Stránky: 1 174 348 521 677 678 679 680 681 682 683 694

PINK FLOYD ŽÁDNÝ NÁVRAT NEPLÁNUJÍ

9. 10. 2002

DAVID GILMOUR zkazí veškeré naděje tisícovkám fanoušků skupiny PINK FLOYD - tvrdí totiž, že se členové legendární skupiny nikdy znovu nespojí. Britská kapela přestala vystupovat před osmi lety (1994) a Gilmour (56), který připravuje na příští rok (2003) sólovou desku, nemá na návrat Pink Floyd momentálně ani pomyšlení. "Prostě se absolutně sobecky soustředím na to, co teď dělám a baví mě to," uvedl. Ukončení dlouhotrvajícího napětí, které panuje mezi ním a baskytaristou Pink Floyd ROGEREM WATERSEM však nevyloučil. Uznal, že jejich chování je v podstatě dětinské.

---

KDE VZALI MANIC STREET PREACHERS SVÉ JMÉNO?

9. 10. 2002
Obrázek: KDE VZALI MANIC STREET PREACHERS SVÉ JMÉNO?

Inspirace, která stojí za názvem skupiny MANIC STREET PREACHERS, byla odhalena. Kapelu v podstatě pojmenoval jeden britský bezdomovec. Frontman skupiny JAMES DEAN BRADFIELD konečně osvětlil to, nad čím si fanoušci lámou hlavy už více než jedno desetiletí. "V Cardiffu byl takový průchod, kde jsem si dřív vydělával zpěvem," vzpomíná Bradfield. "Povalovalo se tam vždycky spousta bezdomovců a občas jsem je probudil. Jednou ráno mi jeden z nich řekl, 'Á, už je tu zas ten šílený pouliční kazatel (Manic Street Preacher), přišel nás vzbudit svým hnusným kvílením.'"

---

GRATEFUL DEAD SE VRACÍ K ŽIVOTU

9. 10. 2002
Obrázek: GRATEFUL DEAD SE VRACÍ K ŽIVOTU

Členové legendární rockové skupiny GRATEFUL DEAD vyrážejí po sedmileté přestávce v Americe na turné. Skupina si však nyní - z úcty k zesnulému frontmanovi JERRYMU GARCIOVI - říká THE OTHER. Během turné, které startuje 14. 11. 2002 v Roanoke ve Virginii, odehraje skupina 17 koncertů. První vystoupení po sedmi letech uskutečnila kapela během dvoudenních oslav Dead v srpnu (2002) ve Wisconsinu, což také znovu podnítilo její sjednocení.

---

ROLLING STONES NATÁČEJÍ FILM

8. 10. 2002
Obrázek: ROLLING STONES NATÁČEJÍ FILM

ROLLING STONES připravuje filmový záznam ze svého posledního koncertního turné a režisérem není nikdo menší, než režisér filmu ČERVENÝ DRAK, BRETT RATNER. Potvrzují se tak spekulace o tom, že by to mohlo být jejich poslední živé turné. MICK JAGGER bude producentem filmu a snaží se přesvědčit scénáristu WESE ANDERSONA, tvůrce filmu TAKOVÁ ZVLÁŠTNÍ RODINKA, aby k němu napsal scénář. Jagger se o podobný projekt pokoušel již před deseti lety, tenkrát chtěl obsadit BRADA PITTA a BENA STILLERA do rolí fanoušků, kteří se snaží dostat na koncert bez lístků. Ratner k tomu říká: "Bude to něco na způsob filmů ROBERTA ALTMANA, bude to o šesti lidech na turné." Samotní Stouni ve filmu budou hrát sami sebe, ale zda se ve filmu objeví i Pitt a Stiller není jisté.

---

BON SCOTT Z AC/DC V NOVÉM FILMU MELA GIBSONA

8. 10. 2002
Obrázek: BON SCOTT Z AC/DC V NOVÉM FILMU MELA GIBSONA

BON SCOTT ze skupiny AC/DC dostane svůj pomník v nové australské černé komedii, kterou koprodukuje MEL GIBSON. Ve filmu THUNDERSTRUCK - nazvaném podle hitu AC/DC - se pětice přátel rozhodne, že ten z nich, kdo zemře první, bude pochován na místě vedle hrobu jejich idolu Scotta, který zemřel na zadušení v roce 1980. Film začíná retrospektivou do roku 1991, kdy se přátelé zapřísáhnou a poté se vrátí do současnosti, kdy jeden z nich pomalu umírá. Film Thunderstruck je prvním filmem Gibsonovy produkční společnosti ICON AUSTRALIA.

