Stránky: 1 182 363 544 671 672 673 674 675 676 677 725

STROKES SE SAMI OZNAČUJÍ ZA BUDOUCNOST ROKENROLU

7. 4. 2003
Obrázek: STROKES SE SAMI OZNAČUJÍ ZA BUDOUCNOST ROKENROLU

ALBERT HAMMOND, kytarista skupiny THE STROKES, tvrdí, že nové album skupiny je jednoduše "budoucností rokenrolu". Hammond říká, že písně na druhém albu skupiny jsou ty nejlepší, které kdy slyšel: "Máme tam písně, které se dělaly skoro samy a jsou skvělé. Je tam taky několik kousků, které si musíte poslechnout víckrát, abyste se do nich dostali. Je to prostě budoucnost rokenrolu! Říkám to naprosto upřímně, bez nádechu nafoukanosti nebo tak." Skupina v současnosti pilně pracuje ve studiu s NIGELEM GODRICHEM, producentem RADIOHEAD.

---

LIMP BIZKIT MAJÍ NOVÉHO KYTARISTU

7. 4. 2003

LIMP BIZKIT konečně odhalili identitu svého nového kytaristy - je jím někdejší člen SNOT, MIKE SMITH, který tak nahradí WESE BORLANDA. Ten skupinu opustil v loňském roce. Frontman Limp Bizkit FRED DURST představil Smitha na oficiálních stránkách skupiny: "Náš nový kytarista Mike Smith je prima chlapík, hrajeme s ním jenom chvíli, ale je to super." Ve zprávě se rovněž uvádí několik informací o novém albu skupiny: "Čím více na albu pracujeme, tím je mi jasnější, jakou má hloubku. Není to jenom deska s jednou rovinou jako ostatní, které můžete slyšet kolem sebe. Není to taky vůbec nic připraveného dopředu, jako třeba takové ty desky, co se vyrábí jak na běžícím páse. Je to velmi upřímná deska. Jsem si jistý, že budete cítit to samé. Já sám jsem tou deskou nadšený."

---

<b>Kdo chce lístky na koncert McCartneyho?</b>

7. 4. 2003

Vydavatelská společnost sira McCartneyho (MPL Communications Inc) koupila za neupřesněnou částku práva na 23 songů, které složil Carl Perkins (Blue suede shoes, Honey don't a Matchbox atd). Firma už vlastní práva na nahrávky dalších Paulových oblíbenců: Buddy Hollyho, Jerry Hermana, Franka Loessera a Meredith Wilson. Zdraví si pan multimilionář ale nekoupí. Kvůli nachlazení zrušil nedělní koncert v Sheffieldu. Pro Manchester ve středu a ve čtvrtek slibuje být v pořádku. Přejeme mu brzké uzdravení, minimálně do 15. května - to by měl hrát oválné sportovní aréně v Budapešti. Lístky si můžete buď koupit na www.muco.hu za 14.900 až 50.000 HUF. Nebo se nechat párem obdarovat od Beatu. Abychom se v ulicích poznali, je nutno ocejchovat si auto samolepkou rádia Beat (zastavte se pro ni přímo v rádiu - Říčanská 3, Vinohrady) - přece nechcete, aby jel na McCartneyho koncert jel nějakej diskofil :o)

---

<b>NHL pozítří rozehraje play off</b>

7. 4. 2003

V noci se dohrála základní část NHL. Milanovi Hejdukovi gratulujeme k Maurice Richard Trophy - ceně pro nejlepšího střelce. Dnes dal svoji letošní padesátou branku. Play off se začíná hrát ve středu a v první kole změří sílu tyto teamy:

Východní konference:
Ottawa Senators /Bonk, Havlát, Prusek, Rachůnek, Varaďa/ - New York Islanders /Hamrlík, Martíněk/
New Jersey Devils /Eliáš, Šmehlík/ - Boston Bruins /Grošek/
Tampa Bay Lightning /Kubina, Neckář, Prospal/ - Washington Capitals /Jágr, Lang/
Philadelphia Flyers / Čechmánek/ - Toronto Maple Leafs / T. Kaberle, Reichel/
Západní konference:
Dallas Stars - Edmonton Oilers /Dvořák, Hemský/
Detroit Red Wings /Fischer - dlouhodobě zraněný/ - Anaheim Mighty Ducks /Sýkora/
Colorado Avalanche /Hejduk, Škoula, Nedorost/ - Minnesota Wild /Kuba/
Vancouver Canucks /Malík/ - St. Louis Blues /Čajánek, Ručinský/

---

FANOUŠCI PODPOŘILI PEARL JAM

4. 4. 2003
Obrázek: FANOUŠCI PODPOŘILI PEARL JAM

Desítky fanoušků skupiny PEARL JAM podpořili na koncertě skupiny protiválečné názory jejího frontmana EDDIEHO VEDDERA. Mnoho fanoušků začalo bučet a křičet v okamžiku, kdy si Vedder na úterním (1. 4. 2003) koncertě nasadil masku amerického prezidenta GEORGE W. BUSHE a následně ji pověsil na stojan mikrofonu. Vedder s maskou vystupoval už na předchozích koncertech v Austrálii a Japonsku při písni BUSHLEAGUER.

