Stránky: 1 183 366 548 690 691 692 693 694 695 696 730

TYRAN GALLAGHER

5. 2. 2003

PATSY KENSITOVÁ, bývalá manželka LIAMA GALLAGHERA ze skupiny OASIS, označila rockera za tyrana, nebo? jí prý donutil, aby si nechala zvětšit prsa. Herečka Kensitová prožila s Gallagherem koncem devadesátých let bouřlivé manželství a dnes tvrdí, že nešťastný svazek ji dohnal až k závislosti na kokainu. "Dělala jsem blbosti. Ale když se vám vztah začíná rozpadat, uděláte ze zoufalství všechno a doufáte, že to třeba operace prsou může zachránit. Byla to pro mne těžká doba. Dnes vím, že to není zdravé ani správné," uvedla Kensitová.

---

ŽHAVÉ NOVINKY OD KIEDISE Z CHILI PEPPERS

5. 2. 2003

ANTHONY KIEDIS ze skupiny RED HOT CHILI PEPPERS se chystá prozradit ve svých memoárech všechno o svých bývalých přítelkyních DEMI MOOREOVÉ a HEIDI KLUMOVÉ. Rocker si vzal na pomoc spisovatele LARRYHO SLOMANA, který je autorem šokující autobiografie HOWARDA STERNA nazvané PRIVATE PARTS. Newyorští nakladatelé se už teď začínají zajímat o to, co Kiedis ze své bohaté minulosti prozradí - zejména pokud jde o jeho vysokoprofilové milostné známosti.

---

CLINTON TO ROZTOČÍ S ROLLING STONES

5. 2. 2003

Bývalý americký prezident BILL CLINTON se na pódiu přidá k legendární skupině ROLLING STONES, aby společně upozornili na hrozbu globálního oteplování planety. Clinton se objeví na koncertě pořádaném zdarma ve čtvrtek (6. 2. 2003) v losangeleském STAPLES CENTRE. Přestože je Clinton hudebně nadaný - během své úspěšné prezidentské kampaně v roce 1992 hrál v televizi na saxofon - na koncertě vystoupí pouze s mluveným projevem. Benefiční koncert organizuje RADA PRO OCHRANU PŘÍRODNÍCH ZDROJŮ (NATURAL RESOURCES DEFENCE COUNCIL). Rolling Stones momentálně dokončují severoamerickou část svého turné LICKS WORLD TOUR.

---

PHIL SPECTOR OBVINĚN Z VRAŽDY

5. 2. 2003

Hudební producent PHIL SPECTOR byl obviněn z vraždy. V pondělí v pět hodin ráno (3. 2. 2003) byla do jeho domu na předměstí Los Angeles v Alhambře přivolána policie. Na Spectorově pozemku byla totiž zastřelena žena. Spectora vzala policie do vazby. Mluvčí policejního oddělení FAYE BUGARINOVÁ uvedla, že totožnost ženy musí teprve potvrdit její rodina. Zatím je známo pouze to, že jde o bělošku. Spector v minulosti pracoval s řadou velkých umělců, jako byli například BEATLES, THE RIGHTEOUS BROTHERS, IKE TURNER či TINA TURNEROVÁ. Spectorova produkční technika, známá pod značkou WALL OF SOUND, se stala mezníkem v historii nahrávání.

---

HUDEBNÍ HVĚZDY SE HLÁSÍ O SVÉ TANTIÉMY

4. 2. 2003

Zpěvák skupiny SEX PISTOLS - JOHN LYDON - je jedním z řady muzikantů, kterým fonografické společnosti dluží na nepřiznaných tantiémách miliony dolarů. Tisíce umělců byly vyzvány, aby se o své podíly přihlásily. Na své webové stránce úřad PHONOGRAPHIC PERFORMANCE LIMITED (PPL) připomíná pěti tisícům umělců jejich pohledávky. Mezi umělce, kteří by se o své peníze měli přihlásit, patří například DAVID ESSEX, LUCIANO PAVAROTTI, FRANKIE VALLI stejně jako punk-rocker Lydon. Nejde ale jen o známá jména. Námezdní muzikant DUNCAN MACKAY říká: "Věděl jsem, že můžu dostat zaplaceno, pokud se moje nahrávky hrály v rádiu, ale nikdy jsem nemyslel, že by se mě to mohlo týkat - měl jsem za to, že by v mém případě šlo o haléřové částky. Myslím ale, že je dobře, že úřad umělcům připomíná, že by se o své peníze měli přihlásit." Bubeník britské skupiny BLUR - DAVE ROWNTREE - který pomáhá kampaň propagovat, k tomu říká: "Umělcům se dluží miliony liber. Ti si je nevybrali jen proto, že nevěděli, že na ně mají nárok."

