Stránky: 1 170 340 509 662 663 664 665 666 667 668 678

NEZNÁMÉ FOTKY BEATLES ODHALENY

8. 10. 2002
Obrázek: NEZNÁMÉ FOTKY BEATLES ODHALENY

Přes 500 dříve nepublikovaných fotografií legendární skupiny BEATLES byly objeveny v archivech jedné skotské univerzity. Pracovníci archivu Univerzity v Dundee byli překvapeni, když objevili fotografie z doby největší slávy skupiny v šedesátých letech. Skotský ministr kultury MIKE WATSON byl nálezem nadšený. Nečekaný objev posílí místní turistický ruch, když se tisíce fanoušků skupiny rozjedou podívat na neznámé snímky slavné čtyřky. Fotografie JOHNA LENNONA, PAULA McCARTNEYHO, GEORGE HARRISONA a RINGO STARRA odpočívajících mezi natáčením filmu HELP, pořídil maďarský fotograf MICHAEL PETO.

---

BONO JMENOVÁN OSOBNOSTÍ ROKU PODLE NADACE MUSICARES

8. 10. 2002
Obrázek: BONO JMENOVÁN OSOBNOSTÍ ROKU PODLE NADACE MUSICARES

BONO byl jmenován Osobností roku společností MUSICARES. Zpěvák skupiny U2 bude v únoru (2003) oceněn cenou americké Akademie hudebního průmyslu za své úspěchy jako hudebník i jako humanitární aktivista. Předseda Akademie GARTH FUNDIS k tomu říká: "Bono je žijící symbol toho, o co nadace MusiCares a Akademie hudebního průmyslu usilují. Jeho hudební úspěchy vyrovnávají pouze jeho snahy o pozitivní změnu podmínek k životu na celém světě." Loni byl stejnou cenou oceněn BILLY JOEL.

---

MCCARTNEYHO LÍSTEK PRODÁN V AUKCI

8. 10. 2002
Obrázek: MCCARTNEYHO LÍSTEK PRODÁN V AUKCI

Ručně psaný lístek Sira PAULA McCARTNEYHO s dvěma verši z hitu BEATLES - PENNY LANE - se v pátek (4. 10. 2002) prodal v aukci za 2.100 dolarů. Na lístku stojí text "In Penny Lane there's a barber showing photographs of every head he's had the pleasure to know, and all the people that come and go, stop and say hello". Písnička vyšla na albu STRAWBERRY FIELDS FOREVER a jako singl.

---

ELVIS STÁLE KRÁLEM

7. 10. 2002
Obrázek: ELVIS STÁLE KRÁLEM

Více než 25 let po své smrti se ELVIS PRESLEY se svou novou antologií 30+1 HITS proboural do hudebních hitparád po celém světě. Jeho nového kompilačního alba se v prvním týdnu prodalo 500.000 kopií a tím si zajistilo v Americe jednoznačné prvenství. Na první příčce však album debutovalo také v Kanadě, Británii a Brazílii.

---

LIAM PODVÁDÍ APPLETONOVOU S JEJÍ DVOJNICÍ

7. 10. 2002
Obrázek: LIAM PODVÁDÍ APPLETONOVOU S JEJÍ DVOJNICÍ

LIAM GALLAGHER ze skupiny OASIS dostal údajně do postele italskou studentku chemie SIMONU NARDIOVOU, aby ji pak nemilosrdně vyhodil, protože potřeboval telefonovat své snoubence NICOLE APPLETONOVÉ. Nardiová, která se Appletonové nápadně podobá, v britských novinách THE PEOPLE uvedla, že se s ní rocker letos v létě během svého turné v Itálii miloval čtyřikrát během jedné noci a ráno jí pak ukázal dveře. Simonu jeho chování silně ranilo. Navíc prozradila, že je Liam zřejmě milovníkem snímku ZÁKLADNÍ INSTINKT, protože po ní chtěl, aby přehazovala nohu přes nohu stejně jako je to ve slavné scéně se SHARON STONEOVOU. Jeho milostné techniky byly prý čistě animální - žádná kloudná předehra, jenom sex.

---

NOVÉ ALBUM PEARL JAM NATOČENO V UVOLNĚNÉ NÁLADĚ

7. 10. 2002
Obrázek: NOVÉ ALBUM PEARL JAM NATOČENO V UVOLNĚNÉ NÁLADĚ

Grunge rocková skupina PEARL JAM nahrála své sedmé studiové album RIOT ACT v nezvykle uvolněné atmosféře. Rockeři mají za sebou poměrně dlouhou a plodnou kariéru, přestože žánr, v němž se proslavili, je dnes již mrtvý. I když ne tak docela. Poté, co se jejich někdejší hlavní rivalové ze skupiny NIRVANA chystají vydat sbírku největších hitů včetně nového materiálu, dočká se zřejmě tento depresivní hudební žánr svého obrození - a to i přesto, že PEARL JAM znovu nalezli smysl pro humor. Podle kytaristy MIKA MCCREADYHO probíhalo nahrávání ve skvělé náladě. "Po posledním turné jsme si vzali nějaký čas volno, takže jsme se rádi zase viděli, byla legrace, hráli jsme ping-pong a tak vůbec," uvedl.

