Stránky: 1 169 338 506 661 662 663 664 665 666 667 674

LIAM OPĚT ODEŠEL UPROSTŘED VYSTOUPENÍ

3. 10. 2002
Obrázek: LIAM OPĚT ODEŠEL UPROSTŘED VYSTOUPENÍ

LIAM GALLAGHER odešel během vystoupení OASIS v Japonsku z jeviště - pouhé dva týdny po tom, co totéž udělal při koncertě na Floridě. Zpěvák, který zkrátil své vystoupení 2. srpna 2002 ve Fort Lauderdale, protože ztratil hlas, a nechal koncert dokončit bratra NOELA - donutil svého staršího sourozence k témuž i předevčírem (1. 10. 2002) během koncertu v KOKUSAI CENTER ve Fukuoce. I tady odešel v půlce vystoupení, poté co zazpíval hity HINDU TIMES a MORNING GLORY. Jeden z fanoušků na internetové stránce NME.COM uvedl, že Liam na konci šesté písničky MORNING GLORY zapomněl slova a jakmile skončila, jednoduše odešel. Zbývajících osm písní zazpíval Noel a Liam se vrátil až na přídavek. Kapela žádné vysvětlení neposkytla, i když Liamovi údajně selhal hlas. Oasis mají dnes vystoupit v japonské Ósace a pak pokračovat ve svém světovém turné do Austrálie, kde budou koncertovat příští týden (8. 10. 2002). V listopadu (2002) zamíří do Evropy.

---

COURTNEY LOVE SE DOHODLA S GRAMOFIRMOU

2. 10. 2002
Obrázek: COURTNEY LOVE SE DOHODLA S GRAMOFIRMOU

COURTNEY LOVE urovnala soudní spor s nahrávací společností UNIVERSAL několik dní předtím, než se měl dostat k projednání. Podle uzavřené smlouvy budou šéfové Universal Music Group ochotni mávnout rukou nad budoucími nahrávkami zpěvačky. Na oplátku budou však Courtney a další správci dědictví jejího zesnulého manžela KURTA COBAINA muset dát společnosti Universal povolení k vydání nahrávek ze starých hitů NIRVANY. Vlastnictví některých dosud nevydaných nahrávek její skupiny HOLE přejde na Courtney Love a Universal odpíská restrikční opatření proti opakovanému nahrávání některých již vydaných písní skupiny Hole.

---

SPOR O TECHNOLOGII ZPOZDÍ VYDÁNÍ ALBA BON JOVI

2. 10. 2002
Obrázek: SPOR O TECHNOLOGII ZPOZDÍ VYDÁNÍ ALBA BON JOVI

Nové album skupiny BON JOVI možná v Americe nevyjde v plánovaném termínu kvůli sporu týkajícího se nové CD technologie, které se při jeho tvorbě využilo. Newyorská společnost DOWNLOADCARD INC. se soudí s UNIVERSAL MUSIC GROUP, aby jí zamezila ve využití toho, co nazývá patentovanou technologií balení, kterou Bon Jovi použili na svém albu BOUNCE. Pokud společnost uspěje, případ by mohl zbrzdit plánované vydání alba v Americe, které připadá na 8. října 2002. Technologie, která konzumentovi umožňuje získat přídavek on-line, je již v mezinárodní distribuci. Žaloba podaná minulý týden se odvolává na krádež obchodního tajemství. DownloadCard požaduje soudní zákaz komerční distribuce této technologie a minimální náhradu škody ve výši 750.000 dolarů. Pinem kódovaný systém na CD nabízí těm, kdo si Bounce zakoupí, předčasný přístup ke vstupenkám na světové turné Bon Jovi. Každá kopie alba má unikátní sériové číslo, které si musí konzumenti zaregistrovat na adrese BonJovi.com, aby získali k nabídce vstupenek přístup. Společnost DownloadCard, která na poplatcích od UMG loni vydělala 235.000 dolarů za vytvoření pinu pro RUSTED ROOT, MUSIQ, SHELBY LYNNE a další, tvrdí, že má technologii ve svém vlastnictví a že vnukla myšlenku k propagaci skupině Bon Jovi. Předběžné slyšení bylo stanoveno na čtvrtek 3. 10. 2002.

---

ELVISOVY DOMY NA PRODEJ

2. 10. 2002
Obrázek: ELVISOVY DOMY NA PRODEJ

Domy, které kdysi patřily ELVISU PRESLEYMU, jsou na prodej. Jeden z nich, v kalifornském Palm Springs, je nabízen za 2 milióny dolarů včetně nábytku a Elvisových memorabilií. Dům na svazích San Jacinto Mountains má pět ložnic, saunu a místnost s párou. Z obývacího pokoje s krbem a stropem jako v katedrále je výhled na plavecký bazén. Dům Presleymu patřil v době jeho smrti. Poté jej koupil jeden z jeho společníků. Následně ho prodal jednomu japonskému hoteliérovi, Elvisovu příznivci, kterému se však po loňských teroristických útocích do Ameriky létat nechce. Presley vlastnil také dům v Bel-Air v Kalifornii, který byl v roce 2000 kompletně přestavěn a nabídnut k prodeji za 12,5 miliónu dolarů. K domu patří tenisový kurt a umělecké studio.

