Stránky: 1 181 361 540 674 675 676 677 678 679 680 720

ELTON A OZZY SPOJUJÍ SÍLY

4. 3. 2003
Obrázek: ELTON A OZZY SPOJUJÍ SÍLY

legenda Sir ELTON JOHN a rockový veterán OZZY OSBOURNE spojují své síly, aby společně získali peníze na charitu. Ozzy se svojí rodinou otevírají své sídlo v Los Angeles pro dobročinnou party ve prospěch Eltonovy nadace AIDS FOUNDATION a nadace SHARON Osbourneové pro rakovinu tlustého střeva. Večírku (19. 3. 2003) se zúčastní také zpěvák TONY BENNETT a čestným hostem bude ELIZABETH TAYLOROVÁ. Vystoupit má také Ozzyho dcera KELLY.

---

BONO KRITIZUJE BLAIRA

3. 3. 2003
Obrázek: BONO KRITIZUJE BLAIRA

BONO odsuzuje britského předsedu vlády TONYHO BLAIRA za jeho podporu politiky amerického prezidenta GEORGE W. BUSHE v otázkách války v Iráku. Hvězda skupiny U2 sice připouští, že Blairův postoj vychází z jeho morálního přesvědčení, ale trvá na tom, že se první muž britské politiky mýlí. V páteční řeči (28. 2. 03), pronesené v Paříži při přijetí odznaku Rytíře čestné legie od francouzské hlavy státu JACQUESE CHIRACA, Bono řekl: "Já osobně si myslím, že Tony Blair je skvělý politik. Jeho postoj v otázce Iráku je sice upřímný, ale z mého pohledu absolutně špatný." Bono dodal, že si by bylo chybou použít proti Husajnovi sílu a udělat tak z něj mučedníka: "Je velmi dobrý v propagandě. Tak mu to nedělejme jednodušší."

---

TAHANICE O HENDRIXŮV MAJETEK

3. 3. 2003
Obrázek: TAHANICE O HENDRIXŮV MAJETEK

O pozůstalost kytarové legendy JIMMYHO HENDRIXE se hlásí jeho někdejší baskytarista NOEL REDDING. Redding, který hrál na Hendrixových albech ARE YOU EXPERINCED a ELECTRICLA LAYLAND, prohlašuje, že mu náleží 5 milionů dolarů za jeho přínos kapele. Jeho právník IAN GRANT, který napsal dopis správcům Hendrixova dědictví, říká: "Oni mohou buď říct, že je to nezajímá, pak je budeme žalovat. Nebo může dojít k dohodě. Noel neobdržel ani penci za to, že hrál s Hendrixovou kapelou. Znám mnoho lidí, kteří už na tom vydělali mnoho peněz, ale Noel nedostal ani vindru." Hendrixův majetek je spravován jeho nevlastní sestrou JANEY HENDRIXOVOU, která se k případu má teprve vyjádřit.

---

ROGER WATERS NECHCE BLAIRA

3. 3. 2003

ROGER WATERS, někdejší hvězda skupiny PINK FLOYD, se připojil k boji za právo lovit lišky, což je část britské tradice. Důvodem je prý to, že už je nemocný z otázek, jestli souhlasí nebo nesouhlasí s politikou britské vlády. Rocker, který nyní žije v britském kraji Hampshire, říká, že vlastně není ani pro ani proti tomuto krvavému sportu, ale rozhodl se postavit proti TONYMU BLAIROVI a jeho snaze o prosazení nových zákonů: "Za této vlády bylo už podniknuto nespočet útoků proti naší svobodě. Nejde o to, jestli jsem souhlasím nebo nesouhlasím s lovci lišek, ale já prostě nebudu podporovat politiku současné vlády."

---

ELVISOVY VLASY SE BUDOU DRAŽIT

28. 2. 2003
Obrázek: ELVISOVY VLASY SE BUDOU DRAŽIT

Fanoušci ELVISE PRESLEYHO dostali novou šanci, jak si domů přinést kousek jeho nesmrtelnosti. Vlasy této hudební legendy jsou hlavní atrakcí aukce nazvané COLIC RELIEF, kde se draží vlasový porost světových celebrit. Na on-line internetové aukci lze také získat pramen vlasů představitele HARRYHO POTTERA, DANIELA RADCLILFFA, a GARETHA GATESE. Na akci organizované společností WELLA lze rovněž vydražit například kousek vlny z naklonované ovce DOLLY a lokny GRAHAMA NORTONA, CAROL SMILLIEOVÉ a CAPRICE. Pramen Elvisových vlasů pochází ze sbírky jeho bývalého holiče, který mu upravoval účes v Gracelandu v roce 1973. Hvězda, která byla známá svými proudy černých vlasů, měla původně vlasy tmavě blond. Aukce na stránkách www.wella.co.uk začíná v sobotu 1. března a končí 9. března 2003. Mluvčí společnosti Wella KEVIN ARKELL říká: "Chtěl bych poděkovat všem celebritám, které věnovaly své vlasy na tuto aukci." Wella se pokusí vydražit také vlasy ANGUSE DEAYTONA, GARY LINEKERA a DÁLE WINTONA.

