Stránky: 1 178 355 532 699 700 701 702 703 704 705 709

NOELA GALLAGHERA VYŠETŘUJE POLICIE

18. 9. 2002

NOELA GALLAGHERA vyšetřuje v jeho rodném Manchesteru policie, nebo? jeden z jeho bývalých přátel uvedl, že se k němu hrubě chovala Noelova ochranka. PAUL ASHBEE, který se s kapelou bratrů Gallagherů soudil již před čtyřmi lety (1998), protože údajně nedostal zaplaceno za to, že pomohl Oasis objevit, tentokrát tvrdí, že mu Gallagher sprostě nadával a pak jej nechal násilím vyvést ze soukromého salónku v LANCASHIRE CRICKET CLUBU, kde skupina v neděli (15. 9. 2002) vystupovala. Ashbee - který zaměstnával Noelova bratra LIAMA ve své myčce aut předtím, než jej podnítil k založení OASIS, když jej představil kytaristovi PAULU 'BONEHEAD' ARTHURSOVI - byl v salónku společně s hráči Gallagherova oblíbeného fotbalového týmu MANCHESTER CITY, kteří hádku viděli. Ashbee tvrdí, že musel být po incidentu ošetřen v nemocnici MANCHESTER ROYAL INFIRMARY, kde mu na pohmožděniny podali prášky proti bolesti. Mluvčí Oasis potvrdil, že byl Ashbee ze salónku vyveden, ale o žádném zranění neví. Vyšetřování je nyní v rukou policie.

---

PŮVODNÍ GUNS N’ ROSES CHTĚJÍ SOUPEŘIT S AXLEM

18. 9. 2002

SLASH vyhledal bývalé kolegy z GUNS N' ROSES - DUFFA McKAGANA a bubeníka MATTA SORUMA - a někdejší trojka se chystá nahrávat nové album. Nyní se pídí po "správném frontmanovi" a vhodném novém jménu. Slash ovšem přiznává, že všechno neproběhne tak rychle, jak by si asi fanoušci přáli, nebo? je připraven čekat na příštího velkého rockového zpěváka, který se mihne kolem - a těch podle něj v současné době mnoho není. "Chci rozpoutat nové rokenrolové hnutí," uvedl. "Už jsem to jednou udělal a teď to chci zkusit znovu." Trojice tak bude soutěžit s novými Guns n'Roses bývalého frontmana AXLA ROSE, kteří stále ještě neoznámili datum, kdy vyjde jejich comebackové album CHINESE DEMOCRACY.

---

SPORY MEZI BEATLES ODHALENY PŘED SOUDEM

18. 9. 2002

Hořká roztržka mezi PAULEM McCARTNEYM a JOHNEM LENNONEM bude odhalena před soudem - na základě důkazů, předložených vdovou po Lennonovi, YOKO ONO. V případu Lennonova někdejšího asistenta FREDA SEAMANA, který je obviněn z toho, že odcizil 374 dosud nezveřejněných fotografií a dopisů patřících zesnulé legendě Beatles, bude Ono svědčit. Jako důkazy předkládané porotě poslouží některé dopisy, které budou přečteny nahlas. V jednom z nich Lennon napadá svého někdejšího skladatelského partnera, který neschvaluje jeho vztah s Ono.

---

OZZY NEPŘIŠEL PRO CENU KVŮLI HORKU

18. 9. 2002

OZZY OSBOURNE si stěžoval při sobotním (14. 9. 2002) udílení cen CREATIVE ARTISTS AWARDS na velké horko, které mu zabránilo natáhnout oblek a přijít. Rocker nejprve ve svém domě v Beverly Hills udělal své manželce SHARON malou módní přehlídku, aby se nakonec rozhodl, že zůstane doma. Sharon, která nakonec cenu EMMY za Nejlepší televizní reality show THE OSBOURNES převzala, uvedla: "Nejdříve se oblékl, že půjde, ale pak usoudil, že je moc horko a převlékl se zpátky do tepláků." Všichni doufají, že jeho náladovost pomine při slavnostním večeru EMMY (22. 9. 2002), i když dcera KELLY se obává nejhoršího. "Na večer si chce vzít dlouhý kožený kabát, který vypadá jako ten bílý, který nosil P. DIDDY. Tenhle je celý černý. Bude vypadat jako OZ DADDY," uvedla Kelly.

---

Charlie Karel Kasal o svém rádiu

18. 9. 2002
Obrázek: Charlie Karel Kasal o svém rádiu

Myslím si, že po půl roce vysílání mohu říct, že byla splněna očekávání a srdce mnoha posluchačů byla potěšena vznikem Radia Beat v lednu roku 2002. Samozřejmě, že nikdo není dokonalý. Je stále ještě co dolaďovat, ale jsem přesvědčen, že každý posluchač Rádia Beat si může být jistý, že když naladí 95,3 fm, tak jej vždy čeká autentický klasický rock. Což je změna, protože v nynější záplavě rádií není lehké najít takové, které by "neutíkalo" ze své vytyčené cesty a nestřídalo žánry.

