Stránky: 1 181 360 540 541 542 543 544 545 546 719

Co hrají IRON MAIDEN na turné

4. 6. 2007

V sobotu Bruceova parta potěšila hlavní město Slovinska Lublaň. A jejich smršť se skládala z:

01. Different World (A Matter of Life and Death)
02. These Colours Don't Run (A Matter of Life and Death)
03. Brighter Than A Thousand Suns (A Matter of Life and Death)
04. Wrathchild (Killers)
05. The Trooper (Piece Of Mind)
06. Children of The Damned (The Number Of The Beast)
07. The Reincarnation of Benjamin Breeg (A Matter of Life and Death)
08. For The Greater Good of God (A Matter of Life and Death)
09. The Number of The Beast (The Number Of The Beast)
10. Fear of The Dark (Fear Of The Dark)
11. Run To The Hills (The Number Of The Beast)
12. Iron Maiden (Iron Maiden)
Encores
13. 2 Minutes To Midnight (Powerslave)
14. The Evil That Men Do (Seventh Son Of A Seventh Son)
15. Hallowed Be Thy Name (The Number Of The Beast)

V pondělí Iron Maiden hráli v Sofii (Bulharsko - na chlup stejné skladby) a ve středu je čekáme v Ostravě - Support: Gate Crasher a dcera basáka Stevea Harrise Lauren Harris.

---

01.06. 1967 vyšlo album Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band

1. 6. 2007
Obrázek: 01.06. 1967 vyšlo album Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band

1.červen se tehdy stal zásadním datem pro rockovou historii. Na začátku nápad Paula McCartneyho ukrýt Beatles za fiktivní název, na konci album, které ač smíchané z navenek nesourodých stylů a zvuků, je kompaktním celkem plným silných melodií bez vycpávek. Skvělý obal (poprvé v historii obsahuje i texty), skvělý obsah (nenajdete tu slabé místo), skvělý zvuk (míchal Geoff Emerick), to vše pod velením producenta George Martina. Co víc dodávat k výsledku? Nic. Jen že to skutečně je už 40. let co spatřil světlo světa klenot s názvem "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band".

---

Beaťáci na cestách

31. 5. 2007
Obrázek: Beaťáci na cestách

Katka byla před měsíce ve Finsku na Deep Purple a Thin Lizzy a poslala pár fotografií:

Ty podpisy jsou fakt pravý... :-)))) a Gillan ji měl jako z praku!!! ;-)))))) Připomínal včelu na jaře, co po zimě vyletí z úlu a neví, co se s ní děje... motal se dokola... zmateně se mi pokoušel vnutit svou fixu a pak se odpotácel do dodávky, co ho odvezla do hotelu Sokos - Kimel, nejdražšího hotelu ve městě.

Stála jsem v první řadě :-)))))) basák Thin Lizzy mi hodil první trsátko a trefil mě do hlavy..................... :-)))))))))))))))))))

---

Dnes startuje tour POLICE

30. 5. 2007
Obrázek: Dnes startuje tour POLICE

Už v pondělí se konal první koncert - soukromé vystoupení pro své věrné fanoušky. Do General Motors Place v kanadském Vancouveru měli přístup pouze členové jejich oficiálního fanklubu. Večer začínal Stingův syn Joe Sumner se svou kapelou Fiction Plane (budou předskokany na celém turné). Police pak fanoušky překvapili přepracovanými fláky jako Roxanne, Every Breath You Take a Message In A Bottle. Kytarista Andy Summers řekl: "Na všechny ty slavné písničky jsme se podívali jako na nové kousky. Samozřejmě, jsou tam ty slavné rify, do jisté míry jsme je ale předělali. Pořád si s nimi hrajeme, ale jsou to stále živé písničky. Poslední dva měsíce jsme strávili tím, že jsme je předělávali, dokud jsme s jejich novou verzí nebyli spokojeni. Je v nich intenzita, která přesahuje z původních verzí." Police svůj první koncert v rámci svého turné, oslavující třicet let jejich existence, odehrají dnes v té samé aréně. 16. září se pak chystají do Prahy.

Na YouTube je hned několik záznamů z pondělního koncertu.

---

Prohlédni si nové video McCARTNEYHO

29. 5. 2007
Obrázek: Prohlédni si nové video McCARTNEYHO

Jde o klip k písničce 'Dance Tonight' z jeho připravovaného alba 'Memory Almost Full'. Pro premiéru klipu si sir Paul vybral YouTube. Přehrát si ho můžete ZDE. Natočil ho francouzský režisér Michel Gondry (točí parádní veci s Björk) během března v Londýně a kromě McCartneyho hrajícího na mandolínu v něm můžete viděl i Natalii Portman v roli ducha.

