Stránky: 1 181 360 535 536 537 538 539 540 541 719

BEAŤÁCI na koncertech

30. 7. 2007
Obrázek: BEAŤÁCI na koncertech

Kulturní zážitek si na festivalu Music in the Park dopřál i Honza Hamerník:

Byl jsem v sobotu na Blood, Sweat & Tears a byl to tak neuvěřitelnej nářez, že se ještě teď z toho trošku klepu. Kromě nás "starců" (hned vedle mě stál Oskar Petr) to na zmoklý louce Stromovky dostalo i všechny mlaďochy, kteří vůbec netušili o co jde a přišli na úplně jinou muziku. Jeden z nej hudebních zážitků celýho života!!!

Další fotky z festivalu od Evky

---

Zemřel DON ARDEN

26. 7. 2007
Obrázek: Zemřel DON ARDEN

Pokud vám jeho jméno nic neříká, tak přidám nápovědu, že šlo o tatínka Sharon Osbourne. Ještě nic? Kromě toho, že šlo tedy o tchána Ozzyho, tak to byl právě Arden, který odstartoval kariéru Black Sabbath. Jinak taky třeba skupinám Electric Light Orchestra a The Small Faces. A protože ke svým velkým úspěchům používal ne vždy čisté metody, měl přezdívku Al Capone hudebního byznysu. Jeho největšího sólokapra mu vyfoukla jeho dcera - když v roce 79 Black Sabbath vyhodili nezvládatelného Ozzyho, Sharon si ho přetáhla pod svá křídla a na dvacet let si zavřela k otci dveře. Před pěti lety se u Ardena projevila Alzheimerova choroba a došlo konečně k usmíření. Don se pak taky několikrát mihnul v reality show The Osbournes. Don Arden se narodil 4. ledna 1926 a zemřel v sobotu 21. července 2007. Kromě Sharon tu zanechal ještě syna Davida Levyho.

---

Připravme se na novinku od T. REX

26. 7. 2007
Obrázek: Připravme se na novinku od T. REX

V září to bude 30 roků, co při autonehodě zemřel Marc Bolan - frontman a zpěvák T. Rex (Tyrannosaurus Rex). A právě k tomuto výročí skotský muzikant Alex Midge Peebles předělal třicet devět Bolanových nedokončených hitů do patnácti písniček. Dělal na tom intenzivně půl roku a teď svůj výsledek předložil pozůstalým. A Bolanům syn Rolan mu k výsledku dokonce pogratuloval: "Od mého návratu do Británie v roce 1997 byl pro mě otcův hudební odkaz tak trochu záhadou, a to i přesto, že jsem měl příležitost být obklopen jeho hudbou. Je toho tolik, co se ještě může dotknout našich srdcí. A tohle je jeden z projektů, který na tom pracuje." Písně vyjdou na desce s názvem 21st Century Stance.

---

Vánoční předkrm - SAXON

25. 7. 2007
Obrázek: Vánoční předkrm - SAXON

17. prosince v pražském Music Hall Retro ukončí malé evropské turné britská metalová legenda. Původně měli do Čech přijet už v září, ale manželka zpěváka Biffa Byforda musí na operaci, proto Saxon šňůru posouvají. Připomínáme, že aktuální již 17. album The Inner Sanctum vyšlo v březnu.

---

Zrod nové desky DEF LEPPARD

25. 7. 2007
Obrázek: Zrod nové desky DEF LEPPARD

Basák Rick Savage prozradil, že novinka je už z 80% hotová. Album se zatím pracovně jmenuje Sparkle Lounge (podle společné zákulisní místnosti, kterou kapela užívá svém turné a kde se údajně zrodila většina nápadů na písničky). Kytarista Phil Collen nový materiál označil jako "více rocku, méně popu". Zpěvák Joe Elliot se nechal slyšet, že se novinka zásadně neodkloní od zaběhnutého zvuku Def Leppard. Máme se těšit na kratší a rychlejší rockové kusy. Def Leppard vydali první album v roce 1980 a jejich desek se prodalo na 45 miliónů.

---

STING je taky BEAŤÁK

25. 7. 2007
Obrázek: STING je taky BEAŤÁK

Důkaz jsme našli v klipu Police - Don't Stand so Close to Me:

---

BEAŤÁCI na cestách za muzikou

24. 7. 2007
Obrázek: BEAŤÁCI na cestách za muzikou

Hanka poslala reportáž z koncertu Manowarna festivalu Magic Circle Festival (7.7.07. Německo - Bad Arolsen)

Manowar předvedli svou Demons, Dragons and Warriors show a musím říci, že to bylo to nejlepší co jsem od nich viděla a slyšela. Playlist byl hodně podobný tomu co hráli na koncertech v březnu v ČR. V první polovině zazněli starší věci a v druhé půli písně z posledního alba Gods of War, při kterých nechybělo ani vystoupení válečníků ve zbroji a při poslední písni bylo pódium v jednom ohni (což uvidíte na fotkách). Doufám, že příště budou Manowar u nás hrát ve velké sportovní hale, aby jsme za jejich show nemuseli jezdit za hranice, nebo ji vidět pouze na DVD.

---

AC/DC news

23. 7. 2007
Obrázek: AC/DC news

Už se zase spekuluje o datu vydání nové desky - prý ten velký okamžik přijde na jaře příštího roku. Brian Johnson se svěřil, že Angus a Malcolm jsou ve studiu: "Pracují na něčem výjimečném. Nechtějí udělat prostě jen novou desku." K albu AC/DC slibují i turné - už aby to bylo, obojí.

Brian Johnson a Cliff Williams společně s Markem Farnerem (Grand Funk Railroad), Joe Lynnem Turnerem (Deep Purple/Rainbow) a Stevem Luongem vzdali hold dnes již zesnulému členu The Who Johnu Entwistlelovi. Na benefiční akci Classic Rock Cares zahráli pár klasických kousků od AC/DC (ukázky: 1, 2, 3) včetně Highway to Hell. Koncert byl pod záštitou nadace Johna Entwistla, která poskytuje zdarma hudební vzdělání a nástroje chudým dětem.

---

Zemřela PAVLA KAPITÁNOVÁ

23. 7. 2007
Obrázek: Zemřela PAVLA KAPITÁNOVÁ

V noci na neděli tragicky zahynula Pavla Kapitánová při cestě ze svého koncertu na severu Čech.

---

ROD STEWART dostal řád

19. 7. 2007
Obrázek: ROD STEWART dostal řád

Minulý čtvrtek se v Londýně stal komandatem řádu britského impéria (OBE). Řád za zásluhy mu předal Princ Charles. Stewart prozradil, že si s ním následovník britského trůnu povídal mimo jiné o jeho typicky znějícím hlase a o velkém stěhování Davida Beckhama za oceán. Rocker přiznává, že to pro něj byl velice krásný den: "Je to nádhera. Jsme jedinou zemí na světě, která oceňuje obyčejné muže."

---
Stránky: 1 181 360 535 536 537 538 539 540 541 719