Stránky: 1 181 360 540 541 542 543 544 545 546 547 719

Rock for money - money for ...

29. 5. 2007
Obrázek: Rock for money - money for ...

Mark Knopfler se rozhodl znovu vydat velký hit jeho skupiny Dire Straits z roku 1985 Brother in Arms - vychází právě dnes. A to pro charitu. Chce tak získat peníze pro veterány britské války o Falklandy (Malvíny). Mark věnuje autorský honorář na konto nadace South Atlantic Medal Association, která posílá traumatizované bývalé vojáky zpět na ostrovy, aby se zde konečně vyrovnali s démony, které je od válečného konfliktu provázejí. Od války Británie proti Argentině letos uplyne 25 let. Knopfler dodává: "Jsem dojat, že moje píseň, kterou jsem napsal právě v době této války, byla vybrána, aby pomáhala těm, kteří válkou stále trpí."

Členové Kiss chtějí peníze na své účty. A to za další novinku s logem kapely. Kiss už na svých webových stránkách prodávají kondomy a rakve, nabídku rozšířili o stůl (na kafčo nebo partičku pokru) "Rock And Roll Over". "Tento Kiss Rock And Roll Over jídelní stůl je zkonstruován z velice odolného laminátu, který tvoří celou horní desku a je aplikován i na střed a boky. Stůl je nalakovaný."

---

Seznamte se s novou zpěvačkou NIGHTWISH

29. 5. 2007
Obrázek: Seznamte se s novou zpěvačkou NIGHTWISH

Původně jsme se jméno nástupkyně vyhozené Tarji Turunen měli dozvědět až zítra, ale tajemství bylo již vyzrazeno. S Nightwish novou desku natáčí švédská zpěvačka Anette Olzon. Kapela o své nové pěvkyni prozradila, že se narodila 21. června 1971. Vyrůstala v rodině hudebníků a zpívala už od dětství. "Matka mě od osmi let nutila, abych hrála na hoboj! V dětství jsem byla pořád na turné se svojí matkou a její kapelou, občas jsem dokonce zpívala s nimi na pódiu". Od třinácti se Anette zúčastnila několika soutěží pro mladé talenty. Nastoupila do své první "opravdové kapely", když ji bylo 17. "Byla to ...

---

Vláďa MIŠÍK bude příští týden točit DVD

28. 5. 2007
Obrázek: Vláďa MIŠÍK bude příští týden točit DVD

Dnem D bude středa 6.6. a místem M pak Divadlo Archa. Půjde o další z koncertů k oslavám Mišíkových šedesátin. Na akci bude doprovázen svojí kapelou ETC: Jan Hrubý (housle), Jiří Veselý (basa), harmonika, Jiří "Zelí" Zelenka (bicí, zpěv), Pavel Skála (kytary, zpěv), Jan "Kulich" Pokorný (kytara). Dále zahraje hned několik hostů. Radim Hladík s Blue Effectem, Olin Nejezchleba, Vlasta Třešňák, Vladimír Merta a další.

---

Víkend Rockových gladiátorů

27. 5. 2007
Obrázek: Víkend Rockových gladiátorů

Turnaj, ve kterém stanuli proti sobě zástupci bigbítu se svými koncertními nahrávkami. Jako nejelší live kapelu Beaťáci zvolili AC/DC, před Deep Purple a souborem Vítkovo Kvarteto.

Průběh bojů najdete ZDE

---

Včera byla v provozu ROCKOVÁ PUMPA

24. 5. 2007
Obrázek: Včera byla v provozu ROCKOVÁ PUMPA

Už podruhé jste mohli tankovat rockovou muziku na jižní spojce - přesněji v areálu Zapa Betonu.

Další fotky ze středeční pumpy

ZDE jsou fotky z první pumpy (červen 2006)

---

McCARTNEY na turné nepojede

22. 5. 2007
Obrázek: McCARTNEY na turné nepojede

Ze slibovaného celosvětového turné Paula McCartneyho sejde. Podle jeho slov míní letos uskutečnit pouze několik koncertů na podporu nového alba Memory Almost Full (vyjde 4. června). A důvod? Chce se první "v klidu" rozvést s Heather Millsovou. Turné se tak odsouvá až na příští rok.

---

DIMEBAG má svou hvězdu

22. 5. 2007
Obrázek: DIMEBAG má svou hvězdu

Na rockovém chodníku slávy je nová hvězda a to se jménem zesnulého kytaristy "Dimebaga" Darrella Abbotta. Někdejší člen Pantery a Damageplan přišel o život 8. prosince 2004 - přímo na pódiu během koncertu ve městě Columbus ve státě Ohio ho zastřelil šílený "fanoušek". Spolu s ním zemřeli ještě další 4 lidé. Vraha zastřelil přítomný policista. Minulé úterý při odhalování hvězdy na Hollywood RockWalk přišli zavzpomínat i Darellův bratr bubeník Vinnie Paul Abbott, otec Jerry Abbott a přítelkyně Rita Haney.

