Stránky: 1 182 363 544 660 661 662 663 664 665 666 725

U2: NAŠE DALŠÍ ALBUM BUDE DRSNÉ

29. 5. 2003
Obrázek: U2: NAŠE DALŠÍ ALBUM BUDE DRSNÉ

THE EDGE - kytarista irské skupiny U2 - slibuje, že jejich příští album bude "velmi syrová rokenrolová deska." Kytarista fanouškům slibuje album plné těch nejlepších písní, za kterým bude následovat velkolepé turné: "Jde to velmi dobře. Některé z těch nových písní jsou podle nás těmi nejlepšími, co jsme kdy napsali. Tenhle pocit je něco báječného. Je ale velmi těžké popsat nové album. Víc než cokoli jiného se o něm dá říct, že je velmi syrové, plné rokenrolu. Je v něm vše, co je potřeba k pořádnému nářezu - kytara, basa, bicí, zpěv a spousta energie." Nakonec kytarista jedné z nejslavnějších současných skupin žertovně dodává: "Do té doby než to vyjde, můžeme z toho klidně udělat nějakou country pohodičku."

---

McCARTNEY A MILLSOVÁ ČEKAJÍ DÍTĚ

29. 5. 2003
Obrázek: McCARTNEY A MILLSOVÁ ČEKAJÍ DÍTĚ

SIR PAUL McCARTNEY (60) a jeho manželka HEATHER MILLSOVÁ (35) oznámili šťastnou událost. Čekají spolu prvního potomka. Hudebník si Millsovou bral vloni v červnu (2002). Bývalá modelka, která přišla o nohu při tragické havárii v roce 1993, už byla dvakrát těhotná, ale o dítě pokaždé přišla. To vše bylo ještě před tím, než začala žít s Paulem. Manželé očekávané těhotenství oznámili slovy: "Jsme neskonale šťastni." Dítě se má narodit na konci roku.

---

BONO ZAPLATIL 1.500 DOLARŮ ZA ZAPOMENUTÝ KLOBOUK

29. 5. 2003

BONO ze skupiny U2 natolik miluje svou pokrývku hlavy, že si ji za 1.500 dolarů nechal přivést do Itálie. Zapomnětlivý zpěvák irské skupiny při doletu do Itálie - na charitativní koncert LUCAINA PAVAROTTIHO - s hrůzou zjistil, že svou typickou čapku nechal v Londýně. Neváhal ani minutu a zařídil, aby mu byl jeho oblíbený kousek oblečení dopraven, a? to stojí, co to stojí. Za taxík na londýnské letiště dal 150 dolarů, poté se čepice usadila v kokpitu letadla BRITISH AIRWAYS, což jejího majitele stálo 663 dolarů a nakonec jízda z italského letiště až k Bonovi - 225 dolarů. Nakonec vše dobře dopadlo a na podiu už stál Bono se vším všudy. Svědek zpěvákovy bleskové akce říká: "Včetně pojištění, které stálo 300 dolarů, za to všechno utratil 1.500 dolarů. Na druhou stranu je to pakatel k tomu, co díky němu získala charita dnes v noci. Bylo to legrační vysvětlovat řidičům a British Airways, co se od nich chce, ale všichni to nakonec správně pochopili."

---

BEATLES VEDOU ANKETU O NEJLEPŠÍ SKUPINU

28. 5. 2003
Obrázek: BEATLES VEDOU ANKETU O NEJLEPŠÍ SKUPINU

Skupina THE BEATLES je stále nejpopulárnější kapelou mezi fanoušky klasického rocku - podle ankety kalifornské rozhlasové stanice ARROW FM. Liverpoolská čtveřice porazila v anketě největší rivaly ROLLING STONES, LED ZEPPELIN a THE EAGLES. Pouze dvě skupiny z první desítky (The Eagles a AEROSMITH) jsou americké. První dvacítka nejoblíbenějších skupin vypadá takto:
1. THE BEATLES
2. LED ZEPPELIN
3. ROLLING STONES
4. THE EAGLES
5. AEROSMITH
6. PINK FLOYD
7. FLEETWOOD MAC
8. THE WHO
9. ELTON JOHN
10. U2
11. VAN HALEN
12. BRUCE SPRINGSTEEN
13. QUEEN
14. TOM PETTY & THE HEARTBREAKERS
15. BOSTON
16. CREEDENCE CLEARWATER REVIVAL
17. THE DOORS
18. STEVE MILLER BAND
19. JIMI HENDRIX
20. ZZ TOP.

---

GALLAGHER - MÁME PÍSNIČKY A NOVÉ ALBUM

28. 5. 2003
Obrázek: GALLAGHER - MÁME PÍSNIČKY A NOVÉ ALBUM

Rocker ze skupiny OASIS - NOEL GALLAGHER - tvrdí, že jeho skupina již má dost nových písniček, aby vydaly na nové album. Noel tvrdí, že spolu s kytaristou GEMEM ARCHEREM a bratrem LIAMEM již od loňského (2002) alba HEATHEN CHEMISTRY napsali třináct nových písniček. Zatím není stanoveno žádné datum vydání, ale nepředpokládá se, že by se deska objevila na pultech obchodů dříve než koncem roku 2004. Noel k tomu říká: "Mám už asi pět písniček hotových, Liam má asi šest a Gem jich má pár. Ty moje jsou ty nejlepší na světě - já sakra píšu ty nejlepší písničky na světě."

