Stránky: 1 181 361 536 537 538 539 540 541 542 720

Zrod nové desky DEF LEPPARD

25. 7. 2007
Obrázek: Zrod nové desky DEF LEPPARD

Basák Rick Savage prozradil, že novinka je už z 80% hotová. Album se zatím pracovně jmenuje Sparkle Lounge (podle společné zákulisní místnosti, kterou kapela užívá svém turné a kde se údajně zrodila většina nápadů na písničky). Kytarista Phil Collen nový materiál označil jako "více rocku, méně popu". Zpěvák Joe Elliot se nechal slyšet, že se novinka zásadně neodkloní od zaběhnutého zvuku Def Leppard. Máme se těšit na kratší a rychlejší rockové kusy. Def Leppard vydali první album v roce 1980 a jejich desek se prodalo na 45 miliónů.

---

STING je taky BEAŤÁK

25. 7. 2007
Obrázek: STING je taky BEAŤÁK

Důkaz jsme našli v klipu Police - Don't Stand so Close to Me:

---

BEAŤÁCI na cestách za muzikou

24. 7. 2007
Obrázek: BEAŤÁCI na cestách za muzikou

Hanka poslala reportáž z koncertu Manowarna festivalu Magic Circle Festival (7.7.07. Německo - Bad Arolsen)

Manowar předvedli svou Demons, Dragons and Warriors show a musím říci, že to bylo to nejlepší co jsem od nich viděla a slyšela. Playlist byl hodně podobný tomu co hráli na koncertech v březnu v ČR. V první polovině zazněli starší věci a v druhé půli písně z posledního alba Gods of War, při kterých nechybělo ani vystoupení válečníků ve zbroji a při poslední písni bylo pódium v jednom ohni (což uvidíte na fotkách). Doufám, že příště budou Manowar u nás hrát ve velké sportovní hale, aby jsme za jejich show nemuseli jezdit za hranice, nebo ji vidět pouze na DVD.

---

AC/DC news

23. 7. 2007
Obrázek: AC/DC news

Už se zase spekuluje o datu vydání nové desky - prý ten velký okamžik přijde na jaře příštího roku. Brian Johnson se svěřil, že Angus a Malcolm jsou ve studiu: "Pracují na něčem výjimečném. Nechtějí udělat prostě jen novou desku." K albu AC/DC slibují i turné - už aby to bylo, obojí.

Brian Johnson a Cliff Williams společně s Markem Farnerem (Grand Funk Railroad), Joe Lynnem Turnerem (Deep Purple/Rainbow) a Stevem Luongem vzdali hold dnes již zesnulému členu The Who Johnu Entwistlelovi. Na benefiční akci Classic Rock Cares zahráli pár klasických kousků od AC/DC (ukázky: 1, 2, 3) včetně Highway to Hell. Koncert byl pod záštitou nadace Johna Entwistla, která poskytuje zdarma hudební vzdělání a nástroje chudým dětem.

---

Zemřela PAVLA KAPITÁNOVÁ

23. 7. 2007
Obrázek: Zemřela PAVLA KAPITÁNOVÁ

V noci na neděli tragicky zahynula Pavla Kapitánová při cestě ze svého koncertu na severu Čech.

---

ROD STEWART dostal řád

19. 7. 2007
Obrázek: ROD STEWART dostal řád

Minulý čtvrtek se v Londýně stal komandatem řádu britského impéria (OBE). Řád za zásluhy mu předal Princ Charles. Stewart prozradil, že si s ním následovník britského trůnu povídal mimo jiné o jeho typicky znějícím hlase a o velkém stěhování Davida Beckhama za oceán. Rocker přiznává, že to pro něj byl velice krásný den: "Je to nádhera. Jsme jedinou zemí na světě, která oceňuje obyčejné muže."

---

Jak RAMMSTEINům změnili novináři zpěváka

19. 7. 2007
Obrázek: Jak RAMMSTEINům změnili novináři zpěváka

Till Lindemann minulý týden (v pátek 13.) oznámil, že odchází ze skupiny. Tedy né hned, ale jen co dokončí práci na novém albu. Mluvčí skupiny prohlásil: "Tillovo rozhodnutí je založeno na vzrůstajícím napětí ve skupině a dlouho o něm rozvažoval. Bude se teď věnovat buď sólové dráze nebo jiným projektům." Richard Kruspe a Christoph Schneider první uvažovali, že ...

---

Zemřela zakladatelka GIRLSCHOOL

19. 7. 2007
Obrázek: Zemřela zakladatelka GIRLSCHOOL

Minulou neděli po šestiletém boji s rakovinou páteře zemřela 49.letá kytarista Kelly Johnson. Ta v roce 1977 stála u zrodu kapely Girlschool (na troskách bandu Painted Lady). Nejvíce si Girlschool pomohly v roce 1979, když společně s Motörhead nahrály debutový singl Take It All Away. Kelly kapelu v roce 1984 opustila, v roce 1993 se zase vrátila a v roce 1999 z hudebního průmyslu odešla.

---

Je libo LENNONKY?

19. 7. 2007
Obrázek: Je libo LENNONKY?

A to přímo Johna Lennona. Ten pozlacené sluneční brýle věnoval v roce 1966 překladateli Junishi Yoreovi, který Beatles doprovázel na turné po Japonsku. Podle japonské tradice Yore na důkaz úcty z brýlí odstranil čočky, když se v roce 1980 doslechl, že byl Lennon zavražděn. U brýlí je lístek, na kterém Yore napsal: "Lennon mi je věnoval… velmi milý člověk. Čočky jsem odstranil, když zemřel." Brýle jsou teď k mání v internetové aukci a předpokládá se, že jejich cena bude až 2 miliony dolarů.

---

BRIAN MAY má šedesátiny

19. 7. 2007
Obrázek: BRIAN MAY má šedesátiny

Rodičům Haroldu a Ruth se narodil 19. července 1947 v Gloucesterské porodnici v Hamptonu, Middlesex. Ke svým sedmým narozeninám pak dostal první kytaru - španělku. Ale byla na něj veliká, tak si ji začal upravovat - upravil krk, vyrobil si improvizovanou přenosku a rázem měl akustickou kytaru. Kluk šikovná. Kromě gratulaci k narozeninám přidáváme i další k dokončení diplomové práce v oboru astronomie - více než 30 let poté, co s prací začal. May získal v 70. letech titul v oboru fyziky na prestižní londýnské univerzitě Imperial College, ale studium opustil a ...

---
Stránky: 1 181 361 536 537 538 539 540 541 542 720