Stránky: 1 176 351 525 671 672 673 674 675 676 677 700

BASKYTARISTU THE WHO ZABIL KOKAIN

12. 12. 2002
Obrázek: BASKYTARISTU THE WHO ZABIL KOKAIN

Vyšetřování příčiny smrti baskytaristy THE WHO - JOHNA ENTWISTLEA (57) - ukázalo, že John zemřel na účinky kokainu. Droga způsobila infarkt, který Entwistle (27. 6. 2002) v americkém Las Vegas nepřežil. Koroner LESTER MADDRELL u Korunního soudu v Tewkesbury uvedl, že se účinek kokainu spojil s kytaristovou ischemickou srdeční chorobou, která je přirozeným důsledkem koronární aterosklerózy. Entwistle strávil osudný předvečer koncertního turné ve společnosti svých kolegů z The Who. Ve tři ráno se se svou společnicí odebral do postele. Když se žena v deset hodin ráno probudila, Entwistle už byl studený na dotek a lékařům se ho již nepodařilo oživit. Entwistleův syn Christopher uvedl, že otec před cestou nejevil žádné známky nemoci.

---

CHRISSIE NABÁDÁ K VRAŽDĚNÍ

11. 12. 2002
Obrázek: CHRISSIE NABÁDÁ K VRAŽDĚNÍ

Zpěvačka skupiny PRETENDERS - CHRISSIE HYNDEOVÁ - způsobila rozruch svým prohlášením, že šéfové nadnárodních společností by měl někdo odstřelit. Kontroverzní rocková hvězda, která kdysi žádala podpálení restaurací McDONALD'S, totiž tvrdí, že oni a politici, kteří jim jdou na ruku, jsou zhoubou pro tuto planetu. "Když nás nikdo nevyslechne, budou muset jednotlivci vzít zákon do vlastních rukou a to nebude nic pěkného. Když lidé řídí svět jen pro vlastní ekonomické zájmy, někdo by je měl odstřelit," uvedla.

---

ALANIS SI BERE VOLNO

11. 12. 2002
Obrázek: ALANIS SI BERE VOLNO

Kanadská zpěvačka ALANIS MORISSETTOVÁ si chce dát v roce 2003 přestávku, aby se mohla rozhodnout, kde chce vlastně žít. Hvězda má dům v rodné Kanadě, ale i v Los Angeles - ani na jednom místě se ale zatím nedokázala usadit. "Chci si ujasnit, kde budu žít. Ráda bych se stala součástí nějaké komunity," uvedla.

---

ONO POŘÁDÁ VÁNOČNÍ KONCERT PRO JOHNA LENNONA

11. 12. 2002
Obrázek: ONO POŘÁDÁ VÁNOČNÍ KONCERT PRO JOHNA LENNONA

Vdova po JOHNU LENNONOVI - YOKO ONO - věří, že koncert, který organizuje v Tokiu, udrží živou vzpomínku na jejího manžela i pro příští generace. Bývalá umělkyně a mírová aktivistka se rozhodla uspořádat v japonské metropoli koncert za světovou harmonii a těší ji, že je japonské mládeži Lennonova skladba IMAGINE velmi dobře známá. "Imagine si tam zpívají i malé děti, což dokazuje, že Johnova památka žije i po dvaadvaceti letech," uvedla.

---

DOLORES OPOUŠTÍ CRANBERRIES

11. 12. 2002
Obrázek: DOLORES OPOUŠTÍ CRANBERRIES

Zpěvačka DOLORES O'RIORDANOVÁ odchází ze skupiny CRANBERRIES, aby se vydala na sólovou dráhu. Charismatická hvězda to přiznala po pátečním vystoupení (6. 12. 2002) v THE POINT THEATRE v Dublinu. Odejít se chystá po propagaci LP GREATEST HITS. "Já potřebuji něco trochu jiného a hoši zase trochu víc volnosti," uvedla. Zpěvačka chce navíc odcestovat z rodného Irska, aby hledala novou inspiraci. Zmínila přitom Turecko a Afriku, nebo? se chce vydat po stopách etnické hudby.

---

TOWNSHEND ZTRÁCÍ SLUCH

10. 12. 2002
Obrázek: TOWNSHEND ZTRÁCÍ SLUCH

Hvězda skupiny THE WHO - PETE TOWNSHEND - bude zřejmě brzy úplně hluchý. Po desetiletích koncertování Pete přiznal, že měl se sluchem potíže již v minulosti, situace se však stále zhoršuje. Lidé, kteří jej doprovázeli na nedávné americké turné (2002) tvrdí, že kytarista už ani neslyší vlastní telefon. Na druhou stranu je ale Pete mistrem v odezírání.

---

GUNS N’ ROSES ROZZUŘILI FANOUŠKY

10. 12. 2002
Obrázek: GUNS N’ ROSES ROZZUŘILI FANOUŠKY

Fanoušci kapely GUNS N' ROSES začali ze vzteku dělat výtržnosti, když se dozvěděli, že byl koncert skupiny zrušen. Axl prostě nedorazil na vystoupení. Po odvolání koncertu ve Filadelfii létaly vzduchem lahve i židle a na místě nezůstala jediná rostlina. Na scénu okamžitě dorazila policie. Nikdo naštěstí nebyl během davového šílenství zraněn

---

SKROMNÍ ROLLING STONES

10. 12. 2002
Obrázek: SKROMNÍ ROLLING STONES

ROLLING STONES vystoupí příští měsíc (1/2003) na americkém fotbalovém SUPER POHÁRU v San Diegu za sníženou cenu. Rockoví veteráni si budou za vystoupení účtovat pouhých 450.000 dolarů. S ohledem na to, že si nedávno za soukromé vystoupení nechali zaplatit 6 milionů dolarů, je to od nich solidní nabídka. Navíc budou mít příležitost se pochlubit se dvěma novými písněmi. A vzhledem k tomu, že Superpohár v Americe přitahuje ty nejsledovanější osobnosti, mohou se těšit, že jejich desky půjdou na odbyt.

---

ROLLING STONES NA SPLÁTKY

9. 12. 2002
Obrázek: ROLLING STONES NA SPLÁTKY

Rocková skupina ROLLING STONES zklamala své srbské fanoušky, když si za vstupenku na svůj koncert FORTY LICKS naúčtovala třetinu jejich běžného platu. Kapela vystoupí v Bělehradu v létě příštího roku (2003). Srbští fanoušci jsou ale naštvaní, protože je vstupenka vyjde v přepočtu na 48 dolarů, což pro ně není málo. Aby je propagátoři koncertu uklidnili, nabídli jim alespoň možnost zaplatit vstupenku na tříměsíční splátku.

---

CHYSTÁ SE ALBUM NEJVĚTŠÍCH HITŮ R.E.M.

9. 12. 2002
Obrázek: CHYSTÁ SE ALBUM NEJVĚTŠÍCH HITŮ R.E.M.

Americká skupina R.E.M. oznámila, že chce v příštím roce (2003) vydat album svých největších hitů. Kromě toho se kapela zdržuje poslední dobou ve studiu, kde nahrává album nové, rovněž plánované k vydání v příštím roce. Možná dokonce vyjdou obě alba společně. Navíc se začíná hovořit také o turné.

---
Stránky: 1 176 351 525 671 672 673 674 675 676 677 700