---

Další přírustek do rodiny METALLIKY

29. 5. 2007
Obrázek: Další přírustek do rodiny METALLIKY

Bubeník Lars Ulrich a herečka Connie Nielsen (na fotce) mají první společné dítě - syna, který dostal jméno Bryce Thadeus Ulrich-Nielsen. Narodil se minulé pondělí v San Franciscu a na webu kapely se píše: "Máma se má dobře, otec je vystrašněný a bráchové Layne (6), Myles (8) a Sebastian (16) jsou nadšení (dva mladší jsou má Lars s ex Skylar a nejstarší je z prvního manželství Connie).

Naposledy Matellica zapíjela mimino minulý rok na podzim. To se konečně stal otcem (jako poslední z kapely) i nejstarší člen Kirk Hammet. Celkem chodí (leze) po světě 9 potomků Metalliky - James Hetfield má dvě dcery a jednoho syna (Cali, Castor, and Marcella), Rob Trujillo má dva syny, Lars teď tři a Kirk syna Angela. Nejstarší z potomků Metalliky je osmiletá Cali Tee Hetfieldová.

---

Rock for money - money for ...

29. 5. 2007
Obrázek: Rock for money - money for ...

Mark Knopfler se rozhodl znovu vydat velký hit jeho skupiny Dire Straits z roku 1985 Brother in Arms - vychází právě dnes. A to pro charitu. Chce tak získat peníze pro veterány britské války o Falklandy (Malvíny). Mark věnuje autorský honorář na konto nadace South Atlantic Medal Association, která posílá traumatizované bývalé vojáky zpět na ostrovy, aby se zde konečně vyrovnali s démony, které je od válečného konfliktu provázejí. Od války Británie proti Argentině letos uplyne 25 let. Knopfler dodává: "Jsem dojat, že moje píseň, kterou jsem napsal právě v době této války, byla vybrána, aby pomáhala těm, kteří válkou stále trpí."

Členové Kiss chtějí peníze na své účty. A to za další novinku s logem kapely. Kiss už na svých webových stránkách prodávají kondomy a rakve, nabídku rozšířili o stůl (na kafčo nebo partičku pokru) "Rock And Roll Over". "Tento Kiss Rock And Roll Over jídelní stůl je zkonstruován z velice odolného laminátu, který tvoří celou horní desku a je aplikován i na střed a boky. Stůl je nalakovaný."

---

Seznamte se s novou zpěvačkou NIGHTWISH

29. 5. 2007
Obrázek: Seznamte se s novou zpěvačkou NIGHTWISH

Původně jsme se jméno nástupkyně vyhozené Tarji Turunen měli dozvědět až zítra, ale tajemství bylo již vyzrazeno. S Nightwish novou desku natáčí švédská zpěvačka Anette Olzon. Kapela o své nové pěvkyni prozradila, že se narodila 21. června 1971. Vyrůstala v rodině hudebníků a zpívala už od dětství. "Matka mě od osmi let nutila, abych hrála na hoboj! V dětství jsem byla pořád na turné se svojí matkou a její kapelou, občas jsem dokonce zpívala s nimi na pódiu". Od třinácti se Anette zúčastnila několika soutěží pro mladé talenty. Nastoupila do své první "opravdové kapely", když ji bylo 17. "Byla to ...

---

Vláďa MIŠÍK bude příští týden točit DVD

28. 5. 2007
Obrázek: Vláďa MIŠÍK bude příští týden točit DVD

Dnem D bude středa 6.6. a místem M pak Divadlo Archa. Půjde o další z koncertů k oslavám Mišíkových šedesátin. Na akci bude doprovázen svojí kapelou ETC: Jan Hrubý (housle), Jiří Veselý (basa), harmonika, Jiří "Zelí" Zelenka (bicí, zpěv), Pavel Skála (kytary, zpěv), Jan "Kulich" Pokorný (kytara). Dále zahraje hned několik hostů. Radim Hladík s Blue Effectem, Olin Nejezchleba, Vlasta Třešňák, Vladimír Merta a další.

---

Víkend Rockových gladiátorů

27. 5. 2007
Obrázek: Víkend Rockových gladiátorů

Turnaj, ve kterém stanuli proti sobě zástupci bigbítu se svými koncertními nahrávkami. Jako nejelší live kapelu Beaťáci zvolili AC/DC, před Deep Purple a souborem Vítkovo Kvarteto.

Průběh bojů najdete ZDE

---
Stránky: 1 181 360 540 541 542 543 544 545 546 719