Stránky: 1 181 360 534 535 536 537 538 539 540 719

Kampaň za BRIANA EPSTEINA

6. 8. 2007
Obrázek: Kampaň za BRIANA EPSTEINA

Brian Epstein byl muž, který objevil Beatles. A když byl v roce 1967 byl nalezen ve své vile na Chapel Street mrtvý (důvodem bylo předávkování barbituráty) John Lennon prohlásil, že Beatles zemřeli společně s Brianem Epsteinem. Proto teď hudební producent Martin Lewis odstartoval kampaň za jeho uvedení do Rokenrolové síně slávy. Lewis se na stránkách brianepstein.com pozastavuje nad tím, že se tak ještě nestalo a vyzývá fanoušky k podpisu petice. Lewis říká: "V Síni slávy je zcela právem celá skupina Beatles, plus byli oceněni další dva členové kapely rytířským řádem - producent Sir George Martin a Sir Paul McCartney. A jednou uznají i sólovou práci George Harrisona a Ringo Starra. Patří sem ale ještě někdo: Brian Epstein, který se ještě nikdy neobjevil na seznamu nominovaných. Na takové přehlížení by mělo být upozorněno." Petici už podepsali například Sir George Martin a Epsteinův synovec Harry. Můžete se přidat taky.

---

RICHARDS napíše knihu

6. 8. 2007
Obrázek: RICHARDS napíše knihu

Keith podepsal smlouvu na 7 milionů dolarů, za které má sepsat svou vlastní autobiografii. Bude mu s ní pomáhat spisovatel a blízký přítel James Fox. Zástupce vydavatelství k investici do kytaristova životního příběhu: "Keith Richards už skoro padesát let stále stojí klidně uprostřed hurikánu. Jeho příběh, napsaný jeho vlastními slovy - o kapele, o písničkách, o turné, o životě - bude jednou z nejočekávanějších knih, které kdy vyšly ze světa rokenrolu." Před Richardsem se do psaní o životě v Rolling Stones pustil bývalý basák kapely Bill Wyman, který v roce 1990 vydal knihu Stone Alone. O autobiografii se rovněž pokusil Sir Mick Jagger, který ale projekt po krátké době opustil.

---

Když se zapaří, jak zapařit se má!

6. 8. 2007
Obrázek: Když se zapaří, jak zapařit se má!

V sobotu se v Budyni nad Ohří řádilo na neckyádě. Nechybělo ani plavidlo Beaťáků:

---

BEAŤÁCI na cestách

1. 8. 2007
Obrázek: BEAŤÁCI na cestách

Jak najít hřbitov Jimma Morrisona - o tom už jsme na tady psali. Více ZDE.

Pokud se chystáte do Berlína, zajděte na ulici Frank Zappa Straße. Od soboty se tak jmenuje někdejší Třináctá ulice ve východní průmyslové části Berlína. Slávy přejmenování se zúčastnilo na tři tisíce lidí a zahrálo zde osmnáct kapel včetně slavného cover bandu Sheik Yerbouti. Před davem byl taky přečten děkovný dopis od Zappova bratra Bobbyho: "Jsem si jistý, že Frank by byl hrdý, že jeho jméno nese ulice na tomto místě". Je zde totiž legendární Orwo Haus - továrna s věcmi pro fotografii (filmy atd.) a kde se tajně v dobách totality pořádaly koncerty.

A pokud se chystáte na Havaj, tak v hlavním městě mají nově sochu Elvise. Presley v Honulolu v roce 1973 odehrál jeden z jeho nejslavnějších koncertů. Shlédla ho přes miliardu fanoušků, neboť to byl jeden z prvních hudebních koncertů, který se přenášel globálně přes satelit. Americká kabelová síť TV Land sochu Presleyho věnovala městu jako připomenutí tehdejšího vysílání. Starosta Honolulu k tomu řekl: "Nebyl synem této země,… ale my jsme ho za svého přijali."

---

Mnoho povyku pro .... OZZYHO

1. 8. 2007
Obrázek: Mnoho povyku pro .... OZZYHO

To se zase mohli někteří přetrhnout, aby zjistili, proč mr. Osbourne jel z koncertu v Denveru ve státě Collorado z koncertu do tamní nemocnice Rose Medical Centre. Z tiskové mluvčí Ozzyho dostali novináři jen, že se podrobil "plánovanému malému ambulantnímu zákroku". Opravdu, druhý den ráno byl ze nemocnice propuštěn a v pondělí už zpíval v rámci Ozzfestu pro Kansas City v Missouri. A co tedy lékaři na Ozzym vylepšovali? Osbourne byl operován kvůli krevní sraženině poté, co si stěžoval na bolesti v noze.

