Stránky: 1 183 366 548 662 663 664 665 666 667 668 730

ROLLING STONES NA RAKOUSKÝCH ZNÁMKÁCH

17. 6. 2003

Skupina ROLLING STONES je v Rakousku tolik populární, že jim byla věnována celá jedna sada poštovních známek. MICK JAGGER, KEITH RICHARDS, RONNIE WOOD a CHARLIE WATTS mají každý svou kolekci známek. Kdo si chce olíznout jednu z rockových legend, zaplatí 55 centů. Britští rockeři jsou tak jedinými osobami, kromě rakouských státníků, kterým se podobné cti dostalo. Mluvčí skupiny, která zítra potěší rakouské fanoušky vídeňským koncertem, říká: "Skupina je nadšena."

---

QUEEN HLEDAJÍ NOVÉHO ZPĚVÁKA

17. 6. 2003
Obrázek: QUEEN HLEDAJÍ NOVÉHO ZPĚVÁKA

BRIAN MAY a ROGER TAYLOR se rozhodli znovu oživit slavnou skupinu QUEEN a nyní se rozhodují, koho že přibrat jako frontmana. Figurují zde tři jména britských hvězd hudebního nebe - ROBBIE WILLIAMS, ELTON JOHN nebo GEORGE MICHAEL. Skupina Queen se rozpadla po smrti charismatického FREDDIEHO MERCURYHO v roce 1991. Kytaristu a bubeníka legendární skupiny přivedla na nápad nového složení skupiny práce na DVD LIVE AT WEMBLEY. "To, co jsme jako skupina spolu sdíleli, byla cesta roubená objevy. Pořád mě na tom nejvíce dostává ta spontánnost, se kterou jsme tvořili. Hráli jsme, stále jsme sledovali to, co ti další udělají. Byli jsme skvělí partneři. Vzpomínáme na to každý den. Není to tak, že bychom chtěli nahradit Freddieho. To by ani nešlo. Chceme jen najít někoho, kdo bud fungovat jako speciální host, se kterým budeme moci zase tvořit. Máme moc rádi Robbieho Williamse, který je i přes své výstřelky vskutku fenomenálním umělcem. Další, o kom přemýšlíme, je George Michael a Elton. No, možná že budeme mít víc speciálních hostů," říká May.

---

CHCETE MÍT ZA SOUSEDA OZZYHO OSBOURNEA?

17. 6. 2003
Obrázek: CHCETE MÍT ZA SOUSEDA OZZYHO OSBOURNEA?

Dům vedle slavné rodiny OSBOURNEOVÝCH je na prodej. Potvrzují se tak spekulace o tom, že vedle rodiny manželů OZZYHO a SHARON OSBOURNEOVÝCH se nedá v klidu bydlet. Dům se šesti ložnicemi, který je na trhu nemovitostí k dostání za 9 milionů dolarů, patří rodině, která byla nejednou nucena přivolat na své hlučné sousedy policii. Při jedné divoké party na jejich zahradě přistávaly chleby se šunkou, které tam házeli veselící se hosté slavného páru.

---

NOVÝ SINGL EAGLES ROZZUŘIL PRODEJCE

16. 6. 2003
Obrázek: NOVÝ SINGL EAGLES ROZZUŘIL PRODEJCE

Kapela THE EAGLES zklamala drobnější prodejce cédéček, když na svůj poslední singl poskytla na jeden měsíc exkluzivní prodejní práva jedinému hudebnímu řetězci. Asociace COALITION OF INDEPENDENT MUSIC STORES zaslala zakladateli skupiny DONU HENLEYMU a stovkám hudebních manažerů otevřený dopis, ve kterém žádá skupinu, aby své rozhodnutí přehodnotila. Exkluzivní práva na prodej singlu HOLE IN THE WORLD získal na 30 dní řetězec BEST BUY. V dopise koalice drobných prodejců píše: "Je to vážné porušení principů. Jak to, že ty Done, můžeš na jednu stranu bouřit proti soustřeďování moci v rozhlasovém průmyslu, a mezi velkými nahrávacími společnostmi, a na druhou stranu vyloučit všechny kromě toho největšího z prodeje tvého nového singlu?"

---

NOVÝ HENDRIXŮV PAMÁTNÍK V SEATTLU

16. 6. 2003
Obrázek: NOVÝ HENDRIXŮV PAMÁTNÍK V SEATTLU

Legendárnímu rockerovi JIMI HENDRIXOVI bude věnována výstava jeho osobních věcí uspořádaná v jeho rodném Seattlu. Městské úřady plánují po nátlaku fanoušků postavení nového pomníku a expozice v městském muzeu. Desítky tisíc Hendrixových fanoušků každý rok přijíždějí do města, aby zde vzdaly hold svého hudebnímu hrdinovi, a až dosud město Seattle nedokázalo Hendrixova odkazu pro sebe využít. Nyní se muzeum rozhodlo konkurovat již existujícím pomníkům JIMI HENDRIX GALLERY a EXPERIENCE MUSIC PROJECT, které veřejnosti otevřely své brány také teprve letos, a chystají výstavu, která obě instituce počtem exponátů převýší. JANIE HENDRIXOVÁ, Jimova sestra, k tomu říká: "Pro nás je čest, že sem lidé z celého světa cestují kvůli Jimimu. Pro ty lidi je nádherné znovu zažít atmosféru hudby, která byla součástí jejich životů."

