Stránky: 1 181 360 534 535 536 537 538 539 540 719

PAGE byl u soudu

31. 7. 2007
Obrázek: PAGE byl u soudu

Jimmy Page byl svědkem obžaloby muže, prodávajícího ilegální kopie CD a DVD Led Zeppelin. Robert Langley byl zatčen a obviněn z porušení autorských práv, když byl přistižen, jak prodával ilegální kopie nikdy nevydaných nahrávek na britském trhu. Ve čtvrtek (26. července) Page u soudu řekl, že v osmdesátých letech byla z jeho domu v anglickém Berkshiru ukradena rozsáhlá osobní kolekce veřejnosti neznámých nahrávek a "legračních" studiových jamsessions. Page také vyšetřovatelce, že by s prodejem tohoto materiálu nikdy nesouhlasil, protože je "perfekcionista": "Jednu dobu jsem musel hrát s poraněným prstem, takže ty nahrávky bych rozhodně nikdy neprodal. Stejně, jako když měl Robert Plant chrapot." A dodává: "Fanoušci si muziku mění, ale jakmile to začnete balit a prodávat, porušujete zákon."

Aktualizece z 31.7.: Robert Langley byl shledán vinným z nezákonného šíření nahrávek. Langley nejdříve popřel porušení vlastnických práv skupiny, když byl přistižen s nezákonnými nahrávkami Led Zeppelin na trhu ve skotském Glasgow. Podle BBC byly nahrávky kapely na CD a DVD v hodnotě 23.000 dolarů.

---

STANLEYHO zlobí srdce

31. 7. 2007
Obrázek: STANLEYHO zlobí srdce

Ze zdravotních důvodů musel v pátek odříct vystoupení v kalifornském Sobboba Casino a fanoušci se tak museli spokojit s vystoupením zbývající trojice Genea Simmonse, Tomyho Thayera a Erica Singera. Důvodem byly jeho zdravotní problémy se srdcem. Stanley to na svém webu vysvětluje: "Moje srdce spontánně naskočilo na rytmus 190 tepů za minutu, který si drželo zhruba přes hodinu." Podle managera skupiny Kiss je Paul v pořádku, byl v nemocnici na testech a teď doma odpočívá.

---

GELDOF boural

30. 7. 2007
Obrázek: GELDOF boural

Sir Bob Geldof (Boomtown Rats, Live Aid) jel minulý týden se svými dcerkami šestnáctiletou Pixie a jedenáctiletou Tiger Lily Londýnem a po koly jeho stříbrného auta zn. Lexus skončil motorkář. Naštěstí šlo jen o ťukanec a devětatřicetiletý motorkář byl s menším zraněním kolene a slabin převezen do nemocnice. Geldof dodává: "Děkuji Bohu, že je v pořádku. Ještě jednou děkuji. Hlavní je, že je OK. Měl na sobě celou tu motocyklistickou výstroj, což je asi hlavní důvod, že se mu toho moc nestalo. Mluvil jsem s ní a řekl mu, ať leží. Pak přijela ambulance. K mému překvapení nemá nic zlomeného. Z toho mám radost. Obracel jsem se, přede mnou zastavila žena, aby mě nechala projet a z druhé strany přijela motorka a narazila mi do kola. Řidič doslova odlétl. Byla to nehoda."

---

GUNS´N´ROSES bez Axla

30. 7. 2007
Obrázek: GUNS´N´ROSES bez Axla

V sobotu si v hollywoodském Key Club dali sraz staří známí. Bubeník Steven Adler svolal kamarády muzikanty, aby oslavili dvacáté výročí vydání desky Appetite for Destruction. Večírek začínala jeho kapela Adler's Appetite skladbou It's So Easy. Po pár "kusech" se připadli kytarista Izzy Stradlin (na fotce) a basák Duff McKagan a vystřihli Mr. Brownstone. Bonbónkem byla Cin City - cover AC/DC. Přítomen mejdanu byl i kytarista Slash. Společně s přáteli dění přihlížel. Jediný kdo z ...