Pro mne rádio neznamená pouze práci či byznys, je to něco, co vnímám jako životní styl. Jak se říká v Americe: "Já nepracuju, abych mohl žít, ale já žiju, protože pracuju."

---

JAGGER KRITIZUJE HUDEBNÍ SVĚT ZAMĚŘENÝ NA PENÍZE

17. 9. 2002

MICK JAGGER si stěžuje na fungování hudebního průmyslu, kterému jde jenom o peníze. Frontman skupiny ROLLING STONES uvedl, že si on a jeho kolegové z kapely vymohli, aby šla rozhodnutí týkající se jejich současného světového turné mimo jejich účetní. "Když do toho mluví účetní, zeptá se, jaká barva je nejlevnější. Když je to třeba žlutá, nazve pak celé turné ŽLUTÉ a hotovo," postěžoval si.

---

VYCHÁZÍ NOVÁ NAHRÁVKA SKUPINY BEATLES

17. 9. 2002

SIR PAUL MCCARTNEY potěší zřejmě milióny fanoušků - chystá se totiž vydat nahrávku skupiny BEATLES, kterou lidské ucho neslyšelo čtvrt století. Čtrnáctiminutová CARNIVAL OF LIGHT, složená McCartneyem, byla nahrána při setkání SGT. PEPPERS LONELY HEARTS CLUB BAND v roce 1967. V lednu téhož roku byla představena publiku a od té doby však zůstala nevyužita. Muzikologové kousek přirovnávají k avantgardním dílům experimentálních skladatelů jako jsou CAGE či STOCKHAUSEN. Nahrávka vyjde jako soundtrack k filmové montáži fotografií McCartneyovy zesnulé manželky LINDY. Původně chtěl Paul nahrávku zahrnout na CD rarit skupiny Beatles vydané počátkem 90. let, GEORGE HARRISON byl však tehdy proti tomu. Experti spekulují, že se McCartney snaží dokázat, že to byl on, nikoli JOHN LENNON, kdo začal jako první z Beatles experimentovat se zvukem.

---

SHARON PŘEVZALA CENU ZA RODINU OSBOURNEOVÝCH

17. 9. 2002

Manželka OZZYHO OSBOURNEA - SHARON - převzala rodinnou cenu EMMY za reality televizní show THE OSBOURNES. Sharon, která chodí kvůli rakovině tlustého střeva na chemoterapii, si pro ocenění přišla na udílení cen CREATIVE ARTS EMMYS, předvoje hlavního předávání cen připadajícího na 22. 9. 2002, do Los Angeles. Matku, která je zároveň koproducentkou show stanice MTV, doprovodila dcera KELLY. Cenu Sharon převzala za svého manžela se slovy "Ozzy, miluji tě."

---

SEX PISTOLS SE NA FESTIVALU NAŠTVALI

17. 9. 2002

Kapelu SEX PISTOLS začali fanoušci na nedělním (15. 9. 2002) punkovém festivalu v Kalifornii bombardovat plechovkami od piva. Čtveřice, která se po krátkém, ale masivním úspěchu v 70. letech opět sjednotila, byla na pódiu GLEN HELEN PAVILIONU, kde se představili rovněž BLINK 182, THE DAMNED a THE BUZZCOCKS, zkropena pivem. Přestože je u punkového publika zvykem fyzicky i slovně napadat výkony předváděné na pódiu, vedoucí zpěvák JOHNNY ROTTEN z toho výrazně nadšený nebyl. Kromě padesátitisícového publika zlořečil Rotten rovněž sponzorům festivalu - LEVI STRAUSS AND CO, hudební stanici MTV, ale i bubeníkovi PAULU COOKOVI za nesprávný rytmus u skladby BELSEN WAS A GAS od SIDA VICIOUSE.

---

McCARTNEY SVÉ DĚTI VYDĚDÍ

17. 9. 2002

SIR PAUL MCCARTNEY údajně ze své poslední vůle zcela vynechal vlastní děti a veškeré jmění odkázal své novomanželce HEATHER MILLSOVÉ. Podle internetové stránky MSNBC.COM všechno zařídil tak, že veškerý majetek shrábne Millsová. Zprávy o nevraživosti McCartneyho dětí HEATHER, MARY, STELLY a JAMESE vůči maceše se objevují od chvíle, kdy se Paul s Millsovou zasnoubil, přestože Paulova nová manželka usilovně tvrdí opak. Stella její slova v tisku údajně popřela a McCartney se teď chce obrátit ke svým dětem zády. Předmanželskou smlouvu Paul s Heather údajně nepodepsal. Když zemřela LINDA MCCARTNEYOVÁ, odkázala všechno Paulovi a nyní, po Paulově smrti všechno připadne Heather. Když prý některé z dětí Paula žádaly, aby si mohly po matce nechat nějakou maličkost na památku, byly odmítnuty. Cítí, že se Heather dostala mezi ně a otce, a že k němu už nemají přístup. McCartneyho mluvčí odmítl věc komentovat.

---
Stránky: 1 178 355 532 699 700 701 702 703 704 705 709