Stránky: 1 181 361 540 700 701 702 703 704 705 706 720

OASIS ZRUŠILI KONCERT Z OBAVY Z TERORISMU

22. 10. 2002
Obrázek: OASIS ZRUŠILI KONCERT Z OBAVY Z TERORISMU

OASIS zrušili svůj jediný koncert na Filipínách kvůli obavám z teroristického útoku. Kapela měla zahrát v Manile ve středu (23. 10. 2002), ale kvůli strachu z opakování nedávných bombových útoků v sousední Indonésii koncert vzdala. V prohlášení skupiny se píše: "Kvůli nedávným teroristickým útokům na Bali a na Filipínách, se skupina Oasis s politováním rozhodla zrušit svůj koncert v Manile na Filipínách 23. října. Neradi by hráli za extrémních bezpečnostních opatření, která by musela být přijata k zajištění bezpečnosti skupiny i diváků." V Manile a ve městě Zamboanga došlo v minulých týdnech k několika bombovým útokům. Tři lidé byli zabiti při útoku v autobusu v Manile v pátek (18. 10. 2002), a nejméně 12 lidí, včetně příslušníka amerických ozbrojených sil, bylo zabito v sérii bombových útoků v Zamboanga City. Zatím není prokázáno, že útoky na Filipínách a útok na Bali (12. října 2002), při kterém bylo zabito přes 180 lidí, mají něco společného. Oasis mají v sobotu 26. října 2002 zahrát v Sungapuru a poté se vracejí do Evropy.

---

RADIOHEAD PORAZILI OASIS V CENÁCH Q AWARDS

22. 10. 2002
Obrázek: RADIOHEAD PORAZILI OASIS V CENÁCH Q AWARDS

Britské rockové skupiny RADIOHEAD a COLDPLAY porazily skupinu OASIS při udílení cen Q AWARDS v pondělí (21. 10. 2002) v Londýně. Přestože byli nominovaní hned ve třech kategoriích, odešli bratři Gallagherovi z ceremoniálu s prázdnýma rukama. Radiohead si odnesli cenu "Nejlepší současná skupina na světě", zatímco Coldplay porazili RED HOT CHILI PEPPERS a THE DOVES o titul "Nejlepší album" za desku A RUSH OF BLOOD TO THE HEAD. Velšský tygr TOM JONES obdržel za svoji "výdrž, styl a charisma" cenu "Q Merit Award". Dvě z cen, které tradičně patří rockovým skupinám, získaly popové hvězdy: trio SUGABABES získalo Cenu za nejlepší singl za svůj hit FREAK LIKE ME, a americká zpěvačka PINK získala Cenu za nejlepší videoklip. Vítězi letošních cen Q Awards jsou:
ELECTRIC SOFT PARADE - Nejlepší nová skupina
TOM JONES - The Q Merit Award
SUGABABES s FREAK LIKE ME - Nejlepší singl
PINK s GET THE PART STARTED - Nejlepší videoklip
MOBY - Nejlepší producent
DEPECHE MODE - The Q Innovation Award
THE HIVES - Nejlepší živé vystoupení
COLDPLAY s A RUSH OF BLOOD TO THE HEAD - Nejlepší album
ECHO AND THE BUNNYMEN - Q Inspiration Award
JIMMY CLIFF - Q Classic Songwriter Award
RADIOHEAD - Nejlepší současná skupina na světě.

---

ASISTENT KIDA ROCKA OBVINĚN Z DRŽENÍ DROG

22. 10. 2002
Obrázek: ASISTENT KIDA ROCKA OBVINĚN Z DRŽENÍ DROG

Osobní asistent KIDA ROCKA byl obviněn z držení drog poté, co byla v rockerově cestovním autobusu nalezena marihuana a kokain. Rockův autobus byl zastaven policejní hlídkou a prohledán cestou na koncert skupiny AEROSMITH na Floridě (19. 10. 2002), kde Rock vystupoval jako předskokan. Policie objevila malé množství kokainu, několik jointů marihuany a 3.717 dolarů v hotovosti v kovovém kufříku. Rock nebyl v autobusu přítomen a jeho osobní asistent KEVIN J. McMAHON (36) byl obviněn z držení drog. Floridská dálniční policie provedla prohlídku z podnětu jednoho pozorného motoristy, který si všiml, že na palubě autobusu se děje cosi nekalého.

---

ASHCROFTOVO RODINNÉ ALBUM

22. 10. 2002
Obrázek: ASHCROFTOVO RODINNÉ ALBUM

RICHARD ASHCROFT se při natáčení svého nového alba rozhodl, že půjde o výhradně rodinnou záležitost. Nová deska bývalého zpěváka skupiny VERVE s názvem HUMAN CONDITION do britských obchodů přišla v pondělí (21. 10. 2002). Ashcroft tvrdí, že právě na tuto desku je výjimečně hrdý - protože na ni spolupracovali ti, kteří mu jsou nejbližší. Zpěvák vysvětluje: "Moje žena KATE hraje na klávesy a můj malý syn SONNY byl s námi ve studiu, když jsme nahrávali. Až bude chodit do školy, chci, aby to bylo blízko mého studia."

