Stránky: 1 183 366 544 545 546 547 548 549 550 730

V neděli měl narozeniny GILLAN a v pondělí PLANT

19. 8. 2007
Obrázek: V neděli měl narozeniny GILLAN a v pondělí PLANT

Zpěvák jehož jméno je spojováno především s Led Zeppelin Robert Anthony Plant se narodil 20. srpna 1948. Měl přezdívku Percy, podle Percy Throwera - moderátora nudného zahradnického pořadu. Plant totiž v angličtině znamená rostlina (sazenice).

Ian Gillan (Deep Purple, Black Sabbath - Born Again) přišel na svět 19. srpna 1945. Když předloni slavil šedesátku, tak jsme mu volali a ZDE je část rozhovoru.

PS: Doporučená literatura: Schody do nebe - Led Zeppelin bez cenzury (Richard Cole, Richard Trubo) a Můj život s Deep Purple (Ian Gillan, David Cohen)

---

Po stopách BIGBÍTU (II)

18. 8. 2007
Obrázek: Po stopách BIGBÍTU (II)

Beaťák Andrej nám poslal fotky z Liverpoolu - ze Strawberry Field a z Mathew Street, kde je najdete Cavern Club (místo, kde začínali Beatles)

Mějte na svých cestách foťák v pozoru a pokud na něco narazíte, foťte a pište komentáře. Na úlovky se těšíme na adrese Katka@radiobeat.cz.

Po stopách BIGBÍTU (I)

---

PLANT dělá na desce coverů

15. 8. 2007

A né sám. Robert spolupracuje s bluegrassovou královnou Alison Krauss. Dvojice, která se setkala před sedmi lety a společně si zahrála na Leadbelly tribute v roce 2004, plánuje desku s názvem Raising Sand už několik let. Mezi předělávkami jsou hity od Gene Clarka, Toma Waitse nebo Everly Brothers. Datum vydání je stanoveno na říjen 2007.

---

Úterní výlet za BEAŤÁKY na nových frekvencích

15. 8. 2007
Obrázek: Úterní výlet za BEAŤÁKY na nových frekvencích

V úterý bylo hezky. Ideální den na výlet - na obhlídku nových Beaťáků na jihlavské frekvenci 92,5 fm:

Cestou na základnu jsme se zastavili v Táboře (98,6 fm):

---

VAN HALEN se chystají na turné

14. 8. 2007
Obrázek: VAN HALEN se chystají na turné

Včera dopoledne na 11 hollywoodského času svolali David Lee Roth a spol. tiskovou konferenci v hotelu Four Seasons a tam slavnostně oznámili termíny nadcházejícího turné. David, Eddie, Alex a u basy Eddieho syn Wolfgang Van Halen se vydají na cesty příští měsíc. První koncert odehrají 27. v Bobcats Aréně v největším městě amerického státu Severní Karolína v Charlotte. Termíny dalších 24. koncertů na území USA najdete ZDE. Následně se Van Halen chystají do Asie a Austrálie. A co Evropa? Další v pořadí je nové album. Roth prozradil, že kapela má mnoho snů a ctižádosti.

Již v dubnu bylo oznámeno, že Eddie Van Halen, kvůli kterému se celé comebackové turné posouvalo, je zcela fit a zdráv. Naposledy Van Halen koncertovali se zpěvákem Sammy Hagarem v roce 2004, tehdy vydělali 40 milionů dolarů. S Rothem jeli šňůru naposledy v roce 1984. A co se týče toho comebacku, tak Roth se včera nechal slyšet: "Nejedná se o žádný reunion, jsme teď úplně nová kapela." A Eddie ho doplnil: "A jsme lepší než kdy předtím."

---

Jak znáš svůj KABÁT?

13. 8. 2007
Obrázek: Jak znáš svůj KABÁT?

Fanouškovské stránky kapely Kabát slaví tento měsíc 5 let od svého založení. Při této příležitosti jejich autoři uspořádali soutěž o šesti otázkách. Pět vymysleli členové bandu a jeden je od tvůrců stránek. Pokud patříš mezi fanoušky Kabátů - lámej si hlavu ZDE.

---

V pátek měl 60 Ian Anderson

10. 8. 2007
Obrázek: V pátek měl 60 Ian Anderson

Frontman Jethro Tull se narodil do rodiny správce hotelu 10. srpna 1947 ve Skotsku ve městě Dunfermline.

Ian Anderson uvedl flétnu do světa rockové hudby a stále zůstává korunovaným králem hry na flétnu. Žádný z jeho předchůdců ani následovníků zatím nedosáhl jeho kvalit. Kromě flétny hraje Anderson také na akustickou kytaru a mandolínu.

Ianovy koníčky zahrnují pěstování různých druhů pálivých chilipapriček, studium malých exotických koček a sbírání fotoaparátů značky Leica.

Ian je podruhé ženatý. S někdejší baletkou Shonou Learoyd má dvě děti: muzikanta Jamese Andersona a Gael - ta pracuje u filmu a vzala si herce Andrewa Lincolna.

český fanclub Jethro Tull

---

APOCALYPTICA se pustí do Bowieho

9. 8. 2007
Obrázek: APOCALYPTICA se pustí do Bowieho

Finská kapela ohlásila, že na nové desce Worlds Collide (vyjde v září) bude i předělávka slavného Bowieho hitu Heroes. A to pozor - půjde o cover přezpívaný v němčině (Helden) a to ještě ke všemu zpěvákem Rammstein Tillem Lindemannem. Není to jediný host na novince Apocalyptiky. Ke spolupráci přizvali taky Dava Lombarda (Slayer), Corey Taylora (Slipknot), Adama Gontiera (Three Days Grace) nebo Cristinu z kapely Lacuna Coil. První singl z nové desky I'm Not Jesus vyjde 2. září, ale už teď si mohou nedočkavci pustit na jejich webu. Ještě připomínáme, že Apocalyptica se v listopadu chystá k nám. Pátého zahrají v Praze a o den později v Plzni.

---

Po stopách BIGBÍTU

9. 8. 2007
Obrázek: Po stopách BIGBÍTU

Vráťa trávil kus dovolené v Mikulově a tam narazil na zajímavou pamětní desku:

Zajímavou reportáž na téma "Po stopách první kytary Jimmyho Page" nám poslal Ladislav.

Recenzi "Lovely days festivalu" sepsal a poslal Gangster Vávra

Mějte na svých cestách foťák v pozoru a pokud na něco narazíte, foťte a pište komentáře. Na úlovky se těšíme na adrese Katka@radiobeat.cz.

---

COVERDALE se bojí medvědů

8. 8. 2007
Obrázek: COVERDALE se bojí medvědů

A kdo ne? David měl nedávno nezvanou návštěvu. Méďové se přišli podívat jak si žije frontman Whitesnake na svém farmě v nevadském Lake Tahoe. Coverdale na své webu přiznává, že vpádu medvěda se obává prakticky denně, zároveň si přeje, aby se mu podobnému zážitku už propříště vyhnul. A co se stalo? David odhaduje, že první menší medvěd se vloupal do jeho bazénu, kde si nejprve zaplaval a poté se oknem dostal do ložnice pro hosty: "Host naštěstí odešel...

---
Stránky: 1 183 366 544 545 546 547 548 549 550 730