Stránky: 1 182 363 537 538 539 540 541 542 543 544 725

Prohlédněte si obal nové desky HELLOWEEN

28. 8. 2007
Obrázek: Prohlédněte si obal nové desky HELLOWEEN

Dvanácté album německých metalistů vyjde 23. října, bude se jmenovat Gambling with the Devil a máme se těšit na 13 nových skladeb. Desku, která se točila na španělském ostrově Tenerife, produkuje Charlie Bauerfeind (Karl Rudolf). Album je třídílné: "The Bells Of The Seven Hells", "Falling To Pieces" a "I.M.E.". První skladba se jmenuje "As Long As I Fall" a klip k ní se točil v Mnichově. Specialitou pak bude puzzle v bookletu alba - jeho složením se dostaneme do soutěže o lístek na koncert během amerického turné kapely + letenka a ubytopvání v místě konání. Evropské turné startuje 16. listopadu a pod hlavičkou Hellish Rock budou hrát vedle Helloween Gamma Ray a Axxis. Šňůra má i tři zastávky u nás 14.12. v Plzni, 15.12. ve Zlíně a 16.12. v Pardubicích.

---

DEEP PURPLE jsou nezničitelní

28. 8. 2007
Obrázek: DEEP PURPLE jsou nezničitelní

Stačí se podívat na průběh jejich další šňůry .... jen v listopadu odehrají 20 koncertů (z toho 11 ve Francii) - a to není konečné číslo. Další vystoupení jsou ještě v jednání. O víkendu ukončili Gillan a spol turné po USA (kytarista Steve Morse to okomentoval ZDE) a posledního října začínají tůru po Evropě v Bukurešti.

---

Když se FISH potkal s MARILLION

27. 8. 2007
Obrázek: Když se FISH potkal s MARILLION

V anglickém městě Aylesbury byla včera (26.8.) velká sláva. Fish byl hlavní hvězdou free koncertu 'Hobble on the Cobbles' a při závěrečné skladbě Market Square Heroes (první singl Marillion z roku 1982) se k němu přidali i někdejší spoluhráči z Marillion kytarista Steve Rothery, klávesák Mark Kelly, basák Pete Trewavas a bubeník Ian Mosly. Naposledy takhle spolu stáli na pódiu před nějakými 19. lety. Aby nevznikly fámy, muzikanti ujistili, že šlo o jednorázovou akci a comeback se nekoná. Marillion letos vydali album Somewhere Else a Fish Thirteenth Star.

---

Dárek pro fanoušky MEGADETH

27. 8. 2007
Obrázek: Dárek pro fanoušky MEGADETH

Na jaře vydali jedenácté studiové album United Abominations a na podzim chystají Megadeth speciální box. Bude se jmenovat Warchest a obsahovat 4 CD (68 skladeb - včetně nevydaných perliček, demoverzí nebo živáků) + 1 DVD (záznam koncertu v londýnské Hammersmith Odeon v roce 1992). Datum vydání je 2. října.

---

BEATLES a Rusko

27. 8. 2007
Obrázek: BEATLES a Rusko

Minulé úterý 21. srpna v 11 hodin byla u liverpoolského muzea The Beatles Story slavnostně odhalena socha ruského umělce Nikolaje Rogatněva. Dílo nazvané Hudba Beatles spojuje Zemi má znázorňovat vztah Beatles a Ruska. Autora inspirovali ruští fanoušci skupiny Beatles, snažící se v šedesátých letech získat kopie jejich desek. Rogatněv doufá, že podobné sochy budou vystaveny i v dalších městech historicky spojených s Beatles - v německém Hamburgu a americkém New Yorku.

---

KEN HENSLEY měl v pátek narozeniny

24. 8. 2007
Obrázek: KEN HENSLEY měl v pátek narozeniny

a my máme dobrou zprávu pro jeho fanoušky. Někdejší člen Uriah Heep (autor mnoha zasadních hitů) přijede sólo do Prahy. V tuto chvíli se domlouvá přesný termín jeho vystoupení v Retro Music Hall - což by mělo být na přelomu října a listopadu.

Jen pro doplnění: Kenneth Hensley se narodil 24. srpna 1945. Gratulujeme a jako dárek si (v rámci akce "naděl sobě") v dnešním (pátečním) vysílání nadělíme několik jeho skladeb - nejen s UH, ale i s The Gods, Blackfoot nebo Toe Fat.

A ještě jedna potěšující drobnost. Práve dorazila zpráva, že 26. listopadu přijede do Prahy (Retro Music Hall) svoji novou desku Mastercutor představit U.D.O.

---

KILLSWITCH ENGAGE přijedou do Prahy

22. 8. 2007
Obrázek: KILLSWITCH ENGAGE přijedou do Prahy

Americká metalcoreová formace nás poctí svou návštěvou 22. října. Zahrají v klubu Abaton (Praha 8). Do konce prázdnin vydají Killswitch Engage reedici jejich loňského alba As Daylight Dies. Jejich zpracování skladby Ronnieho Jamese Dia Holy Diver si můžete prohlednout ZDE

---

METTALICA news

22. 8. 2007
Obrázek: METTALICA news

Dnes (22. srpna) je to přesně 15 let, co Metallica zkoušela s kytaristou diabetikem Johnem Marshallem (Metal Church). Ten pak další dvě měsíce zaskakoval za Jamese, který kvůli popáleninám z koncertu v Montrealu mohl jen zpívat. John už kapele podobně vypomohl i v roce 86 (to se James rozmlátil na skateboardu).

Fotky jsou ze stránek Metallica history

Metallica momentálně dělá na nové desce. Basák Robert Trujillo prozradil, že ani jedna ze dvou skladeb, které kapela v posledním roce uváděla na koncertech jako novinky, na desce nebudou. Poslechnout si je můžete ZDE a ZDE. V říjnu se pak na trh dostane třetí pokračování hudební videohry Guitar Hero. Bude mít podtitulLegends of Rock a na soutracku je i One. Tu nejdete společně s Whiplash v novince The Heavy Metal Box. 70 skladeb z let 1968 - 1970 na 4 CD bude baleno v krabici, která vypadá jako zesilovač zn. Marshall. Datum vydání 2. října.

---

SLAYER se chystají na konec

21. 8. 2007
Obrázek: SLAYER se chystají na konec

Je to tak, kapela oznámila, že se blíží definitivní konec. Důvodem je přesvědčení frontmana Toma Arayai, že je již příliš starý na to, aby při heavymetalu házel hlavou. Araya (kterému je čtyřicet šest let) říká: "Zaslechl jsem nějaké poznámky o staříkovi, co hází hlavou, a musím souhlasit. Je to namáhavé. A proto už v tom budoucnost nevidím. Máme před sebou ještě jednu nahrávku, a pak si sedneme a promluvíme si o budoucnosti."

---
Stránky: 1 182 363 537 538 539 540 541 542 543 544 725