopis od Zappova bratra Bobbyho: "Jsem si jistý, že Frank by byl hrdý, že jeho jméno nese ulice na tomto místě". Je zde totiž legendární Orwo Haus - továrna s věcmi pro fotografii (filmy atd.) a kde se tajně v dobách totality pořádaly koncerty.

A pokud se chystáte na Havaj, tak v hlavním městě mají nově sochu Elvise. Presley v Honulolu v roce 1973 odehrál jeden z jeho nejslavnějších koncertů. Shlédla ho přes miliardu fanoušků, neboť to byl jeden z prvních hudebních koncertů, který se přenášel globálně přes satelit. Americká kabelová síť TV Land sochu Presleyho věnovala městu jako připomenutí tehdejšího vysílání. Starosta Honolulu k tomu řekl: "Nebyl synem této země,… ale my jsme ho za svého přijali."

---

Mnoho povyku pro .... OZZYHO

1. 8. 2007
Obrázek: Mnoho povyku pro .... OZZYHO

To se zase mohli někteří přetrhnout, aby zjistili, proč mr. Osbourne jel z koncertu v Denveru ve státě Collorado z koncertu do tamní nemocnice Rose Medical Centre. Z tiskové mluvčí Ozzyho dostali novináři jen, že se podrobil "plánovanému malému ambulantnímu zákroku". Opravdu, druhý den ráno byl ze nemocnice propuštěn a v pondělí už zpíval v rámci Ozzfestu pro Kansas City v Missouri. A co tedy lékaři na Ozzym vylepšovali? Osbourne byl operován kvůli krevní sraženině poté, co si stěžoval na bolesti v noze.

---

Novinky z tábora JETHRO TULL

31. 7. 2007
Obrázek: Novinky z tábora JETHRO TULL

Beaťák Vláďa je členem českého fanclubu Jethro Tull a poslal nám následující novinky:

Vydavatel "papírového" Tull-fanzinu A New Day David Rees nedávno dělal rozhovor s Ianem Andersonem - a byl zajímavý. Na webu prý působí Ian Anderson jako kdyby zpomaloval, důstojně stárnul atd. "Ale s radostí vám oznamuji", píše Rees, "že rocker v něm v průběhu našeho rozhovoru stále zářil!"

Ještě letos je značná šance na nové album. Může mít nálepku Jethro Tull, ale možná to bude jen sólové album Iana Andersona. Podrobnosti již brzo...

---
Stránky: 1 181 361 534 535 536 537 538 539 540 720