Stránky: 1 178 355 532 691 692 693 694 695 696 697 709

SPRINGSTEENŮV KLUB BUDE UZAVŘEN

15. 10. 2002
Obrázek: SPRINGSTEENŮV KLUB BUDE UZAVŘEN

Klub v Asbury Parku v New Jersey, kde začínal rocker BRUCE SPRINGSTEEN bude příští rok (2003) uzavřen, poté co jej místní výtržníci v září zdemolovali. Klub STONE PONY měl být zavřen již před pěti lety, ale město mu vždy prodloužilo licenci vzhledem k jeho slavné minulosti a intervencím samotného Springsteena. Když se ale punkový mini-festival v klubu zvrhl 6. září 2002 ve veřejnou bouři, rozhodli místní radní, že už toho bylo dost. Punkeři zvandalizovali a zamořili odpadky okolí klubu, a donutili tak místní radní, aby majitele klubu DOMENIKA SANTANU vyzvali, aby podnik uzavřel. Santana hodlá klub Stone Pony znovu otevřít na jiném místě ve městě. Říká k tomu: "Mluvil jsem se Springsteenem a on stojí za námi."

---

OSBOURNEOVI VARUJÍ PŘED RAKOVINOU

14. 10. 2002
Obrázek: OSBOURNEOVI VARUJÍ PŘED RAKOVINOU

OZZY OSBOURNE se má podílet na televizní osvětové kampani za včasné odhalení rakoviny - s touto zákeřnou chorobou se potýká totiž jeho manželka SHARON. Sharon lékaři letos v létě (2002) objevili rakovinu tlustého střeva a od té doby se léčí. Společně s manželem se rozhodli, že zbytku Ameriky odhalí, jak je důležité, aby byla nemoc objevena včas - stejně jako se to podařilo u Sharon. Ve spotu se představí také jejich děti KELLY a JACK, a Sharon zde promluví o svých zkušenostech s léčbou. Zcela v Osbourneovském duchu Ozzy v kampani nabádá: "Nebuďte, sakra, hloupí. Nechte si udělat testy už teď!"

---

KONCERT K HARRISONOVĚ POCTĚ VYPRODÁN

14. 10. 2002
Obrázek: KONCERT K HARRISONOVĚ POCTĚ VYPRODÁN

Vstupenky na koncert k poctě bývalého kytaristy skupiny BEATLES - GEORGE HARRISONA - se prodaly během jedné hodiny. Všech 5.000 vstupenek vešlo do prodeje v pátek (11. 10. 2002) a o hodinu později už po nich nebylo památky. Koncert u příležitosti prvního výročí Harrisonovy smrti se uskuteční 29. listopadu 2002. Vystoupí na něm ERIC CLAPTON, SIR PAUL MCCARTNEY, TOM PETTY a RINGO STARR.

---

NOVÝ OBJEV KELLY VYPADÁ PŘESNĚ JAKO OZZY

14. 10. 2002
Obrázek: NOVÝ OBJEV KELLY VYPADÁ PŘESNĚ JAKO OZZY

Nový přítel KELLY OSBOURNEOVÉ jakoby z oka vypadl jejímu otci OZZYMU. Novopečená zpěvačka chodí s rockerem BERTEM McCRACKENEM (20) z trash metalové skupiny THE USED, která je proslulá tím, že během svých frenetických koncertů zvrací. Kelly se s ním setkala při letní cestě s otcovým turné OZZFEST, kde kapela jejího přítele vystupovala. Kelly je přesvědčena, že v Bertovi nalezla toho pravého. V minulosti prý Kelly přitahovali vyložení 'pitomci', tím ale Bert rozhodně není. "Konečně jsem změnila vkus. Bert je chytrý a je s ním legrace," tvrdí Kelly, která se svého miláčka dokonce snaží přesvědčit, aby se objevil v dalším pokračování úspěšného seriálu THE OSBOURNES.

---

LED ZEPPELIN ÚDAJNĚ PŘIPRAVENI KE KONCERTOVÁNÍ

11. 10. 2002
Obrázek: LED ZEPPELIN ÚDAJNĚ PŘIPRAVENI KE KONCERTOVÁNÍ

LED ZEPPELIN se údajně dávají opět dohromady, aby mohli 22 let po svém rozpadu vyrazit na americké turné. Zpěvák ROBERT PLANT se prý přidá ke zbývajícím členům kapely - kytaristovi JIMMYMU PAGEOVI a baskytaristovi JOHNU PAULU JONESOVI - poprvé od roku 1980. Zesnulého bubeníka JOHNA BONHAMA má nahradit jeho syn JASON. Hvězdy se sešly počátkem tohoto měsíce (10/2002), aby urovnaly hořké pocity z Plantova a Pageova turné v 90. letech - o kterém se Jones dozvěděl teprve z novin. Nyní s vyhlídkou na 10 miliónů dolarů za několik odehraných živých koncertů v Americe, je kapela připravena začít znovu fungovat.

