Stránky: 1 178 355 532 693 694 695 696 697 698 699 709

MCCARTNEYHO LÍSTEK PRODÁN V AUKCI

8. 10. 2002
Obrázek: MCCARTNEYHO LÍSTEK PRODÁN V AUKCI

Ručně psaný lístek Sira PAULA McCARTNEYHO s dvěma verši z hitu BEATLES - PENNY LANE - se v pátek (4. 10. 2002) prodal v aukci za 2.100 dolarů. Na lístku stojí text "In Penny Lane there's a barber showing photographs of every head he's had the pleasure to know, and all the people that come and go, stop and say hello". Písnička vyšla na albu STRAWBERRY FIELDS FOREVER a jako singl.

---

ELVIS STÁLE KRÁLEM

7. 10. 2002
Obrázek: ELVIS STÁLE KRÁLEM

Více než 25 let po své smrti se ELVIS PRESLEY se svou novou antologií 30+1 HITS proboural do hudebních hitparád po celém světě. Jeho nového kompilačního alba se v prvním týdnu prodalo 500.000 kopií a tím si zajistilo v Americe jednoznačné prvenství. Na první příčce však album debutovalo také v Kanadě, Británii a Brazílii.

---

LIAM PODVÁDÍ APPLETONOVOU S JEJÍ DVOJNICÍ

7. 10. 2002
Obrázek: LIAM PODVÁDÍ APPLETONOVOU S JEJÍ DVOJNICÍ

LIAM GALLAGHER ze skupiny OASIS dostal údajně do postele italskou studentku chemie SIMONU NARDIOVOU, aby ji pak nemilosrdně vyhodil, protože potřeboval telefonovat své snoubence NICOLE APPLETONOVÉ. Nardiová, která se Appletonové nápadně podobá, v britských novinách THE PEOPLE uvedla, že se s ní rocker letos v létě během svého turné v Itálii miloval čtyřikrát během jedné noci a ráno jí pak ukázal dveře. Simonu jeho chování silně ranilo. Navíc prozradila, že je Liam zřejmě milovníkem snímku ZÁKLADNÍ INSTINKT, protože po ní chtěl, aby přehazovala nohu přes nohu stejně jako je to ve slavné scéně se SHARON STONEOVOU. Jeho milostné techniky byly prý čistě animální - žádná kloudná předehra, jenom sex.

---

NOVÉ ALBUM PEARL JAM NATOČENO V UVOLNĚNÉ NÁLADĚ

7. 10. 2002
Obrázek: NOVÉ ALBUM PEARL JAM NATOČENO V UVOLNĚNÉ NÁLADĚ

Grunge rocková skupina PEARL JAM nahrála své sedmé studiové album RIOT ACT v nezvykle uvolněné atmosféře. Rockeři mají za sebou poměrně dlouhou a plodnou kariéru, přestože žánr, v němž se proslavili, je dnes již mrtvý. I když ne tak docela. Poté, co se jejich někdejší hlavní rivalové ze skupiny NIRVANA chystají vydat sbírku největších hitů včetně nového materiálu, dočká se zřejmě tento depresivní hudební žánr svého obrození - a to i přesto, že PEARL JAM znovu nalezli smysl pro humor. Podle kytaristy MIKA MCCREADYHO probíhalo nahrávání ve skvělé náladě. "Po posledním turné jsme si vzali nějaký čas volno, takže jsme se rádi zase viděli, byla legrace, hráli jsme ping-pong a tak vůbec," uvedl.

---

WOODSTOCK BUDE OŽIVEN

7. 10. 2002
Obrázek: WOODSTOCK BUDE OŽIVEN

Legendární rockový festival WOODSTOCK bude znovu probuzen k životu - tentokrát se ale uskuteční v Oxfordshiru v jižní Anglii. Akce se bude konat ve městě Woodstock, kam si až 20.000 fanoušků bude moci přijít poslechnout hudební legendy. Rocková hvězda SANTANA, který se představil i na původním festivalu v New Yorku v roce 1969, by se měl na seznamu účinkujících objevit společně s RED HOT CHILI PEPPERS a skupinou COLDPLAY. Datum konání však dosud nebyl stanoven.

