Stránky: 1 178 355 532 662 663 664 665 666 667 668 709

HARRISONOVA VDOVA NECHCE ZE SVÉHO DOMU UDĚLAT POUTNÍ MÍSTO

6. 3. 2003
Obrázek: HARRISONOVA VDOVA NECHCE ZE SVÉHO DOMU UDĚLAT POUTNÍ MÍSTO

Vdova po hvězdě skupiny BEATLES - GEORGI HARRISONOVI - vyhrála bitvu, ve které požadovala zákaz postavení Harrisonova pomníku v těsné blízkosti jejich domu v Oxfordshiru. OLIVIA HARRISONOVÁ se obávala, že by se z místa, a tak i z jejího domu, stala mekka fanoušků rockové legendy. Harrisonová se nicméně vložila do příprav designu jiného pomníku, který bude ale stát jinde. Původní umístění pomníku mělo být přímo naproti jejího domu ve Friar Parku. Radní města JONATHAN BARKER říká: "Dostali jsme dopis od Olivie Harrisonové, kde se zmiňuje o svých obavách kolem pomníku ve Friar Parku. Sympatizuji s jejím názorem, že by se z místa brzo stalo poutní místo. Olivii jde o to, že nechce, aby jí tak stále někdo bolestně připomínal Georgeovu nepřítomnost. Nechceme, aby Georgeův pomník byl něco jako krematorium. Ani on sám by si jistě něco takového nepřál." Harrison, který prohrál svou bitvu s rakovinou 29. listopadu 2001 ve věku 58 let, bojoval s nemocí už od roku 1999. Olivia a jejich syn DHANI (25) stále žijí v tomtéž domě, kde společně s Harrisonem žili posledních třicet let.

---

SHARON OSBOURNE VYHRÁVÁ SVOU BITVU S RAKOVINOU

6. 3. 2003
Obrázek: SHARON OSBOURNE VYHRÁVÁ SVOU BITVU S RAKOVINOU

Rocková matka SHARON OSBOURNEOVÁ vyhrává svou soukromou bitvu s rakovinou. Po intenzivní chemoterapii, která měla zničit nádor v tlustém střevě, a jenž skončila letos v únoru, úterní (4. 3. 2003) noc strávila v nemocnici, kde čekala na výsledky konečných testů. Sharon řekla americkému moderátorovi LARRY KINGOVI, že doufá, že teď už bude vše v pořádku: "Teď se cítím skvěle. Cítila jsem se ale docela bezmocná, poprvé v životě jsem to nebyla já. Teď vím, co to je, cítím obrovskou bolest a vím, čím miliony lidí na světě procházejí." Statečnost své ženy ocenil i její manžel OZZY OSBOURNE: "Bolest a utrpení, kterým si prošla v poslední době, byly neuvěřitelné. Ona je ohromná. Stále tě nepřestávám obdivovat, Sharon!"

---

BRUCE SPRINGSTEEN VYPRODAL SEDM KONCERTŮ BĚHEM JEDINÉHO DNE

5. 3. 2003
Obrázek: BRUCE SPRINGSTEEN VYPRODAL SEDM KONCERTŮ BĚHEM JEDINÉHO DNE

BRUCE SPRINGSTEEN dokázal, že je opravdu THE BOSS - když se mu podařilo za jediný den vyprodat sedm show v jeho rodném městě. Fanoušci rockera skoupili lístky na červencová (2003) vystoupení na stadionu GIANTS v New Jersey - poprvé v historii distribuční společnosti TicketMaster se stalo, že se v jediný den prodaly všechny vstupenky na sedm stadiónových koncertů jednoho interpreta. Poptávka po třech ohlášených koncertech 15., 17. a 18. července byla tak vysoká, že musela být přidána další dvě data 21. a 24. července. Když ani to poptávku neuspokojilo, byla přidána další dvě vystoupení 26. a 27. července. Na turné vyrazí Springsteen se svojí skupinou E STREET BAND.

---

ANTHONY KIEDIS: PO DROGÁCH SE MI STÝSKÁ

5. 3. 2003

Zpěvák skupiny RED HOT CHILI PEPPERS - ANTHONY KIEDIS (40) - přiznává, že se mu stýská po drogách - 15 let poté, co skoncoval se svojí závislostí na heroinu. Zpěvák, který se s drogami rozešel poté, co původní kytarista kapely HILLEL SLOVAK zemřel na předávkování heroinem v červnu 1988 - říká, že pokušení je silné obzvláš?, když je sám. Anthony k tomu říká: "Drogy přinášejí uspokojení, rychlé uspokojení, ale cena, kterou za ně platíte, je mnohem vyšší. Ale jo, drogy mi chybí, obzvláš? když mi chybí láska. Drogy ničím nenahradíte. Neexistuje žádná zázračná žvýkačka, po které by vás na ně přešla chu?."