---

BEAŤÁCI na koncertech

30. 7. 2007
Obrázek: BEAŤÁCI na koncertech

Kulturní zážitek si na festivalu Music in the Park dopřál i Honza Hamerník:

Byl jsem v sobotu na Blood, Sweat & Tears a byl to tak neuvěřitelnej nářez, že se ještě teď z toho trošku klepu. Kromě nás "starců" (hned vedle mě stál Oskar Petr) to na zmoklý louce Stromovky dostalo i všechny mlaďochy, kteří vůbec netušili o co jde a přišli na úplně jinou muziku. Jeden z nej hudebních zážitků celýho života!!!

Další fotky z festivalu od Evky

---

Zemřel DON ARDEN

26. 7. 2007
Obrázek: Zemřel DON ARDEN

Pokud vám jeho jméno nic neříká, tak přidám nápovědu, že šlo o tatínka Sharon Osbourne. Ještě nic? Kromě toho, že šlo tedy o tchána Ozzyho, tak to byl právě Arden, který odstartoval kariéru Black Sabbath. Jinak taky třeba skupinám Electric Light Orchestra a The Small Faces. A protože ke svým velkým úspěchům používal ne vždy čisté metody, měl přezdívku Al Capone hudebního byznysu. Jeho největšího sólokapra mu vyfoukla jeho dcera - když v roce 79 Black Sabbath vyhodili nezvládatelného Ozzyho, Sharon si ho přetáhla pod svá křídla a na dvacet let si zavřela k otci dveře. Před pěti lety se u Ardena projevila Alzheimerova choroba a došlo konečně k usmíření. Don se pak taky několikrát mihnul v reality show The Osbournes. Don Arden se narodil 4. ledna 1926 a zemřel v sobotu 21. července 2007. Kromě Sharon tu zanechal ještě syna Davida Levyho.

---

Připravme se na novinku od T. REX

26. 7. 2007
Obrázek: Připravme se na novinku od T. REX

V září to bude 30 roků, co při autonehodě zemřel Marc Bolan - frontman a zpěvák T. Rex (Tyrannosaurus Rex). A právě k tomuto výročí skotský muzikant Alex Midge Peebles předělal třicet devět Bolanových nedokončených hitů do patnácti písniček. Dělal na tom intenzivně půl roku a teď svůj výsledek předložil pozůstalým. A Bolanům syn Rolan mu k výsledku dokonce pogratuloval: "Od mého návratu do Británie v roce 1997 byl pro mě otcův hudební odkaz tak trochu záhadou, a to i přesto, že jsem měl příležitost být obklopen jeho hudbou. Je toho tolik, co se ještě může dotknout našich srdcí. A tohle je jeden z projektů, který na tom pracuje." Písně vyjdou na desce s názvem 21st Century Stance.

---

Vánoční předkrm - SAXON

25. 7. 2007
Obrázek: Vánoční předkrm - SAXON

17. prosince v pražském Music Hall Retro ukončí malé evropské turné britská metalová legenda. Původně měli do Čech přijet už v září, ale manželka zpěváka Biffa Byforda musí na operaci, proto Saxon šňůru posouvají. Připomínáme, že aktuální již 17. album The Inner Sanctum vyšlo v březnu.

---

Zrod nové desky DEF LEPPARD

25. 7. 2007
Obrázek: Zrod nové desky DEF LEPPARD

Basák Rick Savage prozradil, že novinka je už z 80% hotová. Album se zatím pracovně jmenuje Sparkle Lounge (podle společné zákulisní místnosti, kterou kapela užívá svém turné a kde se údajně zrodila většina nápadů na písničky). Kytarista Phil Collen nový materiál označil jako "více rocku, méně popu". Zpěvák Joe Elliot se nechal slyšet, že se novinka zásadně neodkloní od zaběhnutého zvuku Def Leppard. Máme se těšit na kratší a rychlejší rockové kusy. Def Leppard vydali první album v roce 1980 a jejich desek se prodalo na 45 miliónů.

---

STING je taky BEAŤÁK

25. 7. 2007
Obrázek: STING je taky BEAŤÁK

Důkaz jsme našli v klipu Police - Don't Stand so Close to Me:

---
Stránky: 1 181 360 534 535 536 537 538 539 540 719