Stránky: 1 180 358 537 662 663 664 665 666 667 668 715

FANOUŠCI PODPOŘILI PEARL JAM

4. 4. 2003
Obrázek: FANOUŠCI PODPOŘILI PEARL JAM

Desítky fanoušků skupiny PEARL JAM podpořili na koncertě skupiny protiválečné názory jejího frontmana EDDIEHO VEDDERA. Mnoho fanoušků začalo bučet a křičet v okamžiku, kdy si Vedder na úterním (1. 4. 2003) koncertě nasadil masku amerického prezidenta GEORGE W. BUSHE a následně ji pověsil na stojan mikrofonu. Vedder s maskou vystupoval už na předchozích koncertech v Austrálii a Japonsku při písni BUSHLEAGUER.

---

Mayallbus se vyvedl

4. 4. 2003

Mayallbus se šťastně vrátil se své včerejší brněnské mise těsně nad ránem.
Na tomto snímečku moderátor Honza Tomek s Johnem Mayallem

---

ZEMŘEL EDWIN STARR

3. 4. 2003

Soulová legenda EDWIN STARR zemřel na infarkt ve věku 61 let. Americký zpěvák mnoho let žil v Británii a zemřel ve svém domě blízko Nottinghamu, jak informovala jeho manažerka LILIAN KYLEOVÁ. Zpěvačka SUZI QUATRO, která soulovou hvězdu znala od svého dětství z Detroitu, říká: "On byl jednička. Na pódiu se mu nikdo nemohl vyrovnat a byl to taky ten nejmilejší muž, kterého jste mohli potkat." Její manžel RAINER HAAS, producent Starrových show v německém Stuttgartu, dodává: "Byl nejlepší. Hrál pro 1.600 lidí během dvou nocí a z obou koncertů udělal skvělou show. Všechny jeho koncerty byly nahrávány televizí, takže na něj máme stálou památku." Starr se narodil jako CHARLES HATCHER v Nashvillu a v roce 1957 zde založil svou první kapelu THE FUTURE TONES, v roce 1965 se vydal na sólovou dráhu. Největší úspěch slavil se svou protiválečnou písní WAR, která byla v roce 1970 jedničkou na americkém žebříčku a trojkou v Británii.

---

ROLLING STONES ZVÝŠILI CENU

3. 4. 2003
Obrázek: ROLLING STONES ZVÝŠILI CENU

ROLLING STONES zvýšili cenu, kterou požadují za soukromé představení. Poté, co se v tisku objevila zpráva, že za svůj loňský (11/2002) čtyřicetiminutový koncert v lasvegaském hotelu HARD ROCK HOTEL si řekli o 11,5 milionu dolarů, zvednul jejich frontman MICK JAGGER cenu ještě výše. V současnosti tedy za soukromé potěšení z rockerské nadílky zaplatíte celých 13 milionů dolarů. Americký hudební magazín ROLLING STONE zveřejnil, že například EAGLES požadují 6,5 milionu dolarů a SIR ELTON JOHN si na konto po privátním večírku připíše mezi 780.000 až 2,6 milionu dolarů.

---

SPRINGSTEEN MÁ V MANCHESTERU PROBLÉMY

2. 4. 2003
Obrázek: SPRINGSTEEN MÁ V MANCHESTERU PROBLÉMY

SPRINGSTEENOVI se sice podařilo vyprodat v rekordním čase stadion v New Jersey, ale v Anglii je zřejmě velmi nepopulární. Zpěvák měl zahrát pro 50.000 fanoušků na koncertě na kriketovém hřišti v Manchesteru, ale místní obyvatelé se vzbouřili s tím, že předešlé koncerty například skupiny OASIS je nenechaly v klidu vyspat. Místní úřady proto odmítly vydat ke koncertu 29. května (2003) povolení, a britští Springsteenovi fanoušci nyní čekají na náhradní řešení. Pořadatel koncertu ROB BALLANTINE se snaží argumentovat tím, že Springsteenovi fanoušci jsou zcela jiní než fanoušci Oasis: "Profil publika je naprosto odlišný."

---

OFFSPRING VERSUS GUNS 'N' ROSES - JDE O VLASY

2. 4. 2003
Obrázek: OFFSPRING VERSUS GUNS 'N' ROSES - JDE O VLASY

Zpěvák skupiny THE OFFSPRING DEXTER HOLLAND vysvětluje, proč použil jména chystaného alba skupiny GUNS 'N' ROSES pro svoji desku - AXL ROSE okopíroval jeho účes. Skupina obdržela výhrůžný dopis od právníků Guns 'n' Roses, který hrozí soudem, pokud skutečně pojmenují své nové album CHINESE DEMOCRAZY (YOU SNOOZE YOU LOSE). Guns 'n' Roses tvrdě pracují na svém dlouho chystaném albu CHINESE DEMOCRAZY již osm let. Offspring ovšem trvají na tom, že jméno alba ponechají, a hodlají je vydat letos v létě (2003). Na webové stránce Offspring Holland své rozhodnutí vysvětluje - jde o vlasy. Píše k tomu: "Axl mi ukradl účes, tak jsem mu ukradl název alba." Guns 'n' Roses ještě datum vydání svého alba neoznámili.

