Stránky: 1 181 361 537 538 539 540 541 542 543 720

Je libo LENNONKY?

19. 7. 2007
Obrázek: Je libo LENNONKY?

A to přímo Johna Lennona. Ten pozlacené sluneční brýle věnoval v roce 1966 překladateli Junishi Yoreovi, který Beatles doprovázel na turné po Japonsku. Podle japonské tradice Yore na důkaz úcty z brýlí odstranil čočky, když se v roce 1980 doslechl, že byl Lennon zavražděn. U brýlí je lístek, na kterém Yore napsal: "Lennon mi je věnoval… velmi milý člověk. Čočky jsem odstranil, když zemřel." Brýle jsou teď k mání v internetové aukci a předpokládá se, že jejich cena bude až 2 miliony dolarů.

---

BRIAN MAY má šedesátiny

19. 7. 2007
Obrázek: BRIAN MAY má šedesátiny

Rodičům Haroldu a Ruth se narodil 19. července 1947 v Gloucesterské porodnici v Hamptonu, Middlesex. Ke svým sedmým narozeninám pak dostal první kytaru - španělku. Ale byla na něj veliká, tak si ji začal upravovat - upravil krk, vyrobil si improvizovanou přenosku a rázem měl akustickou kytaru. Kluk šikovná. Kromě gratulaci k narozeninám přidáváme i další k dokončení diplomové práce v oboru astronomie - více než 30 let poté, co s prací začal. May získal v 70. letech titul v oboru fyziky na prestižní londýnské univerzitě Imperial College, ale studium opustil a ...

---

Nová deska URIAH HEEP

18. 7. 2007
Obrázek: Nová deska URIAH HEEP

už je domíchána a tedy je dost pravděpodobné že vyjde opravdu ještě letos. Hoši si během natáčení psali na internetu deníček. Nechybějí ani fotky. Vše si můžete prohlédnout ZDE. Obal si vezme do parády řecký výtvarník Ioannis, který už pracoval třeba s King Crimson, Deep Purple (Abandon, Rapture of the Deep) nebos Blue Oyster Cult.

---

Tak, a jsme od středy i v Jihlavě - 92,5 FM !

18. 7. 2007
Obrázek: Tak, a jsme od středy i v Jihlavě - 92,5 FM !

Přestože vše nasvědčovalo tomu, že vysílač Jihlava - Rudný 92,5 FM bude z technických důvodů zprovozněn až po prázdninách, skutečnost je naštěstí jiná! Dnes, tedy ve středu 04.07. ve 14:00 otočili naši drátmistři vypínačem a vysílač vysílá a my se radujeme! Pokud Vás to těší také a chcete se snámi podělit o skutečnosti týkající se dosahu nebo kvality příjmu, napište nám prosím na studio@radiobeat.cz , případně pod článek do diskuze.

Díky a hezký poslech!

---

BEATLES news

16. 7. 2007
Obrázek: BEATLES news

V roce 2008 bude slavný hollywoodský chodník slávy rozšířen. Přibudou hvězdy se jmény Tima Robbinse, Rickyho Martina, Cate Blanchett a kytaristu Beatles George Harrisona.

Zhruba milión liber chce investovat liverpoolské muzeum Beatles Story do rozšíření prostor. Konečná rozloha muzea nacházejícího se v Albertových docích by se podle plánů měla zdvojnásobit. Přibudou mimo jiné samostatné síně věnované Harrisonovi a Ringovi nebo místo pro krátkodobé výstavy. Plánovaný termín otevření nové expozice je v roce 2008.

---

JAMES HETFIELD = podezřelý terorista

9. 7. 2007
Obrázek: JAMES HETFIELD = podezřelý terorista

To není fór. Jak na stránkách Metallica.sk píšou: frontman Metallicy James Hetfield sa včera na vlastnej koži presvedčil, ako je to so zvýšenou ostražitosťou na letiskách. Vo štvrtok (5. júla 2007) večer, keď vystúpil z lietadla na letisku Luton v Londýne, mu bezpečnostní pracovníci neumožnili opustiť halu. Obavy, že by James mohol byť spojený s terorizmom, boli vraj zjavne založené na jeho "talibanskej brade". Po chvíli sa mu podarilo presvedčiť vyšetrovateľov že nie je terorista, ale člen pomerne známej skupiny Metallica, a letisko mohol opustiť.