---

MCCARTNEY NENECHÁ LET IT BE BÝT

1. 10. 2002
Obrázek: MCCARTNEY NENECHÁ LET IT BE BÝT

SIR PAUL McCARTNEY se rozhodl přepracovat album skupiny BEATLES - LET IT BE - s úplně novým obsazením. McCartney hodlá znovu vydat album v příštím roce (2003) bez původního nástrojového obsazení producentské legendy PHILA SPECTORA. Orchestrální party byly k původní nahrávce přidány postsynchronně ve studiu s požehnáním JOHNA LENNONA, přestože McCartney s tím tenkrát nesouhlasil.

---

ZPĚVÁK DROWNING POOL ZEMŘEL PŘIROZENOU SMRTÍ

1. 10. 2002

Zpěvák skupiny DROWNING POOL - DAVE WILLIAMS (30) - zemřel přirozeným způsobem. Potvrdila to toxikologická zpráva z pitvy a vyvrací tak zprávy o tom, že zpěvák zemřel na předávkování drogami. Zpěvák zemřel na kardiomyopatii, nemoc srdečního svalu. Zbytnělý sval zabránil volnému průchodu krve z jedné srdeční komory do druhé. Podle zprávy se v nose zemřelého nenašly žádné stopy kokainu a ani žádná jiná droga nebyla v těle zpěváka nalezena. Skupina Drowning Pool vystupovala na turné OZZYHO OSBOURNA, OZZFEST, a Williamsovo tělo bylo nalezeno v jejich autobusu 14. srpna 2002 ve Virginii. Veřejný pohřeb se konal 18. srpna 2002 v Texasu.

---

GELDOF TVRDÍ, ŽE CELEBRITY SURVIVOR BYL JEHO NÁPAD

30. 9. 2002
Obrázek: GELDOF TVRDÍ, ŽE CELEBRITY SURVIVOR BYL JEHO NÁPAD

SIR BOB GELDOF se soudí s tvůrci britského televizního pořadu I'M A CELEBRITY, GET ME OUT OF HERE! - tvrdí totiž, že s nápadem přišel on. S formátem původního pořadu SURVIVOR přišel Geldof společně s přítelem CHARLIEM PARSONSEM - a pro verzi se slavnými osobnostmi prý stanice ITV nikdy nezískala povolení. Jejich společnost CASTAWAY TELEVISION PRODUCTIONS LTD. proto podala žalobu pro porušení autorských práv. Žaloba prý v žádném případě neohrožuje charitativní rys programu.

---

COBAINOVA PÍSEŇ NA ROZLOUČENOU

30. 9. 2002
Obrázek: COBAINOVA PÍSEŇ NA ROZLOUČENOU

Skladbu, která je považována za 'sebevražednou píseň' KURTA COBAINA (27) ze skupiny NIRVANA, si mohly minulé úterý (24. 9. 2002) stáhnout z internetu tisíce jeho fanoušků, ještě než tomu stačili udělat přítrž právníci. Text k písni YOU KNOW YOU'RE RIGHT, která zřejmě odkazuje na čelní představitelku skupiny THE HOLE a vdovu po Cobainovi, COURTNEY LOVE, je zřejmě posledním, co Cobain napsal předtím, než se 5. dubna 1994 střelil do hlavy. Slova písně jsou následující: "Už tě nikdy nebudu trápit, nikdy už to neslíbím, nikdy už tě neposlechnu, už nepromluvím ani slovo, vypadnu jednou provždy...". Píseň je již druhá po RIO DEMO SESSIONS, která minulý měsíc (8/2002) rovněž proklouzla na internet.

---

STEWARTA ZAŽALOVALI JEHO VLASTNÍ PRÁVNÍCI

30. 9. 2002
Obrázek: STEWARTA ZAŽALOVALI JEHO VLASTNÍ PRÁVNÍCI

RODA STEWARTA zažalovali jeho vlastní právníci. Stewart byl předvolán k soudu týmem advokátů, kteří jej obhajovali ve sporu s jeho bytovým návrhářem. Multimilionář jim totiž nezaplatil za jejich služby. Jednalo se o spor o 150.000 dolarů za práci, kterou odvedla na Stewartově domě v Anglii americká návrhářská firma.

---

NOEL ZAPLATIL PŘÍTELKYNI, ABY MLČELA

30. 9. 2002
Obrázek: NOEL ZAPLATIL PŘÍTELKYNI, ABY MLČELA

NOEL GALLAGHER ze skupiny OASIS zaplatil své bývalé přítelkyni SAŘE MACDONALDOVÉ 375.000 dolarů, aby si nechala podrobnosti o jejich vztahu pro sebe. Gallagher se tak chtěl ujistit, že blonďatá odbornice přes P.R. nepoběží hned do médií a zároveň, že si nebude žít špatně. Noel má za sebou rozvod s manželkou MEG MATTHEWSOVOU, který jej přišel na 6 miliónů dolarů. Pokud jde o Saru, velmi si prý s Noelem rozuměli, bohužel i jejich románek nakonec skončil. Jejich rozchod byl však přátelský a Noelovy peníze by měly Saru finančně zajistit do budoucna. Oba prý doufají, že jejich přátelství vydrží i nadále.

---
Stránky: 1 169 338 506 661 662 663 664 665 666 667 674