---

STONE ROSES - NEJLEPŠÍ DESKA VŠECH DOB

5. 3. 2003
Obrázek: STONE ROSES - NEJLEPŠÍ DESKA VŠECH DOB

Debutové album britské skupiny THE STONE ROSES se stejnojmenným názvem bylo jmenováno nejlepším hudebním albem všech dob. Odborná anketa britského časopisu NEW MUSICAL EXPRESS rozhodla, že debutová deska manchesterské skupiny, byla lepší než alba skupin jako THE BEATLES, BEACH BOYS nebo THE SMITHS. Horní příčky ankety opanovaly vesměs klasické rockové skupiny - výjimkou je mladá kytarová senzace THE STROKES na sedmém místě. První desítka nejlepších alb všech dob podle New Musical Express vypadá takto:

1. THE STONE ROSES - THE STONE ROSES
2. PIXIES - DOOLITTLE
3. THE BEACH BOYS - PET SOUNDS
4. TELEVISION - MARQUEE MOON
5. THE BEATLES - REVOLVER
6. LOVE - FOREVER CHANGES
7. THE STROKES - IS THIS IT
8. THE SMITHS - THE QUEEN IS DEAD
9. THE VELVET UNDERGROUND - THE VELVET UNDERGROUND & NICO
10. THE SEX PISTOLS - NEVER MIND THE BOLLOCKS.

---

ERIC CLAPTON SI SVÉ FERRARI ODVEZL SÁM

4. 3. 2003
Obrázek: ERIC CLAPTON SI SVÉ FERRARI ODVEZL SÁM

ERIC CLAPTON (57) je vůbec prvním Britem, který získal spor?ák Ferrari z exkluzivní limitované série. Clapton se zamiloval do auta, které je schopné vyvinout rychlost 354 km/hod. Zpěvák se rozhodl, že si auto nenechá dovézt až k domu, jak je obvyklé, ale sám si pro něj dojel do Itálie a přivezl si je po evropských dálnicích. Zdroj z italské automobilky k tomu říká: "Většina lidí si auta nechává dovézt domů, ale Eric trval na tom, že se svým autem odjede rovnou sám."

---

ELTON A OZZY SPOJUJÍ SÍLY

4. 3. 2003
Obrázek: ELTON A OZZY SPOJUJÍ SÍLY

legenda Sir ELTON JOHN a rockový veterán OZZY OSBOURNE spojují své síly, aby společně získali peníze na charitu. Ozzy se svojí rodinou otevírají své sídlo v Los Angeles pro dobročinnou party ve prospěch Eltonovy nadace AIDS FOUNDATION a nadace SHARON Osbourneové pro rakovinu tlustého střeva. Večírku (19. 3. 2003) se zúčastní také zpěvák TONY BENNETT a čestným hostem bude ELIZABETH TAYLOROVÁ. Vystoupit má také Ozzyho dcera KELLY.

---

BONO KRITIZUJE BLAIRA

3. 3. 2003
Obrázek: BONO KRITIZUJE BLAIRA

BONO odsuzuje britského předsedu vlády TONYHO BLAIRA za jeho podporu politiky amerického prezidenta GEORGE W. BUSHE v otázkách války v Iráku. Hvězda skupiny U2 sice připouští, že Blairův postoj vychází z jeho morálního přesvědčení, ale trvá na tom, že se první muž britské politiky mýlí. V páteční řeči (28. 2. 03), pronesené v Paříži při přijetí odznaku Rytíře čestné legie od francouzské hlavy státu JACQUESE CHIRACA, Bono řekl: "Já osobně si myslím, že Tony Blair je skvělý politik. Jeho postoj v otázce Iráku je sice upřímný, ale z mého pohledu absolutně špatný." Bono dodal, že si by bylo chybou použít proti Husajnovi sílu a udělat tak z něj mučedníka: "Je velmi dobrý v propagandě. Tak mu to nedělejme jednodušší."

---

TAHANICE O HENDRIXŮV MAJETEK

3. 3. 2003
Obrázek: TAHANICE O HENDRIXŮV MAJETEK

O pozůstalost kytarové legendy JIMMYHO HENDRIXE se hlásí jeho někdejší baskytarista NOEL REDDING. Redding, který hrál na Hendrixových albech ARE YOU EXPERINCED a ELECTRICLA LAYLAND, prohlašuje, že mu náleží 5 milionů dolarů za jeho přínos kapele. Jeho právník IAN GRANT, který napsal dopis správcům Hendrixova dědictví, říká: "Oni mohou buď říct, že je to nezajímá, pak je budeme žalovat. Nebo může dojít k dohodě. Noel neobdržel ani penci za to, že hrál s Hendrixovou kapelou. Znám mnoho lidí, kteří už na tom vydělali mnoho peněz, ale Noel nedostal ani vindru." Hendrixův majetek je spravován jeho nevlastní sestrou JANEY HENDRIXOVOU, která se k případu má teprve vyjádřit.

---

ROGER WATERS NECHCE BLAIRA

3. 3. 2003

ROGER WATERS, někdejší hvězda skupiny PINK FLOYD, se připojil k boji za právo lovit lišky, což je část britské tradice. Důvodem je prý to, že už je nemocný z otázek, jestli souhlasí nebo nesouhlasí s politikou britské vlády. Rocker, který nyní žije v britském kraji Hampshire, říká, že vlastně není ani pro ani proti tomuto krvavému sportu, ale rozhodl se postavit proti TONYMU BLAIROVI a jeho snaze o prosazení nových zákonů: "Za této vlády bylo už podniknuto nespočet útoků proti naší svobodě. Nejde o to, jestli jsem souhlasím nebo nesouhlasím s lovci lišek, ale já prostě nebudu podporovat politiku současné vlády."

---
Stránky: 1 178 355 532 662 663 664 665 666 667 668 709