---

VAN MORRISON SE ZLOMENÝM ŽEBREM OPUSTIL KONCERT

4. 2. 2003
Obrázek: VAN MORRISON SE ZLOMENÝM ŽEBREM OPUSTIL KONCERT

VAN MORRISON musel zrušit dva své koncerty kvůli zraněním z nešťastného pádu. Zpěvák v sobotu (1. 2. 2003) zklamal publikum ve velšském Llandudnu, poté co nemohl pokračovat v koncertu kvůli bolestem v žebru, které si před koncertem zlomil. Van Morrison statečně přetrpěl první dvě písničky, ale poté s bolestí ve tváři zatřásl hlavou a odešel z jeviště. Fanoušci, kteří zaplatili za vstupenku, však dostanou další možnost zpěváka naživo vidět - koncert se bude nahrazovat.

---

NOVOSELIC Z NIRVANY NIKDY NEVZAL HEROIN

3. 2. 2003

Někdejší rocker skupiny NIRVANA - KRIST NOVOSELIC - sice sdílel s tragicky zesnulým KURTEM COBAINEM pódia, ale o jehlu se s ním prý nikdy nepodělil. Novoselic, který nyní zpívá ve folkové skupině EYES ADRIFT, byl Cobainovou sebevraždou v roce 1994 naprosto zdrcen. Narozdíl od Kurta závislého na heroinu Novoselic tuhle drogu nikdy ani nezkusil. "Vždycky jsem pil pivo a kouřil trávu, ale v poslední době už ani to ne," říká. Heroin prý nikdy ani neviděl. Ještě jedné drogy by se chtěl ale zbavit - kávy, které prý pije příliš.

---

OZZY CHCE DÁT DCERU DO LÉČEBNY

3. 2. 2003
Obrázek: OZZY CHCE DÁT DCERU DO LÉČEBNY

Ustaraní rodiče OZZY a SHARON OSBOURNEOVI hrozí své dceři KELLY (18), že ji pošlou do léčebny, pokud okamžitě nepřestane s alkoholem. Od té doby, co Kelly začala vést rokenrolový způsob života plný nekonečných pitek, začalo to v rodině vytvářet napětí. Po jednom náročném večírku se jí dokonce zastavil dech. Rodiče vyhrožují, že jestli přijde ještě jednou domů opilá, půjde se léčit. Kelly si z toho ale nic nedělá a argumentuje tím, že už je jí osmnáct. Za nedávné zdravotní problémy prý nemůže alkohol, ale ledvinová infekce. Je stále ve stresu, hodně paří a vůbec se nevyspí. To všechno se na jejím zdraví značně podepsalo.

---

OZZY JE NERVÓZNÍ V POSTELI S HENDERSONOVOU

31. 1. 2003

OZZY OSBOURNE je normálně možná prostořeký a přímočarý, když si měl ale lehnout do postele vedle herečky FLORENCE HENDERSONOVÉ byl z něho uzlíček nervů. Někdejší frontman skupiny BLACK SABBATH se představí v nové reklamě na PEPSI TWIST společně s dcerou KELLY a synem JACKEM. Ti se však přímo před jeho očima promění v MARII a DONNYHO OSMONDOVI. Ozzy v panice volá ženu SHARON, v tom se probudí ze své noční můry a zjistí, že vedle něho leží Hendersonová (která je velmi podobná Sharon). Ta uvedla, že Ozzy svou paniku nemusel ani příliš hrát, zdál se totiž nervózní už když si do postele lehal. Zřejmě se prý bál, že si k němu něco pod přikrývkou dovolí. Hendersonová by prý ale Sharon něco takového nikdy neudělala.

---

AUKCE MEMORABILIÍ JOHNA ENTWISTLEA

31. 1. 2003
Obrázek: AUKCE MEMORABILIÍ JOHNA ENTWISTLEA

Věci zesnulé legendy skupiny THE WHO - JOHNA ENTWISTLEA - budou prodány v aukci. Baskytarista zemřel loni (2002) na infarkt po dávce kokainu a noci plné vášně s lasvegaskou prostitutkou. Kolekce jeho hudebních memorabilií teď čeká na nové majitele. Mezi položkami je 150 kytar - dvě z nich by se měly prodat alespoň za 33.000 dolarů každá - dále kostýmy, hudební ceny, kresby, šperky, malby a několik plakátů. Britská aukční síň SOTHEBYS si od dražby slibuje celkem 330.000 dolarů.

---
Stránky: 1 183 366 548 690 691 692 693 694 695 696 730