---

GELDOF: POMOZTE ETIOPII

28. 5. 2003
Obrázek: GELDOF: POMOZTE ETIOPII

Irská rocková hvězda BOB GELDOF kritizuje reakci Evropské unie na potravinovou krizi v Etiopii jako "nedostatečnou". Geldof promluvil v etiopském hlavním městě Addis Abebě po setkání s ministerským předsedou MELESEM ZENAWIM během své pětidenní cesty po zemi. Po třech letech bez deště je 14 milionů Etiopanů odkázaných na potravinovou pomoc a prezident Meles se obává, že zemi hrozí hladomor horší, než byl v roce 1984. Geldof přijíždí do Etiopie znovu po dvaceti letech, kdy zorganizoval dobročinnou hudební akci LIVE AID, která vydělala miliony dolarů na pomoc hladovějícím. Říká k tomu: "Pomoc EU je žalostná a s tím samým jsme se potýkali před dvaceti lety." Geldof má za to, že Amerika a Británie poskytují štědrou pomoc, ale Unii vyzývá, aby "uvolnila jakékoli potraviny a urychleně je dodala, protože jde o urgentní potřebu. Nikdo přece nechce vidět to, co jsme viděli v osmdesátých letech, a to se vážně stane, pokud nepomůžeme."

---

ZEVON DOKONČIL SVÉ POSLEDNÍ ALBUM

27. 5. 2003

Umírající rocker WAREN ZEVON ještě před smrtí dodělal své poslední album. Zevonovi byla na konci loňského roku (2002) zjištěna rakovina plic, bohužel již v neléčitelném stádiu. Jeho album je ve znamení spolupráce jak s jeho synem, tak hvězdami jako BRUCE SPRINGSTEEN, TOM PETTY a JACKSON BROWNE. Hudební stanice VH1 připravuje dokument o natáčení alba, který bude vysílat letos v srpnu (2003).

---

BÝVALÝ ČLEN STOUNŮ OPĚT OTCEM

27. 5. 2003
Obrázek: BÝVALÝ ČLEN STOUNŮ OPĚT OTCEM

BILL WYMAN, bývalý baskytarista skupiny ROLLING STONES, se ve svých 66 letech opět zhostí role otce. Jeho samotného zpráva o těhotenství jeho ženy SUZANNE (43) potěšila i proto, že tak sobě i ostatním dokázal, že je stále skutečným mužem. Bill a Suzanne se tak dočkají svého čtvrtého potomka. Wyman má kromě dětí se svou současnou ženou ještě syna STEPHENA (37) z předchozího manželství. Bill říká: "Ještě nejsem na konci a na svůj věk si stále připadám mladý, tak co?" Jeho přátelé souhlasí: "Ve svém srdci je to stále mladý muž a na nové dítě se moc těší." Wyman, který od Rolling Stones odešel v roce 1993, se nyní chystá na rozšíření rodinného domu na jihu Francie.

---

McCARTNEY HRÁL PRO PUTINA

27. 5. 2003
Obrázek: McCARTNEY HRÁL PRO PUTINA

PAUL McCARTNEY v soukromí zazpíval ruskému prezidentovi VLADIMÍRU PUTINOVI. Putin se totiž kvůli pracovnímu vytížení nemohl dostavit na McCartneyův sobotní (24. 5. 2003) koncert na Rudém náměstí v Moskvě. Poté, co se oba prošli pro Kremlu, stárnoucí rocker prezidentovi zaimprovizoval píseň LET IT BE. McCartney k tomu uvedl: "Putin vypadá na velice příjemného muže. Zazpíval jsem mu, protože nemohl přijít na můj koncert na Rudém náměstí." Putin se svěřil, že kdysi býval velkým fanouškem Beatles: "poslouchat je bylo jako závan čerstvého větru, bylo to jako otevřené okno do světa."

---

OZZY: BUSH NA MĚ DOJEM NEUDĚLAL

27. 5. 2003
Obrázek: OZZY: BUSH NA MĚ DOJEM NEUDĚLAL

Podle OZZYHO OSBOURNEA je prezident GEORGE W. BUSH muž bez jakéhokoli vnitřního náboje. Zvláštní dvojice se v loňském roce (2002) sešla v Bílém domě na večeři a Ozzy tento zážitek komentuje slovy: "Znáte to, když někoho potkáte, tak z něj cítíte buď dobré, nebo špatné vibrace, prostě něco. Z něj ale nevycházelo vůbec nic. Nechápu to, on je přeci ten nejmocnější muž na světě! No jo, ale když je někdo jedničkou na celém světě, tak se asi vůbec nemusí starat o nějaké posraný vibrace."

---
Stránky: 1 182 363 544 660 661 662 663 664 665 666 725