---

ZÁHADA RETROSPEKTIVNÍHO ALBA DAVIDA BOWIEHO

11. 10. 2002
Obrázek: ZÁHADA RETROSPEKTIVNÍHO ALBA DAVIDA BOWIEHO

DAVID BOWIE pátrá po vzniku podivného alba, které nikdy nevydal - bylo mu ale představeno během americké ranní show LIVE WITH REGIS AND KELLY. Když mu moderátoři včera (10. 10. 2002) ukázali obal jeho retrospektivního alba BOWIE! CHAMELEON, David se zděsil a tvrdil, že společnost, která jej vydala, zažaluje. O společnosti STARCALL RECORDS totiž prý v životě neslyšel.

---

POCTA BOBU DYLANOVI

11. 10. 2002
Obrázek: POCTA  BOBU DYLANOVI

BOB DYLAN se v domovském městě Hibbing ve státě Minnesota dočká zvláštního uznání. Zpěvák, skutečným jménem ROBERT ZIMMERMAN, vyrostl na americkém středozápadě, z domova odešel v sedmnácti letech v roce 1959, aby se věnoval hudební kariéře. Dnes jej obyvatelé Hibbingu oslavují. Zdejší knihovna shromáždila sbírku umělcových artefaktů a ačkoli je sbírka převážně mimo zrak veřejnosti, její části se objevují na dočasných výstavách. Zahrnuje 2.000 novinových a časopiseckých článků, 22 plakátů, 50 alb, 40 kompaktních disků a 45 desek v původních obalech, dále zveřejněné fotografie, texty či ročenku ze střední školy v Hibbing. Ve městě se každoročně shromažďují tisíce lidí, aby viděly, kde Dylan strávil své dětství. Do 24. 5. 2006, kdy hvězda oslaví své 65. narozeniny, by mělo v auditoriu knihovny vzniknout DYLANOVO MUZEUM. Místí lidé se také nevzdávají naděje, že se hvězda ve městě objeví osobně.

---

LIMP BIZKIT ZPÁTKY S NOVÝM ALBEM - A BEZ KYTARISTY

10. 10. 2002
Obrázek: LIMP BIZKIT ZPÁTKY S NOVÝM ALBEM - A BEZ KYTARISTY

FRED DURST ze skupiny LIMP BIZKIT ukončil neúspěšné hledání nového kytaristy. Kapela loni začala hledat po celé zemi náhradu za odcházejícího WESE BORLANDA, nikoho vhodného však nenalezla, a tak se Durst rozhodl nastoupit na místo kytaristy sám. "Nikoho jsme nenašli, tak jsem vzal kytaru a sám se zbytkem kapely napsal nové album. Máme několik kytaristů, kteří si na albu zahrají - PAGE z HELMET a HEAD z KORN i někteří další," uvedl. Nové album prý ponese název LESS IS MORE.

---

LENNONŮV VRAH ZŮSTANE ZA MŘÍŽEMI

10. 10. 2002
Obrázek: LENNONŮV VRAH ZŮSTANE ZA MŘÍŽEMI

Vrah JOHNA LENNONA nebude z vězení propuštěn ani po druhém pokusu o své osvobození. MARK CHAPMAN (47), který Lennona zastřelil 8. 12. 1980 před jeho domem na Manhattanu, si v newyorském vězení ATTICA STATE PRISON odpykal 22 let. Včera (9. 10. 2002) porota rozhodla, že si Chapman za mřížemi pobude nejméně další dva roky a odmítla jeho propuštění v době, kdy by Lennon oslavil své 62. narozeniny. Vrah argumentoval tím, že už pro společnost není nebezpečný a že překonal psychické problémy, které jej k hrůznému činu v roce 1980 vedly. Porota se však přiklonila na stranu vdovy po Lennonovi, YOKO ONO, a k peticím podepsaným tisíci Lennonových fanoušků. Ono v roce 2000 uvedla, že by se po Chapmanově propuštění necítila bezpečně.

---

ROCKOVÉ HVĚZDY ZAZPÍVAJÍ K POCTĚ ELVISOVI

10. 10. 2002
Obrázek: ROCKOVÉ HVĚZDY ZAZPÍVAJÍ K POCTĚ ELVISOVI

BONO VOX, TOM PETTY další hvězdy společně vystoupí v televizním pořadu na počest ELVISE PRESLEYHO. V hodinové show u příležitosti vydání Elvisova alba ELVIS 30+1 HITS se k nim připojí NO DOUBT, STEVEN TYLER z AEROSMITH, DAVE MATTHEWS a další. Show se bude vysílat v prosinci (2002). Elvisova alba se v uplynulém týdnu prodalo 336.000 kopií, což připravilo o šance na první pozici v hitparádě skupinu ROLLING STONES s jejich 40 LICKS. Jejich alba se v prvním týdnu prodalo 309.000 kopií.

---
Stránky: 1 178 355 532 691 692 693 694 695 696 697 709