---

WOODSTOCK BUDE OŽIVEN

7. 10. 2002
Obrázek: WOODSTOCK BUDE OŽIVEN

Legendární rockový festival WOODSTOCK bude znovu probuzen k životu - tentokrát se ale uskuteční v Oxfordshiru v jižní Anglii. Akce se bude konat ve městě Woodstock, kam si až 20.000 fanoušků bude moci přijít poslechnout hudební legendy. Rocková hvězda SANTANA, který se představil i na původním festivalu v New Yorku v roce 1969, by se měl na seznamu účinkujících objevit společně s RED HOT CHILI PEPPERS a skupinou COLDPLAY. Datum konání však dosud nebyl stanoven.

---

LENNONŮV VRAH MÁ ZŮSTAT ZA MŘÍŽEMI

7. 10. 2002
Obrázek: LENNONŮV VRAH MÁ ZŮSTAT ZA MŘÍŽEMI

Britský novinář DOMINIC MOHAN vede kampaň za to, aby LENNONŮV vrah MARK CHAPMAN nebyl propuštěn z vězení. Chapman, který legendárního hudebníka zastřelil 8. 12. 1980 před jeho domem v New Yorku, si v newyorském vězení ATTICA STATE PRISON odpykal 22 let. Tento týden má předstoupit před porotu a žádat o propuštění. Mohan z britského plátku THE SUN však pevně věří, že šéfa věznice přesvědčí, aby nechal Chapmana za mřížemi na doživotí. Spojil se na to s tisíci Lennonových fanoušků, kteří přes internet podepisují petici, aby znemožnili Chapmanovco propuštění na svobodu. První omilostňující slyšení podstoupil Chapman už v roce 2000 - neúspěšně. V pátečním vydání deníku The Sun věnoval Mohan dokonce celou stránku apelaci na čtenáře, aby proti Chapmanově propuštění protestovali.

---

LENNON MĚL AŽ DO SVÉ SMRTI MILENKU

7. 10. 2002
Obrázek: LENNON  MĚL AŽ DO SVÉ SMRTI MILENKU

JOHN LENNON měl až do své smrti milenku. Newyorčanka MAY PANGOVÁ (51) to odhalila minulý pátek (4. 10. 2002). Původně se předpokládalo, že Lennon svůj osmnáct měsíců trvající vztah ukončil v roce 1975, kdy se vrátil ke své manželce YOKO ONO, která údajně se zpěvákem vztah po dvouleté přestávce v manželství sama obnovila. Na Pangovou se vždy odkazovalo jako na Lennonův 'Zapomenutý víkend,' ve skutečnosti se ale se zpěvákem scházela až do jeho smrti v roce 1980, kdy byl Lennon zavražděn MARKEM CHAPMANEM. Pangová trvá na tom, že byla s hvězdou neustále v kontaktu. "Scházeli jsme se, kdykoli to šlo. Yoko o něčem sice věděla, ale ne v plném rozsahu," uvedla.

---

PAM A TOMMY BUDOU MÍT DĚTI VE SPOLEČNÉ PÉČI

7. 10. 2002
Obrázek: PAM A TOMMY BUDOU MÍT DĚTI VE SPOLEČNÉ PÉČI

Herečka PAMELA ANDERSONOVÁ se konečně dohodla s bývalým manželem, rockerem TOMMY LEEM, na péči o jejich dva syny. Dvojice, která strávila bojem o BRANDONA (6) a DYLANA (4) řadu měsíců a utratila při tom spoustu peněz, se nakonec shodla na společné péči. Bývalá hvězda seriálu POBŘEŽNÍ HLÍDKA chtěla práva na opatrovnictví pouze pro sebe a u soudu tvrdila, že bubeník skupiny MOTLEY CRUE byl vždycky "krutým a ostudným otcem." Soudce LEE SMALLEY EDMON to však minulý týden (30. 9. 2002) odmítl a dal dvojici do dnešního dne (7. 10. 2002) čas, aby se dohodla. To se haštěřivému páru nakonec podařilo a Tommy je s výsledkem více než spokojen.

---
Stránky: 1 170 340 509 662 663 664 665 666 667 668 678