---

Mayallbus se vyvedl

4. 4. 2003

Mayallbus se šťastně vrátil se své včerejší brněnské mise těsně nad ránem.
Na tomto snímečku moderátor Honza Tomek s Johnem Mayallem

---

ZEMŘEL EDWIN STARR

3. 4. 2003

Soulová legenda EDWIN STARR zemřel na infarkt ve věku 61 let. Americký zpěvák mnoho let žil v Británii a zemřel ve svém domě blízko Nottinghamu, jak informovala jeho manažerka LILIAN KYLEOVÁ. Zpěvačka SUZI QUATRO, která soulovou hvězdu znala od svého dětství z Detroitu, říká: "On byl jednička. Na pódiu se mu nikdo nemohl vyrovnat a byl to taky ten nejmilejší muž, kterého jste mohli potkat." Její manžel RAINER HAAS, producent Starrových show v německém Stuttgartu, dodává: "Byl nejlepší. Hrál pro 1.600 lidí během dvou nocí a z obou koncertů udělal skvělou show. Všechny jeho koncerty byly nahrávány televizí, takže na něj máme stálou památku." Starr se narodil jako CHARLES HATCHER v Nashvillu a v roce 1957 zde založil svou první kapelu THE FUTURE TONES, v roce 1965 se vydal na sólovou dráhu. Největší úspěch slavil se svou protiválečnou písní WAR, která byla v roce 1970 jedničkou na americkém žebříčku a trojkou v Británii.

---

ROLLING STONES ZVÝŠILI CENU

3. 4. 2003
Obrázek: ROLLING STONES ZVÝŠILI CENU

ROLLING STONES zvýšili cenu, kterou požadují za soukromé představení. Poté, co se v tisku objevila zpráva, že za svůj loňský (11/2002) čtyřicetiminutový koncert v lasvegaském hotelu HARD ROCK HOTEL si řekli o 11,5 milionu dolarů, zvednul jejich frontman MICK JAGGER cenu ještě výše. V současnosti tedy za soukromé potěšení z rockerské nadílky zaplatíte celých 13 milionů dolarů. Americký hudební magazín ROLLING STONE zveřejnil, že například EAGLES požadují 6,5 milionu dolarů a SIR ELTON JOHN si na konto po privátním večírku připíše mezi 780.000 až 2,6 milionu dolarů.

---

SPRINGSTEEN MÁ V MANCHESTERU PROBLÉMY

2. 4. 2003
Obrázek: SPRINGSTEEN MÁ V MANCHESTERU PROBLÉMY

SPRINGSTEENOVI se sice podařilo vyprodat v rekordním čase stadion v New Jersey, ale v Anglii je zřejmě velmi nepopulární. Zpěvák měl zahrát pro 50.000 fanoušků na koncertě na kriketovém hřišti v Manchesteru, ale místní obyvatelé se vzbouřili s tím, že předešlé koncerty například skupiny OASIS je nenechaly v klidu vyspat. Místní úřady proto odmítly vydat ke koncertu 29. května (2003) povolení, a britští Springsteenovi fanoušci nyní čekají na náhradní řešení. Pořadatel koncertu ROB BALLANTINE se snaží argumentovat tím, že Springsteenovi fanoušci jsou zcela jiní než fanoušci Oasis: "Profil publika je naprosto odlišný."

---

OFFSPRING VERSUS GUNS 'N' ROSES - JDE O VLASY

2. 4. 2003
Obrázek: OFFSPRING VERSUS GUNS 'N' ROSES - JDE O VLASY

Zpěvák skupiny THE OFFSPRING DEXTER HOLLAND vysvětluje, proč použil jména chystaného alba skupiny GUNS 'N' ROSES pro svoji desku - AXL ROSE okopíroval jeho účes. Skupina obdržela výhrůžný dopis od právníků Guns 'n' Roses, který hrozí soudem, pokud skutečně pojmenují své nové album CHINESE DEMOCRAZY (YOU SNOOZE YOU LOSE). Guns 'n' Roses tvrdě pracují na svém dlouho chystaném albu CHINESE DEMOCRAZY již osm let. Offspring ovšem trvají na tom, že jméno alba ponechají, a hodlají je vydat letos v létě (2003). Na webové stránce Offspring Holland své rozhodnutí vysvětluje - jde o vlasy. Píše k tomu: "Axl mi ukradl účes, tak jsem mu ukradl název alba." Guns 'n' Roses ještě datum vydání svého alba neoznámili.

---
Stránky: 1 182 363 544 671 672 673 674 675 676 677 725