---

KELLY OSBOURNEOVÁ VYHLAŠUJE VÁLKU AGUILEŘE

8. 10. 2002
Obrázek: KELLY OSBOURNEOVÁ VYHLAŠUJE VÁLKU AGUILEŘE

Hudební hvězdičky si zadělaly na další bitvu poté, co KELLY OSBOURNEOVÁ řekla na rovinu, co si myslí o CHRISTINĚ AGUILEŘE. Kelly se nijak netají tím, že o Aguileře v jejích neskutečných kostýmech si nemyslí nic dobrého. Říká k tomu: "Christina Aguilera je tou nejnechutnější bytostí na světě. Má úžasný hlas, ale to nic nemění na tom, že je ta největší p*ča na světě. Vypadá jako nějaká transka." Přestože je plná zlosti proti Christině, Kelly tvrdí, že o spory nestojí. Vysvětluje to: "Nerada se hádám. Budu ji ignorovat. Jestli mi ale něco řekne, nebudu váhat a řeknu jí přesně, co si o ní myslím." Kelly je prostě celý tatínek.

---

SHERYL CROW POMÁHÁ RODINĚ POLICISTY

8. 10. 2002
Obrázek: SHERYL CROW POMÁHÁ RODINĚ POLICISTY

SHERYL CROW se vzdala jedné ze svých kytar ve prospěch rodiny policejního důstojníka z Nevady, který zemřel při motocyklové nehodě koncem září. Sheryl dojal tragický příběh policisty MIKA SCOFIELDA (55), kterého srazilo terénní auto, když spěchal k dopravní nehodě. Scofield, který se po 25 letech ve službě již těšil na brzký důchod, po sobě zanechal ženu a čtyři děti. Sheryl Crow věnovala svoji podepsanou kytaru Fender rozhlasové stanici KNEV-FM po koncertě v hale RENO HILTON kvůli dražbě, jejíž výtěžek půjde na konto Scofieldovy rodiny.

---

NEZNÁMÉ FOTKY BEATLES ODHALENY

8. 10. 2002
Obrázek: NEZNÁMÉ FOTKY BEATLES ODHALENY

Přes 500 dříve nepublikovaných fotografií legendární skupiny BEATLES byly objeveny v archivech jedné skotské univerzity. Pracovníci archivu Univerzity v Dundee byli překvapeni, když objevili fotografie z doby největší slávy skupiny v šedesátých letech. Skotský ministr kultury MIKE WATSON byl nálezem nadšený. Nečekaný objev posílí místní turistický ruch, když se tisíce fanoušků skupiny rozjedou podívat na neznámé snímky slavné čtyřky. Fotografie JOHNA LENNONA, PAULA McCARTNEYHO, GEORGE HARRISONA a RINGO STARRA odpočívajících mezi natáčením filmu HELP, pořídil maďarský fotograf MICHAEL PETO.

---

BONO JMENOVÁN OSOBNOSTÍ ROKU PODLE NADACE MUSICARES

8. 10. 2002
Obrázek: BONO JMENOVÁN OSOBNOSTÍ ROKU PODLE NADACE MUSICARES

BONO byl jmenován Osobností roku společností MUSICARES. Zpěvák skupiny U2 bude v únoru (2003) oceněn cenou americké Akademie hudebního průmyslu za své úspěchy jako hudebník i jako humanitární aktivista. Předseda Akademie GARTH FUNDIS k tomu říká: "Bono je žijící symbol toho, o co nadace MusiCares a Akademie hudebního průmyslu usilují. Jeho hudební úspěchy vyrovnávají pouze jeho snahy o pozitivní změnu podmínek k životu na celém světě." Loni byl stejnou cenou oceněn BILLY JOEL.

---

MCCARTNEYHO LÍSTEK PRODÁN V AUKCI

8. 10. 2002
Obrázek: MCCARTNEYHO LÍSTEK PRODÁN V AUKCI

Ručně psaný lístek Sira PAULA McCARTNEYHO s dvěma verši z hitu BEATLES - PENNY LANE - se v pátek (4. 10. 2002) prodal v aukci za 2.100 dolarů. Na lístku stojí text "In Penny Lane there's a barber showing photographs of every head he's had the pleasure to know, and all the people that come and go, stop and say hello". Písnička vyšla na albu STRAWBERRY FIELDS FOREVER a jako singl.

---
Stránky: 1 174 348 521 677 678 679 680 681 682 683 694