Stránky: 1 179 358 536 700 701 702 703 704 705 706 714

PRINCE PŘEKVAPIL LONDÝN SVÝM PODIVÍNSTVÍM

4. 10. 2002
Obrázek: PRINCE PŘEKVAPIL LONDÝN SVÝM PODIVÍNSTVÍM

PRINCE nedávno prokázal, že během své nepřítomnosti na hudební scéně neztratil nic ze své pověsti podivína. Zpěvák, který se právě věnuje celosvětové propagaci svého nového alba, šokoval zaměstnance jednoho luxusního londýnského klubu svým chováním rozmazlence. Zdroj z THE COLLECTION - místa, kde hvězda zpívala z playbacku písně z alba ONE NITE ALONE...LIVE CD - britskému plátku DAILY MIRROR sdělil, že si Princ přál, aby všechny průmyslové kamery kolem budovy i uvnitř byly zakryty černými ponožkami, aby jej nemohly snímat. Nemá totiž rád zvědavé oko kamery, když chce být s přáteli. Nikdo v jeho přítomnosti také nesměl klít, jinak musel platit pokutu.

---

SOCHA LINDY MCCARTNEYOVÉ BUDE BRZY ODHALENA

4. 10. 2002
Obrázek: SOCHA LINDY MCCARTNEYOVÉ BUDE BRZY ODHALENA

Socha LINDY McCARTNEYOVÉ, kterou nechal vytvořit její manžel SIR PAUL, byla poslána na skotský ostrov, kde dvojice strávila většinu svých šťastných let. Busta za 30.000 dolarů, která zachycuje fotografku a členku skupiny WINGS s jehnětem v náručí na počest jejích aktivit za práva zvířat, dorazila na MULL OF KYNTYRE a je připravena ke slavnostnímu odhalení. Předpokládá se, že se Paul po skončení svého amerického turné 29. října 2002 vrátí do Británie, aby bronzovou sochu v Campbeltownu na ostrově osobně odhalil. Dvojice žila po rozpadu BEATLES mnoho let na zdejší High Park Farm a během pobytu tady přešli společně na vegetariánský styl života. Autorkou busty je JANE ROBBINSOVÁ, dcera Paulovy sestřenice. Pokud se McCartney na slavnostní odhalení dostaví, přijede zřejmě bez nynější manželky HEATHER MILLSOVÉ - obává se totiž, že by její přítomnost mohla odlákat pozornost od Lindina odkazu.

---

SCOTT STAPP CHCE CHODIT S BRITNEY

3. 10. 2002
Obrázek: SCOTT STAPP CHCE CHODIT S BRITNEY

SCOTT STAPP (29) ze skupiny CREED je nyní rozvedený muž bez přítelkyně, který začal obdivně pošilhávat po zpěvačce BRITNEY SPEARSOVÉ (20). Americký rocker, z jehož krátkého svazku s manželkou HILLARIE vzešel syn JAGGAR (3,5 roku), přiznal, že by se s americkou hvězdou rád sblížil. "Trénuje v posilovně, kam jsem loni (2001) chodil i já. Je to velmi krásná žena. Kdyby byla k mání, rozhodně bych neváhal a pozval ji na rande. Dokonce jsme oba z podobného prostředí. Slyšel jsem, že pochází ze silně nábožensky založené rodiny. A kromě toho je k sežrání," svěřil se Stapp.

---

GABRIELOVA PÍSEŇ O SMRTI

3. 10. 2002
Obrázek: GABRIELOVA PÍSEŇ O SMRTI

PETERA GABRIELA tak dojalo, když mu někteří z fanoušků napsali, že je jeho duet DON'T GIVE UP s KATE BUSHOVOU odradil od sebevraždy, že se rozhodl napsat píseň také pro ty, kteří už být zachráněni nemohou. Píseň s názvem I GRIEVE, která je součástí Gabrielova nového alba UP, si s sebou fanoušci možná vezmou i na hřbitov. "Došla mi spousta zvláštních dopisů a já začal přemýšlet o tom, jak lidé využívají hudbu jako emoční nástroj. Začal jsem hledat ve vlastní sbírce nahrávek, co by mi tak ještě chybělo. Dospěl jsem k momentu smrti a došel k závěru, že bych o tom měl zkusit něco napsat," uvedl.

---

SBÍRKA NEJVĚTŠÍCH HITŮ NIRVANY VYJDE V LISTOPADU

3. 10. 2002
Obrázek: SBÍRKA NEJVĚTŠÍCH HITŮ NIRVANY VYJDE V LISTOPADU

Legendární skupina NIRVANA po vleklých soudních sporech konečně vydává své album největších hitů. Její někdejší členové KRIST NOVOSELIC a DAVE GROHL vedli soudní tahanice s vdovou po zpěvákovi KURTU COBAINOVI, COURTNEY LOVE - nakonec se ale situace vyřešila ke spokojenosti všech. Sbírka vyjde 11. 11. 2002 a bude obsahovat také Cobainovu poslední skladbu, kterou natočil krátce před svou smrtí v roce 1994. Nese název YOU KNOW YOU'RE RIGHT.