---

BENNINGTON SE UZDRAVUJE

12. 6. 2003

CHESTER BENNINGTON ze skupiny LINKIN PARK byl konečně propuštěn z nemocnice. Podle lékařů za jeho nepříjemnými bolestmi žaludku stály střevní potíže. Zpěvák byl 30. května 2003 hospitalizován v nemocnici v L. A. Stěžoval si na veliké bolesti na hrudi a v břiše. V nemocnici strávil jedenáct dnů, během kterých se lékaři snažili zjistit příčinu jeho problémů. Kvůli jeho pobytu v lékařském zařízení byly přesunuty některé koncerty skupiny v rámci jejich evropského turné. Podle dostupných informací by se skupina měla poprvé objevit na podiu 4. července 2003 ve společnosti METALLICY a LIMP BIZKIT v rámci turné SUMMER SANITARIUM.

---

GALLAGHERŮV PARK SNŮ

12. 6. 2003
Obrázek: GALLAGHERŮV PARK SNŮ

LIAM GALLAGHER si chce postavit svůj vlastní zábavní park. Inspirací se mu stal ranč NEVERLAND MICHAELA JACKSONA. Zpěvák skupiny OASIS si rád hraje venku se svými dvěma syny, GENEM a LENNONEM, a právě pro ně, ale i pro ostatní děti, by chtěl vytvořit malé hrací hřiště. "Liam si velmi užívá své otcovství. Právě jeho děti milují všechny možné zábavní parky. A proto jim chce nějaký sám vytvořit. Chce udělat něco, co se dětem bude líbit. Něco, díky čemu bude jejich život daleko pestřejší. Má na to dost času i peněz, takže proč ne? Možná se to může zdát trochu hloupé, ale Liam už začal zcela vážně plánovat, jak bude jeho park vypadat. Když na tom vydělá nějaké peníze, tím lépe," říká jeden z hudebníkových přátel.

---

HETFIELD JE NOVÝ ČLOVĚK

12. 6. 2003
Obrázek: HETFIELD JE NOVÝ ČLOVĚK

Frontman skupiny METALLICA - JAMES HETFIELD - se po odvykací kůře změnil k nepoznání. Nyní už je zase pouhou "lidskou bytostí" a ne "rockovým bohem" jako dřív. Hetfield se pro protialkoholní léčbu rozhodl v roce 2001, kdy basák JASON NEWSTED rozhodl ukončit kariéru ve slavné Metallice. Tehdy, podle bubeníka LARSE ULRICHA, nastal ten pravý čas k zásadním rozhodnutím, co se životem: "Všechno to začalo, když za námi Jason přišel a oznámil nám, že končí. Následujících mnoho měsíců jsme přemýšleli o tom, kam jsme se to vlastně dostali, a jestli tam vůbec chceme být. Nakonec jsme se rozhodli změnit se zase v ty lidi, kterými jsme byli před dvaceti lety. Především James se musel nad sebou pořádně zamyslet. Teď už je to úplně nový člověk. James Hetfiled, ten bůh rockového světa, odešel. Místo něho je tu James Hetfiled, lidská bytost."

---

OZZY: SLOVO NA F NENÍ PRO KAŽDÉHO

11. 6. 2003
Obrázek: OZZY: SLOVO NA F NENÍ PRO KAŽDÉHO

OZZY OSBOURNE není nadšen, jak jeho televizní show zvýšila počet lidí, mluvících sprostě - věří totiž, že sprosté klení sluší pouze některým lidem. Zatímco Ozzy si užívá nárůst své základny fanoušků, není si jistý, zda by jeho obdivovatelé měli přijmout za svůj také jeho obhroublý slovník. Říká k tomu: "Všichni si myslí, že když se mnou mluví, musí říkat to slovo na f. My ho doma používáme pořád, je to součást našeho jazyka, ale některým lidem prostě nesedí. Zavřel jsem se jednou v hotelu, protože už jsem nechtěl nikoho vidět. Musel jsem ale na vzduch. Venku se ke mně otočila taková velmi konzervativní žena a říká, 'Bože můj - to je Ozzy f***ing Osbourne.' Znáte tu situaci, kdy se stydíte za někoho úplně cizího?"

---

ZRANĚNÝ BECK VZDAL VYSTOUPENÍ NA FESTIVALU

10. 6. 2003
Obrázek: ZRANĚNÝ BECK VZDAL VYSTOUPENÍ NA FESTIVALU

Americký rocker BECK se musel vzdát účasti na sobotním (7. 6. 2003) newyorském festivalu FIELD DAY, poté co se těsně před svým vystoupením zranil nárazem do žeber. Zpěvák hitu LOSER sledoval ze strany jeviště britskou skupinu BLUR, když k nehodě došlo. Lékaři se obávali, že následkem zranění by mohlo při zpívání dojít k protržení plic. V Beckově prohlášení na jeho webové stránce se tvrdí: "Naštěstí, neměl nic zlomeného, ale velmi to bolelo. Zkoušel se vrátit a něco zazpívat, ale nešlo to. Upřímně se omlouvá všem fanouškům a doufá, že i přes nepřízeň počasí a jeho neúčast si festival užili." Festival Field Day sužovaly problémy již týdny před zahájením. Stadion pro pořádání festivalu se zajistil teprve týden před jeho konáním a vstupenky se začaly prodávat teprve tři dny před zahájením (4. 6. 2003).

---
Stránky: 1 183 366 548 662 663 664 665 666 667 668 730