---

Koncert GENESIS přesunut

21. 5. 2007
Obrázek: Koncert GENESIS přesunut

Datum zůstává stejné - Phila Collinse, Mikea Rutherforda a Tonyho Bankse (+ bubeníka Chestera Thompsona a kytaristu Daryla Stuermera) očekávejme 20. ČERVNA. Jen místo se mění.

Interkoncerts:

KONCERT KAPELY GENESIS SE PŘESOUVÁ Z PŮVODNÍHO MÍSTA KONÁNÍ NA PARKOVIŠTĚ U STANICE METRA ČESKOMORAVSKÁ, KTERÉ SE NACHÁZÍ V TĚSNÉ BLÍZKOSTI SAZKA ARENY. GENESIS ZDE VYSTOUPÍ 20. ČERVNA 2007
VZHLEDEM K OBJEMNÉ PRODUKCI KONCERTU A TECHNICKÝM PARAMETRŮM FOTBALOVÉHO STADIONU EVŽENA ROŠICKÉHO, BY NEBYLO MOŽNÉ KONCERT V PŮVODNÍM TERMÍNU REALIZOVAT. GENESIS PROTO VYSTOUPÍ 20. ČERVNA 2007 NA NOVÉM MÍSTĚ, KTERÉ JE PRO TENTO ÚČEL VYHOVUJÍCÍ. NA TOMTO MÍSTĚ BUDOU INSTÁLOVÁNY VELKOKAPACITNÍ TRIBUNY PRO DIVÁKY A GIGANTICKÁ SCÉNA. KAPACITA TOHOTO NOVÉHO PROSTORU JE OPROTI PŮVODNÍMU MÍSTU KONÁNÍ OMEZENA, A ČINÍ POUZE 25 000 DIVÁKŮ.
VSTUPENKY ZŮSTÁVAJÍ V PLATNOSTI A NADÁLE JSOU V PRODEJI V OBVYKLÝCH PŘEDPRODEJÍCH.

---

Beaťáci na koncertě MARILLION

20. 5. 2007
Obrázek: Beaťáci na koncertě MARILLION

Reportáž a fotky z Retro Music Hall poslala Eva:

Právě jsem dokončila fotky ze včerejšího koncertu Marillion. V uších mi ještě doznívají skladby - byl fakt vynikající! Organizačně, muzikantsky i technicky perfektně zvládnutý - žádné dlouhé čekání, po osmé hodině fakt nastoupili. Do kandujícího davu nejdřív poslali první tóny (až mi naběhla husí kůže), pak majestátně nastoupil Steve Hogarth a za ním postupně ostatní muzikanti. Hráli jednu skladbu za druhou, podle playlistu (vyfotila jsem jej a je čitelný...). Staré skladby zpívané dřív Fishem nehrají - jak řekl Steve : ta doba už je pryč, mají spoustu další tvorby - v kapele už zpívá asi 17 let - a není třeba se k ní vracet. Mezi písněmi žádné čekání, Steve k některým z nich přidal pár slov na vysvětlenou. Retro téměř praskalo ve švech a atmosféra byla výborná. Ten koncert bych přála slyšet a zažít všem, kteří na Marillion po odchodu Fishe zanevřeli ! ...
Jinak ve studiu Beatu byli kluci v naprosté pohodě, žádné nafoukané hvězdy. I po koncertě se asi za 20 min. vmísili mezi diváky, kteří ještě zůstali a podepisovali a fotili se a podepisovali a fotili se a podepisovali a ........ :-)
Prostě paráda - koncert na který nezapomenu !

---

MAYE chce někdo zabít

18. 5. 2007
Obrázek: MAYE chce někdo zabít

Brian si proto najal ochranku, aby ho před šílencem chránila. Jde údajně o bláznivého osmadvacetiletého fanouška, jehož úmysl nahlásil na policii jeho vlastní otec. Bylo to tak, že ho první nějakou dobu postrádali, pak u něj v bytě našli báseň, ve kterých spřádá plány na vraždu slavného kytaristy. Kromě toho měl muž ve svých věcech i dopis, podepsaný jménem Briana Maye. May si na radu policistů najal ochranku, která jeho dům stráží čtyřiadvacet hodin denně. Policejní mluvčí pro list Sunday Mirror potvrdila: "Policie v jeho domě našla velice znepokojující materiály, podle kterých se chystá zabít Briana Maye. Bylo to napsané jako smlouva na zabití Maye. Přestože ten člověk nemá žádnou kriminální minulost, podobné výhružky rozhodně nemůžeme ignorovat."

---
Stránky: 1 181 360 540 541 542 543 544 545 546 547 719