Stránky: 1 184 366 549 661 662 663 664 665 666 667 731

ALICE COOPER ODMÍTL ROLI V MUZIKÁLU

2. 2. 2004
Obrázek: ALICE COOPER ODMÍTL ROLI V MUZIKÁLU

ALICE COOPER (55) odmítl šanci zahrát si v muzikálu CHITTY CHITTY BANG BANG v londýnském West Endu. Podle posledních zpráv bývalá hvězda telenovel a nyní zpěvák JASON DONOVAN, který je hvězdou zmíněného muzikálu, požádal Coopera, zda by se k němu na jevišti nepřipojil v roli podlého CHILD CATCHERA. Cooper nabídku svého kolegy slušně odmítl.

---

KAPELA SNŮ

2. 2. 2004
Obrázek: KAPELA SNŮ

ImageImage Image Image

---

OZZY PŘEDSTÍRÁ PŘED NOVINÁŘI AMNÉZII

29. 1. 2004
Obrázek: OZZY PŘEDSTÍRÁ PŘED NOVINÁŘI AMNÉZII

OZZY OSBOURNE využil své nedávné nehody na motorové čtyřkolce ve svůj prospěch - když nechce mluvit s novináři, předstírá amnézii. V prosinci (2003) bývalý zpěvák skupiny BLACK SABBATH utrpěl mnohočetná zranění, kvůli kterým se několik týdnů léčil v londýnské nemocnici. Nyní, zpátky doma v Los Angeles, využívá svého stavu k tomu, aby se vyhnul otázkám novinářů, na které nemá náladu. Jeho žena SHARON k tomu říká: "Jeden žurnalista včera volal a chtěl mluvit s Ozzym o té nehodě. Ozzy mu na to řekl, 'Mám amnézii. Nemůžu si vzpomenout,' a pak zavěsil."

---

ENO A GABRIEL PLÁNUJÍ INTERNETOVOU REVOLUCI

29. 1. 2004
Obrázek: ENO A GABRIEL PLÁNUJÍ INTERNETOVOU REVOLUCI

BRIAN ENO a PETER GABRIEL se snaží vytvořit muzikantskou alianci ve snaze umožnit umělcům nahrávat mimo velké nahrávací firmy. Obě rockové legendy se snaží podpořit umělce, aby prodávali svou hudbu on-line místo, aby nahrávali u velkých firem. Oba se v posledních letech zabývají hudbou po internetu a svůj "manifest" představili na konferenci MIDEM ve Francii. Svůj plán nazvali MUDDA "Magnificient Union of Digitally Downloading Artists" a Eno k tomu říká: "Pokud umělci nevezmou do svých rukou možnosti, které se jim nabízejí, pak se vytvoří nová pravidla bez jejich vlivu. Když se zbaví nahrávacích společností, mohou si sami určovat ceny a své vlastní vydavatelské plány." Gabriel tvrdí, že jejich snaha není pokusem zničit nahrávací firmy, ale dát umělcům alternativní možnosti k tradičnímu způsobu distribuce jejich nahrávek."

---

DAVID PALMER Z JETHRO TULL ZMĚNIL POHLAVÍ

28. 1. 2004
Obrázek: DAVID PALMER Z JETHRO TULL ZMĚNIL POHLAVÍ

DAVID PALMER (66), bývalý člen skupiny JEHRO TULL, se nechal přeoperovat na ženu jménem DEE. Klávesistka, která v současné době nahrává ve Španělsku své debutové sólové album, si uvědomuje, že několik fanoušků mohla její změna šokovat, nicméně dodává, že její první a největší láskou stále zůstává muzika: "Ano, mluvíte s osobou, která byla mnoho let klávesistou v jedné z největších kapel světa." Frontman Jethro Tull IAN ANDERSON říká: "Nejdříve mi přišlo zatěžko tomu porozumět. Ale jeho rozhodnutí plně podporuji."

---

STING ŘEKL MUZIKÁLU NE

28. 1. 2004
Obrázek: STING ŘEKL MUZIKÁLU NE

STING oznámil, že nikdy nedovolí, aby se jeho staré písně staly součástí muzikálového představení. Bývalý frontman skupiny POLICE není nadšený z toho, že by se měl vydal ve stopách svých předchůdců QUEEN, ABBY a RODA STEWARTA, kteří svým osudem inspirovali vznik hudebního díla v londýnském West Endu. Sting říká: "Jestliže se pustím do muzikálu, tak to bude něco čerstvého a nového, nic poskládaného z mých starých věcí."