---

KORN JDE DO HAMBATÝCH FOTEK

22. 10. 2002
Obrázek: KORN JDE DO HAMBATÝCH FOTEK

Zpěvák skupiny KORN - JONATHAN DAVIS - fotografoval svoji snoubenku, pornohvězdu DEVEN DAVISOVOU pro pánský časopis PLAYBOY. Rocker se spolu s TOMMYM LEE, rapperem NELLYM a zpěvákem skupiny DISTURBED, DAVIDEM DRAIMANEM, stal fotografem pro pánský magazín - a tvrdí, že bylo skvělé vidět svoji sexy milenku prostřednictvím objektivu. Říká k tomu: "Není nic lepšího než svoji kočku fotit nahou."

---

WE WILL ROCK YOU BUDE MÍT POKRAČOVÁNÍ

21. 10. 2002
Obrázek: WE WILL ROCK YOU BUDE MÍT POKRAČOVÁNÍ

Muzikál skupiny QUEEN zaznamenal takový ohlas, že jeho tvůrce BEN ELTON začal psát jeho druhé pokračování. Přestože kritika se k WE WILL ROCK YOU staví spíš chladně, návštěvníci londýnského West Endu, kde muzikál od května (2002) běží, jsou spokojeni. Podle kytaristy BRIANA MAYE je už další pokračování z poloviny hotové a mělo by se hrát současně s We Will Rock You. Jeho jméno zatím nebylo prozrazeno, půjde však o pokračování smyšleného příběhu, do něhož jsou zabudovány písně skupiny Queen. May a ROGER TAYLOR se zřejmě opět představí v rolích hudebních režisérů.

---

DRUHÁ ŠANCE PRO STONE ROSES NEBUDE

21. 10. 2002
Obrázek: DRUHÁ ŠANCE PRO STONE ROSES NEBUDE

Bývalý zpěvák skupiny STONE ROSES - IAN BROWN - zmařil veškeré naděje, že by se alternativní kapela mohla dát znovu dohromady. Tato možnost se začínala rýsovat v uplynulých měsících, když bývalý kytarista JOHN SQUIRE, který z kapely odešel, v rozhovorech uváděl, že by se s Brownem rád smířil. Dvojice spolu od roku 1995 téměř nekomunikovala. Brown však v britském listu THE TIMES uvedl, že nevidí jako reálné, že by se on, Squire, GARY 'MANI' MOUNFIELD a ALAN 'RENI' WREN opět zreformovali. Všichni mají rodinu a jeden druhému se už příliš odcizili.

---

MARILYN MANSON VE FILMU O ŠÍLENCI S MOTOROVOU PILOU

18. 10. 2002
Obrázek: MARILYN MANSON VE FILMU O ŠÍLENCI S MOTOROVOU PILOU

MARILYNU MANSONOVI se splnil velký sen - bude se moci podílet na remaku kultovního hororového snímku THE TEXAS CHAINSAW MASSACRE. Hvězda, která nesmírně ráda fanoušky šokuje, má k převyprávěnému klasickému filmu TOBA HOOPERA z roku 1974 složit hudbu. Snímek pojednává o šílenci s motorovou pilou a jeho venkovské rodině kanibalů. Chainsaw v nové podobě se začal točit v červenci pod vedením MARCUSE NISPELA, autora videoklipů zpěváka SHAGGYHO, C AND C MUSIC FACTORY či SPICE GIRLS. Producentem snímku je režisér filmu PEARL HARBOUR, MICHAEL BAY, a mezi těmi, kdo šílenci padnou za obě?, budou herci ERIC BALFOUR a JONATHAN TUCKER.

---

HUTCHENCE JE PRYČ, ALE INXS HRAJÍ DÁL

18. 10. 2002
Obrázek: HUTCHENCE JE PRYČ, ALE INXS HRAJÍ DÁL

Když v roce 1997 zemřel MICHAEL HUTCHENCE, mnozí se domnívali, že je to definitivní konec skupiny INXS. Zbývající členové ale vymysleli něco jiného. ANDREW FARRISE a KIRKA PENGILLYHO Hutchenceova záhadná smrt doslova zlomila, po pár letech si ale uvědomili, že poptávka po INXS s Hutchencem neodešla. Začali dostávat žádosti o to, aby koncertovali dál. Jako nový zpěvák kapely se nakonec objevil TERENCE TRENT D'ARBY a kapela je zpátky.

---

STROKES BROJÍ PROTI MONARCHII

18. 10. 2002
Obrázek: STROKES BROJÍ PROTI MONARCHII

Zpěvák skupiny THE STROKES - JULIAN CASABLANCAS - chová velký odpor k britské monarchii a svými komentáři na adresu britské královny vyvolává řadu rozporuplných reakcí. Rocker žertoval, že chtěl KRÁLOVNU ALŽBĚTU II. zabít během jejího Jubilee turné 2002 v Kanadě. Předpokládá se, že Casablancasovy anti-royalistické názory pramení z jeho zkušeností ve škole ve Švýcarsku, která je příčinou jeho pocitu vykořenění.

---
Stránky: 1 181 361 540 700 701 702 703 704 705 706 720