---

Novinky z tábora JETHRO TULL

31. 7. 2007
Obrázek: Novinky z tábora JETHRO TULL

Beaťák Vláďa je členem českého fanclubu Jethro Tull a poslal nám následující novinky:

Vydavatel "papírového" Tull-fanzinu A New Day David Rees nedávno dělal rozhovor s Ianem Andersonem - a byl zajímavý. Na webu prý působí Ian Anderson jako kdyby zpomaloval, důstojně stárnul atd. "Ale s radostí vám oznamuji", píše Rees, "že rocker v něm v průběhu našeho rozhovoru stále zářil!"

Ještě letos je značná šance na nové album. Může mít nálepku Jethro Tull, ale možná to bude jen sólové album Iana Andersona. Podrobnosti již brzo...

---

PAGE byl u soudu

31. 7. 2007
Obrázek: PAGE byl u soudu

Jimmy Page byl svědkem obžaloby muže, prodávajícího ilegální kopie CD a DVD Led Zeppelin. Robert Langley byl zatčen a obviněn z porušení autorských práv, když byl přistižen, jak prodával ilegální kopie nikdy nevydaných nahrávek na britském trhu. Ve čtvrtek (26. července) Page u soudu řekl, že v osmdesátých letech byla z jeho domu v anglickém Berkshiru ukradena rozsáhlá osobní kolekce veřejnosti neznámých nahrávek a "legračních" studiových jamsessions. Page také vyšetřovatelce, že by s prodejem tohoto materiálu nikdy nesouhlasil, protože je "perfekcionista": "Jednu dobu jsem musel hrát s poraněným prstem, takže ty nahrávky bych rozhodně nikdy neprodal. Stejně, jako když měl Robert Plant chrapot." A dodává: "Fanoušci si muziku mění, ale jakmile to začnete balit a prodávat, porušujete zákon."

Aktualizece z 31.7.: Robert Langley byl shledán vinným z nezákonného šíření nahrávek. Langley nejdříve popřel porušení vlastnických práv skupiny, když byl přistižen s nezákonnými nahrávkami Led Zeppelin na trhu ve skotském Glasgow. Podle BBC byly nahrávky kapely na CD a DVD v hodnotě 23.000 dolarů.

---

STANLEYHO zlobí srdce

31. 7. 2007
Obrázek: STANLEYHO zlobí srdce

Ze zdravotních důvodů musel v pátek odříct vystoupení v kalifornském Sobboba Casino a fanoušci se tak museli spokojit s vystoupením zbývající trojice Genea Simmonse, Tomyho Thayera a Erica Singera. Důvodem byly jeho zdravotní problémy se srdcem. Stanley to na svém webu vysvětluje: "Moje srdce spontánně naskočilo na rytmus 190 tepů za minutu, který si drželo zhruba přes hodinu." Podle managera skupiny Kiss je Paul v pořádku, byl v nemocnici na testech a teď doma odpočívá.

---

GELDOF boural

30. 7. 2007
Obrázek: GELDOF boural

Sir Bob Geldof (Boomtown Rats, Live Aid) jel minulý týden se svými dcerkami šestnáctiletou Pixie a jedenáctiletou Tiger Lily Londýnem a po koly jeho stříbrného auta zn. Lexus skončil motorkář. Naštěstí šlo jen o ťukanec a devětatřicetiletý motorkář byl s menším zraněním kolene a slabin převezen do nemocnice. Geldof dodává: "Děkuji Bohu, že je v pořádku. Ještě jednou děkuji. Hlavní je, že je OK. Měl na sobě celou tu motocyklistickou výstroj, což je asi hlavní důvod, že se mu toho moc nestalo. Mluvil jsem s ní a řekl mu, ať leží. Pak přijela ambulance. K mému překvapení nemá nic zlomeného. Z toho mám radost. Obracel jsem se, přede mnou zastavila žena, aby mě nechala projet a z druhé strany přijela motorka a narazila mi do kola. Řidič doslova odlétl. Byla to nehoda."

---

GUNS´N´ROSES bez Axla

30. 7. 2007
Obrázek: GUNS´N´ROSES bez Axla

V sobotu si v hollywoodském Key Club dali sraz staří známí. Bubeník Steven Adler svolal kamarády muzikanty, aby oslavili dvacáté výročí vydání desky Appetite for Destruction. Večírek začínala jeho kapela Adler's Appetite skladbou It's So Easy. Po pár "kusech" se připadli kytarista Izzy Stradlin (na fotce) a basák Duff McKagan a vystřihli Mr. Brownstone. Bonbónkem byla Cin City - cover AC/DC. Přítomen mejdanu byl i kytarista Slash. Společně s přáteli dění přihlížel. Jediný kdo z ...

---
Stránky: 1 181 360 534 535 536 537 538 539 540 719