Aj takto môže vyzerať človek podozrivý z terorizmu

Metallica připravuje novou desku. Lars Ulrich o ní prozradil: "Nezní mi jako 'St. Anger'. Je ještě brzy to hodnotit, ale nezní to tak. Je to dynamičtější, rozmanitější a přináší to méně známou tvář kapely."

---

PELL chystá novou desku

9. 7. 2007
Obrázek: PELL chystá novou desku

Už jste dlouho neslyšeli o blonďatém metalovém kytaristovi z německého Bochumu? 1. října se nám Axel Rudi Pell přihlásí s novou deskou. Diamonds Unlocked bude obsahovat celkem 10 coverů: Warrior (Riot), Beautiful Day (U2), Stone (Chris Rea/The Law), Love Gun (Kiss), Fools Game (Michael Bolton), Heartbreaker (Free), Rock The Nation (Montrose), In The Air Tonight (Phil Collins), Like A Child Again (The Mission),Won´t Get Fooled Again (The Who).

---

Beaťáci na METALLICE

9. 7. 2007
Obrázek: Beaťáci na METALLICE

Andy byla ve čtvrtek ve Vídni na koncertu Metalliky + Heaven and Hell:

Zdravím mé rádio z východní fronty Beatu!

Jednoduše řečeno - bylo to fantastický!!! Byl to ten nejlepší koncert Metalliky, jakej jsem zažila. Jsou to pořád neuvěřitelný machři. Na Rotundenplatz v centru Vídně se sešlo kvůli svým legendárním idolům bezmála 50 000 lidí, a to opravdu pestrého národnostního složení, okolo mě zněla, kromě Němčiny ještě ...

---

Když JOHN potkal PAULA

6. 7. 2007
Obrázek: Když JOHN potkal PAULA
V pátek to bylo 50. let, co se poprvé setkala dvojice Lennon McCartney:

- ze serveru www.brouci.com:

6. července 1957
The Quarry Men vystupují v Garden Fete u St. Peter's Church ve Wooltonu (Liverpool). Po venkovním vystoupení na provizorním pódiu na poli blízko kostela The Quarry Men začínají přemísťovat své nástroje do kostela na večerní vystoupení, kde mají hrát spolu se skupinou George Edwards Band (vystoupení nahrál Bob Molyneux na magnetofon svého otce a dnes tvrdí, že se část nahrávky dochovala). Odpolední vystoupení navštívil i patnáctiletý kamarád Ivana Vaughana, Paul McCartney, a je nadšen z pódiového chování Johna Lennona. Paul je představen Johnovi, který je trošku opilý. Paul se chce ukázat před Johnem, bere kytaru a hraje hity Twenty flight rock (Eddie Cochran) a Be-bop-a-lula (Gene Vincent). John je opravdu nadšen, když mu Paul píše slova k těmto písním, která John nezná. Vrchol ale přichází, když Paul ukáže Johnovi a Ericu Griffithsovi, jak naladit jejich kytary. John uznává, že Paul má talent a že by byl posilou pro The Quarry Men, ale bojí se o svou vedoucí pozici ve skupině. Nakonec se však rozhodne a zve Paula do The Quarry Men. (Pozn.: Některé zdroje uvádějí, že Paul hrál Long tall Sally a Tutti frutti, ale i sám Paul uvádí Twenty flight rock).

---

KISSERŮV syn snědl baterii

3. 7. 2007
Obrázek: KISSERŮV syn snědl baterii

Kytarista Sepultury Andreas Rudolf Kisser a jeho žena Patricia Perissinotto mají tři děti. 13. letého Giulia, o dva roky mladšího Yohana a Enza, který bude mít dva roky na podzim. A už má za sebou velkou operaci. Minulý týden mu museli doktoři z žaludku vytáhnout baterii. Mrňous "vyjedl" dálkové ovládání na televizi. Taťka to okomentoval: "Spolknul baterii z dálkového ovládače, takovou tu malou baterku, co vypadá jako mince. Musel kvůli tomu jít na operaci. Pro všechny to bylo velice těžké, ale všechno už je v pořádku. Musíme dávat pozor... Děti, já je miluji!"

---
Stránky: 1 181 361 537 538 539 540 541 542 543 720