---

NOVÉ ALBUM RADIOHEAD UŽ JE NA NETU

2. 4. 2003
Obrázek: NOVÉ ALBUM RADIOHEAD UŽ JE NA NETU

Nové album britské rockové skupiny RADIOHEAD HAIL TO THE THIEF se objevilo na internetu měsíce před svým oficiálním uvedením - a kytarista JONNY GREENWOOD okamžitě popírá, že by název alba měl být útokem na amerického prezidenta GEORGE W. BUSHE. V pondělí (31. 3. 2003) Greenwood na oficiální webové stránce Radiohead prohlásil, že je "překvapen", že deska, která se měla v obchodech objevit až 9. června (2003), již je na síti. Říká k tomu: "COLIN GREENWOOD mi volal, a říkal, že je to na netu, tak jsem se na to šel podívat. Nelíbí se mi to, ale nezlobím se. Jsem rád, že se to lidem líbí, to především. Je to trochu dřív, než jsme čekali, ale tak to je. Jsem překvapený, a stále si nemůžu zvyknout, že se něco takového děje, ani po letech. Víc by mi vadilo, kdyby se naše věci nedostaly ven vůbec, a taky se mi nelíbí tříměsíční pauza mezi dokončením alba a vydáním. Ale zase ne tak, abych to nechal uniknout sám!" A přestože slogan "Hail to the Thief" se běžně používal jako slogan proti Bushovi během volební kampaně v roce 2000, Greenwood tvrdí, že to si při výběru titulu neuvědomili. Dodává k tomu: "Nevím, odkud se vzalo všechno to s Georgem Bushem. Nemyslíme to jako nějakou narážku. Jen se nám prostě líbí tyhle kontradiktorní fráze jako '2+2=5' nebo 'Hail to the Thief' a tak."

---

MAY PROSÍ O NAVRÁCENÍ ZTRACENÝCH NAHRÁVEK QUEEN

2. 4. 2003

Kytarista skupiny QUEEN BRIAN MAY žádá fanoušky o navrácení jakýchkoli ztracených nebo ukradených nahrávek, které by mohli mít ve vlastnictví. Nabízí "odměnu", pokud nahrávky v pořádku vrátí zbývajícím členům kapely. May napsal dopis britskému hudebnímu magazínu RECORD COLLECTOR, ve kterém píše: "Máme v plánu zremixovat celý katalog písní Queen ve zvuku Surround. To znamená vrátit se k původním master nahrávkám, a pečlivě vše převést do nového digitálního formátu s vysokým rozlišením. Zjistili jsme ovšem, že nemáme všechny původní pásky. Je těžké tomu uvěřit, ale mnohé z těch vzácných nahrávek zmizely, některé z nich pravděpodobně ze skladu EMI nebo nahrávacích studií. Některé byly téměř jistě ukradeny, nebo jsou v něčí soukromé sbírce." Archivář skupiny QUEEN GREG BROOKS k tomu dodává: "Nechceme nikoho obviňovat, ale apelujeme na svědomí lidí, aby je vrátili."

---

R.E.M. SE VRACÍ

1. 4. 2003
Obrázek: R.E.M. SE VRACÍ

R.E.M. vyráží letos na první turné po Americe po čtyřech letech. Skupina si sama určila dlouhou pauzu, ale nyní se vrátila do povědomí díky svým protiválečným písničkám umístěným na internetu.Turné skupiny začne v září (2003). Skupina chystá na letošní léto nové album.

---

RINGO ZAHRADNIČÍ

1. 4. 2003
Obrázek: RINGO ZAHRADNIČÍ

RINGO STARR na počest svého bývalého spoluhráče z BEATLES - GEORGE HARRISONA - kultivuje zahradu. Bubeník přiznává, že ho jeho starý kamarád inspiroval k zahradničení, které se teď stalo jeho koníčkem. Starr k tomu říká: "Snažím se dát kusu země tvar, a to je díky Georgeovi, který mě naučil dívat se na krajinu a na stromy. Pak mi začal jako dárky kupovat sazenice stromů. Začalo mě to zajímat a líbí se mi na tom, že my něco začneme a děti našich vnoučat to uvidí. Snažím se mu to vrátit."

---
Stránky: 1 180 358 537 662 663 664 665 666 667 668 715