---

JAGGER: ONO UKONČILA MÉ PŘÁTELSTVÍ S LENNONEM

28. 1. 2004
Obrázek: JAGGER: ONO UKONČILA MÉ PŘÁTELSTVÍ S LENNONEM

SIR MICK JAGGER obvinil YOKO ONO z toho, že ukončila jeho přátelství s JOHNEM LENNONEM. V novém televizním dokumentu o reakcích na Lennonovu smrt v roce 1980 frontman ROLLING STONES, který v New Yorku žil poblíž Lennona, prohlásil, že Ono vládla takovou mocí na svým manželem, že ho nechávala "zamčeného" v jejich bytě. Jagger přiznává, že Ono, která již od šedesátých let vede různé pře s Lennonovým spoluhráčem z Beatles SIREM PAULEM McCARTNEYM, zazlívá, že mu nedovolila se se slavným muzikantem v posledních letech jeho života scházet. V dokumentu doslova říká: "Žil jsem doslova vedle něj. Dával jsem mu zprávy pod dveře. Ono ho zamykala, takže je jasné, že tohle jí mám za zlé."

---

BON JOVI IGNORUJE BRIT AWARDS

28. 1. 2004
Obrázek: BON JOVI IGNORUJE BRIT AWARDS

JON BON JOVI se rozhodl ignorovat letošní udílení cen BRIT AWARDS s tím, že by ho z takové velké akce "bolela hlava". Zpěvák hitu BED OF ROSES byl pozván, aby slavnostní večer v Londýně uváděl, ale on okamžitě tuto možnost zamítl s tím, že si nedokáže představit, jak se musí celý večer na někoho "falešně usmívat". Říká k tomu: "Byl jsem požádán, abych uváděl ten večer, ale pomyšlení, že tam tři hodiny stojím, tvářím se jako že se usmívám, a říkám, 'A vítězem je....', a tleskám. Tak to radši budu někde úplně jinde."

---

POKUTA ZA SPROSTÁ SLOVA VE VYSÍLÁNÍ SE ZVÝŠÍ NA 3 MILIONY - DÍKY BONOVI

28. 1. 2004
Obrázek: POKUTA ZA SPROSTÁ SLOVA VE VYSÍLÁNÍ SE ZVÝŠÍ NA 3 MILIONY - DÍKY BONOVI

BONŮV neslušný výrok při loňském udílení ZLATÝCH GLOBŮ (2003) způsobil, že letos bude za podobná slova udílena pokuta až ve výši 3 milionů dolarů. Zpěvák skupiny U2 způsobil loni poprask, když při přijímání své ceny nadšeně vykřikl "This is fucking brilliant!". Americký úřad pro dohled nad televizním vysíláním sice rozhodl, že irský zpěvák tenkrát neporušil televizní zákon, když neslušné slovo použil jen ve formě adjektiva, nicméně minulý týden (21. 1. 2004) skupina právníků představila návrh zákona, podle kterého bude pokuta za neslušné výrazy v živém vysílání zvýšena až na 3 miliony dolarů. Dosavadní maximální výše pokuty byla 27.500 dolarů.

---

BEATLES CHYSTALI PRVNÍ REALITY TV SHOW

28. 1. 2004
Obrázek: BEATLES CHYSTALI PRVNÍ REALITY TV SHOW

Skupina THE BEATLES se v 60. letech málem stala prvními televizními hvězdami reality show, když souhlasila s tím, že o sobě nechá natočit dokument od režiséra ALBERTA MAYSLESE. Maysles dostal možnost sledovat skupinu po celou dobu jejich první cesty do Ameriky v roce 1964 - a měl k členům skupiny téměř neomezený přístup. Beatlesákům se Maysles zamlouval natolik, že uvažovali o společném projektu, který by byl první reality show v dějinách televize. Maysles vzpomíná: "Natočili jsme v New Yorku pár skvělých záběrů. Neměli jsme jediný zákaz, jedině to, že nechtěli přiznat, že jeden z nich je ženatý. A tak jsme ze záběrů vynechali JOHNOVU ženu CYNTHII. Sedli jsme si spolu a oni začali mluvit o filmu, který by rádi natočili. Říkali, 'Mohli bychom jet do Egypta, a tam bychom se zahrabali až po krk do písku a ty bys to natáčel.' Považovali jsme to za skvělý nápad. Beatles mohli už v 60. letech předběhnout dnešní OSBOURNEOVI." Ztracené a znovunalezené záběry z prvních čtyř dnů Beatles v Americe byly nyní vydány na DVD pod názvem THE BEATLES: THE FIRST US VISIT.

---
Stránky: 1 184 366 549 661 662 663 664 665 666 667 731