---

LENNONŮV VRAH MÁ ZŮSTAT ZA MŘÍŽEMI

7. 10. 2002
Obrázek: LENNONŮV VRAH MÁ ZŮSTAT ZA MŘÍŽEMI

Britský novinář DOMINIC MOHAN vede kampaň za to, aby LENNONŮV vrah MARK CHAPMAN nebyl propuštěn z vězení. Chapman, který legendárního hudebníka zastřelil 8. 12. 1980 před jeho domem v New Yorku, si v newyorském vězení ATTICA STATE PRISON odpykal 22 let. Tento týden má předstoupit před porotu a žádat o propuštění. Mohan z britského plátku THE SUN však pevně věří, že šéfa věznice přesvědčí, aby nechal Chapmana za mřížemi na doživotí. Spojil se na to s tisíci Lennonových fanoušků, kteří přes internet podepisují petici, aby znemožnili Chapmanovco propuštění na svobodu. První omilostňující slyšení podstoupil Chapman už v roce 2000 - neúspěšně. V pátečním vydání deníku The Sun věnoval Mohan dokonce celou stránku apelaci na čtenáře, aby proti Chapmanově propuštění protestovali.

---

LENNON MĚL AŽ DO SVÉ SMRTI MILENKU

7. 10. 2002
Obrázek: LENNON  MĚL AŽ DO SVÉ SMRTI MILENKU

JOHN LENNON měl až do své smrti milenku. Newyorčanka MAY PANGOVÁ (51) to odhalila minulý pátek (4. 10. 2002). Původně se předpokládalo, že Lennon svůj osmnáct měsíců trvající vztah ukončil v roce 1975, kdy se vrátil ke své manželce YOKO ONO, která údajně se zpěvákem vztah po dvouleté přestávce v manželství sama obnovila. Na Pangovou se vždy odkazovalo jako na Lennonův 'Zapomenutý víkend,' ve skutečnosti se ale se zpěvákem scházela až do jeho smrti v roce 1980, kdy byl Lennon zavražděn MARKEM CHAPMANEM. Pangová trvá na tom, že byla s hvězdou neustále v kontaktu. "Scházeli jsme se, kdykoli to šlo. Yoko o něčem sice věděla, ale ne v plném rozsahu," uvedla.

---

PAM A TOMMY BUDOU MÍT DĚTI VE SPOLEČNÉ PÉČI

7. 10. 2002
Obrázek: PAM A TOMMY BUDOU MÍT DĚTI VE SPOLEČNÉ PÉČI

Herečka PAMELA ANDERSONOVÁ se konečně dohodla s bývalým manželem, rockerem TOMMY LEEM, na péči o jejich dva syny. Dvojice, která strávila bojem o BRANDONA (6) a DYLANA (4) řadu měsíců a utratila při tom spoustu peněz, se nakonec shodla na společné péči. Bývalá hvězda seriálu POBŘEŽNÍ HLÍDKA chtěla práva na opatrovnictví pouze pro sebe a u soudu tvrdila, že bubeník skupiny MOTLEY CRUE byl vždycky "krutým a ostudným otcem." Soudce LEE SMALLEY EDMON to však minulý týden (30. 9. 2002) odmítl a dal dvojici do dnešního dne (7. 10. 2002) čas, aby se dohodla. To se haštěřivému páru nakonec podařilo a Tommy je s výsledkem více než spokojen.

---

BOWIE SE VRATIL NA PÓDIUM, NA KTERÉM SE LOUČIL

4. 10. 2002
Obrázek: BOWIE SE VRATIL NA PÓDIUM, NA KTERÉM SE LOUČIL

DAVID BOWIE přivedl fanoušky pořádně do varu, když ve středu (2. 10. 2002) vystoupil na stejném pódiu v Londýně, na kterém se před třiceti lety loučil. Do londýnského HAMMERSMITH ODEON se vrátil tři desetiletí poté, co tu v roce 1973 odzvonilo ZIGGY STARDUSTOVI. S publikem se přivítal slovy: " Je dobré být zpátky." Fanoušky potěšil výběrem svých největších hitů včetně písní z nedávného alba HEATHEN.

---

ROD STEWART JE S NOVÝM HLASEM SPOKOJEN

4. 10. 2002
Obrázek: ROD STEWART JE S NOVÝM HLASEM SPOKOJEN

ROD STEWART děkuje rakovině, že dodala jeho hlasu nový rozměr. Když lékaři u zpěváka přede dvěma lety (2000) zjistili rakovinu jícnu, provedli zákrok, který dodal Stewartovu hlasu novou hloubku. Co s ním dovede, předvedl tvůrce hitu MAGGIE MAY na svém novém albu THE GREAT AMERICAN SONGBOOK. "V jednu chvíli jsem měl obavu, že se mi hlas nevrátí vůbec. Měl jsem strach. Teď musím všechno zpívat o něco níž, což, jak myslím, dodalo novému albu zvláštní vřelost. Je to něco úplně jiného, než jsem kdy dělal," uvedl.

---
Stránky: 1 178 355 532 693 694 695 696 697 698 699 709