---

RYAN ADAMS ODRÁŽÍ ÚTOK SPEARSOVÉ

3. 10. 2002
Obrázek: RYAN ADAMS ODRÁŽÍ ÚTOK SPEARSOVÉ

RYAN ADAMS napsal novou píseň nazvanou BOYS, která je údajně jeho odpovědí na stejnojmenný hit zpěvačky BRITNEY SPEARSOVÉ. Adams tvrdí, že má dost písní kritizujících moderní muže, v nichž jsou muži líčeni jako šovinistické kreatury. "Chtěl jsem napsat něco na jejich obranu. Existují také romantici, kteří nemyslí jenom na obrysy kalhotek a o ženách vůbec nemluví. Jenom proto, že Britney takového nemůže najít, neznamená, že za to mám být kritizován," uvedl Adams.

---

BOWIEHO NEWYORSKÝ MARATÓN

3. 10. 2002
Obrázek: BOWIEHO NEWYORSKÝ MARATÓN

DAVID BOWIE vystoupí tento měsíc (10/2002) v řadě menších klubů a divadel v New Yorku, který se stal jeho druhým domovem. Sérii koncertů nazval NEW YORK CITY MARATHON TOUR, protože půjde ve šlépějích každoročně pořádaného běhu. Akci Bowie zahájí příští týden (11. 10. 2002) v MUSIC HALL na Staten Islandu.

---

LIAM OPĚT ODEŠEL UPROSTŘED VYSTOUPENÍ

3. 10. 2002
Obrázek: LIAM OPĚT ODEŠEL UPROSTŘED VYSTOUPENÍ

LIAM GALLAGHER odešel během vystoupení OASIS v Japonsku z jeviště - pouhé dva týdny po tom, co totéž udělal při koncertě na Floridě. Zpěvák, který zkrátil své vystoupení 2. srpna 2002 ve Fort Lauderdale, protože ztratil hlas, a nechal koncert dokončit bratra NOELA - donutil svého staršího sourozence k témuž i předevčírem (1. 10. 2002) během koncertu v KOKUSAI CENTER ve Fukuoce. I tady odešel v půlce vystoupení, poté co zazpíval hity HINDU TIMES a MORNING GLORY. Jeden z fanoušků na internetové stránce NME.COM uvedl, že Liam na konci šesté písničky MORNING GLORY zapomněl slova a jakmile skončila, jednoduše odešel. Zbývajících osm písní zazpíval Noel a Liam se vrátil až na přídavek. Kapela žádné vysvětlení neposkytla, i když Liamovi údajně selhal hlas. Oasis mají dnes vystoupit v japonské Ósace a pak pokračovat ve svém světovém turné do Austrálie, kde budou koncertovat příští týden (8. 10. 2002). V listopadu (2002) zamíří do Evropy.

---

COURTNEY LOVE SE DOHODLA S GRAMOFIRMOU

2. 10. 2002
Obrázek: COURTNEY LOVE SE DOHODLA S GRAMOFIRMOU

COURTNEY LOVE urovnala soudní spor s nahrávací společností UNIVERSAL několik dní předtím, než se měl dostat k projednání. Podle uzavřené smlouvy budou šéfové Universal Music Group ochotni mávnout rukou nad budoucími nahrávkami zpěvačky. Na oplátku budou však Courtney a další správci dědictví jejího zesnulého manžela KURTA COBAINA muset dát společnosti Universal povolení k vydání nahrávek ze starých hitů NIRVANY. Vlastnictví některých dosud nevydaných nahrávek její skupiny HOLE přejde na Courtney Love a Universal odpíská restrikční opatření proti opakovanému nahrávání některých již vydaných písní skupiny Hole.

---

SPOR O TECHNOLOGII ZPOZDÍ VYDÁNÍ ALBA BON JOVI

2. 10. 2002
Obrázek: SPOR O TECHNOLOGII ZPOZDÍ VYDÁNÍ ALBA BON JOVI

Nové album skupiny BON JOVI možná v Americe nevyjde v plánovaném termínu kvůli sporu týkajícího se nové CD technologie, které se při jeho tvorbě využilo. Newyorská společnost DOWNLOADCARD INC. se soudí s UNIVERSAL MUSIC GROUP, aby jí zamezila ve využití toho, co nazývá patentovanou technologií balení, kterou Bon Jovi použili na svém albu BOUNCE. Pokud společnost uspěje, případ by mohl zbrzdit plánované vydání alba v Americe, které připadá na 8. října 2002. Technologie, která konzumentovi umožňuje získat přídavek on-line, je již v mezinárodní distribuci. Žaloba podaná minulý týden se odvolává na krádež obchodního tajemství. DownloadCard požaduje soudní zákaz komerční distribuce této technologie a minimální náhradu škody ve výši 750.000 dolarů. Pinem kódovaný systém na CD nabízí těm, kdo si Bounce zakoupí, předčasný přístup ke vstupenkám na světové turné Bon Jovi. Každá kopie alba má unikátní sériové číslo, které si musí konzumenti zaregistrovat na adrese BonJovi.com, aby získali k nabídce vstupenek přístup. Společnost DownloadCard, která na poplatcích od UMG loni vydělala 235.000 dolarů za vytvoření pinu pro RUSTED ROOT, MUSIQ, SHELBY LYNNE a další, tvrdí, že má technologii ve svém vlastnictví a že vnukla myšlenku k propagaci skupině Bon Jovi. Předběžné slyšení bylo stanoveno na čtvrtek 3. 10. 2002.

---
Stránky: 1 179 358 536 700 701 702 703 704 705 706 714