---

FRANCOUZI PŘIPÍJÍ BONOVI

28. 2. 2003

Francouzský prezident JACQUES CHIRAC včera (27. 2. 03) v Paříži předal irskému rockerovi BONO VOXOVI cenu LEGION d'HONNEUR. Frontman skupiny U2, která loňské léto strávila na turné po Africe s americkým ministrem financí PAULEM O'NEILLEM, se zasazuje o odpuštění dluhů zemí třetího světa. Mezi držiteli této ceny jsou jména jako JERRY LEWIS, NEIL ARMSTRONG, MARTIN SCORSESE, RONALD REAGAN a ROBERT DE NIRO.

---

MARILYN MANSON SE PŘIPRAVUJE NA SHOW PŘED NAHÝM PUBLIKEM

28. 2. 2003
Obrázek: MARILYN MANSON SE PŘIPRAVUJE NA SHOW PŘED NAHÝM PUBLIKEM

MARILYN MANSON se chystá na další šílený kousek - vystoupení se siamskými dvojčaty a dětskými zápasníky před nahým publikem. Rocker 13. března 2003 vypouští do světa své nové album THE GOLDEN AGE OF GROTESQUE a navíc plánuje seznámit fanoušky se svou živou produkcí během desetidenního turné a později na OZZFESTU. Manson říká: "Už bylo dost nahoty, tentokrát jsem se rozhodl nechat si oblečení na sobě už proto, že mi to v minulosti přinášelo jenom problémy. Ale všichni ostatní budou nazí, včetně obecenstva." Show se bude také skládat ze dvou uměleckých kousků, v nichž se rocker objeví s hlavou MICKEYHO MOUSE: "Toto je představa nevinnosti a také představa dětských nočních můr. Pro mne, jako pro někoho, kdo vyrůstal v Americe, jde o znázornění kontrastu mezi extrémy v zábavě mezi krásou a ošklivostí. Lidé se budou radovat z toho, čemu my říkáme zkažené umění, stejně jako tomu bylo ve třicátých letech až na to, že dnes se už nenecháme omezit cenzurou. Když nemůžeme svá díla dát na pulty obchodů, dáme je lidem rovnou před nos.. jde o to, aby lidé něco cítili. Někdy dobrého, někdy špatného, ale tak silného, že si to zapamatují. A to je to nejdůležitější, co chci dokázat."

---

R.E.M. HLEDAJÍ INSPIRACI VE VANCOUVERU

28. 2. 2003
Obrázek: R.E.M. HLEDAJÍ INSPIRACI VE VANCOUVERU

Rockeři R.E.M. našli novou hudební sílu přestěhováním do kanadského Vancouveru - produkovali už čtyři alba. Pro jejich tvorbu je důležitá tvůrčí energie. Frontman kapely MICHAEL STIPE vysvětluje: "Je to úžasné město. Je v něm plno neuvěřitelných vibrací. Je zde energie, která se mnou dělá divy. Vancouver se mi dostal pod kůži a každopádně se prolíná celou naší prací."

---

SIMON A GARFUNKEL SE DALI DOHROMADY V CENTRAL PARKU

28. 2. 2003
Obrázek: SIMON A GARFUNKEL SE DALI DOHROMADY V CENTRAL PARKU

Členové legendárního dua SIMON & GARFUNKEL se rozhodli postavit "most přes své rozbouřené řeky" a postavit se spolu před obecenstvo na letním koncertně v newyorském Central parku. Duo hitmakerů se sešlo na jednom podiu poprvé po dvaceti letech na letošním předávám GRAMMY AWARDS, ale při odpolední zkoušce došlo mezi někdejšími partnery k ostré hádce. Nicméně nic není tak horké, jak se uvaří a dvojice se opět sejde na letním koncertě. Společné turné ale oba vylučují. Podle posledních zpráv není hlavní problém v tom, že PAUL SIMON, jako autor všech písní nesouhlasí s rozdělením výdělků půl na půl mezi ním a ARTEM GARFUNKELEM, ale v jeho zaplněném diáři. Zdroj blízký oběma umělcům uvádí: "Peníze nikdy nebyly problém. Paul by se s Artem klidně rozdělil půl na půl. Pravdou je, že Paul je jednoduše dostatečně zaměstnaný svým sólovým albem, takže nemá na turné čas."

---

OZZY A METALLICA SI VYMĚNILI BASÁKA

28. 2. 2003

Bývalý člen METALLICY, hráč na baskytaru JASON NEWSTED, je kandidátem na místo ve skupině OZZYHO OSBOURNEA, a to jen několik dnů poté, co bývalý Ozzyho basák doplnil sestavu Metallicy. ROBERT TRUJILLO je od středy (25. 2. 2003) plnoprávným členem heavymetalové formace a nahradil tak Newsteadea. Bývalý člen Metallicy ale dlouho nezahálel: "Zavolali mi lidi od Ozzyho, jestli si s ním nechci zajamovat." Newstead se zřejmě objeví na OZZFESTU, který se koná letos v létě (2003).

---
Stránky: 1 181 361 540 674 675 676 677 678 679 680 720