Stránky: 1 183 366 548 722 723 724 725 726 727 728 730

SIR PAUL A PŘÁTELÉ ZAVZPOMÍNAJÍ NA GEORGE HARRISONA

16. 9. 2002

SIR PAUL MCCARTNEY a řada dalších rockových velikánů chystají koncert na památku zesnulého GEORGE HARRISONA. Sir Paul s jediným dalším dosud žijícím členem nesmrtelné skupiny, RINGO STARREM, se spojili s ERICEM CLAPTONEM, BOBEM DYLANEM, TOMEM PETTYM a JEFFEM LYNNEM, aby v Londýně zazpívali u příležitosti prvního výročí Georgovy smrti (29. 11. 2002). Kytarista loni (2001) přesně v tento den zemřel na rakovinu. S takovým hvězdným zastoupením bude koncert pro fanoušky přímo lahůdkou.

---

BASÁK KAPELY WHO ZEMŘEL V NÁRUČI STRIPTÉRKY

16. 9. 2002

Podle oficiální zprávy byl baskytarista kapely THE WHO, JOHN ENTWISTLE, těsně před svou smrtí v posteli s jednou striptérkou z Las Vegas. Koronerova zpráva odhalila, že šlo o exotickou tanečnici "SIENNU," skutečným jménem ALISON ROWSEOVOU. John se s Alison setkal v klubu DEJA VU, v hotelovém baru v Las Vegas a odešel s ní do svého pokoje. Striptérka tak byla zřejmě tím, kdo se baskytarovou legendu pokoušel v poslední chvíli vzkřísit, než John skonal (27. 6. 2002) na infarkt způsobený nadměrným užíváním kokainu.

---

CAGE STAVÍ REPLIKU ELVISOVA DOMU

16. 9. 2002

Hollywoodský herec NICOLAS CAGE se chystá utratit 19,5 miliónu dolarů za repliku domu GRACELAND rockového boha ELVISE PRESLEYHO. Od té doby, co se minulý měsíc (8/2002) na Havaji oženil s Presleyho dcerou LISOU MARIÍ, projednává vše s architekty. Kamarádka slavného páru uvedla: "Lisa strávila v Gracelandu v Memphisu nejšťastnější dny svého života a stejně tak šťastný domov by chtěla dopřát v Los Angeles svým a Nickovým dětem."

---

COBAINŮV DŮM ZA 40 MILIÓNŮ DOLARŮ

13. 9. 2002

Nabídky na koupi domu, kde strávil KURT COBAIN část svého dětství, dosáhly výše 40 miliónů dolarů - prodejci však tvrdí, že nabídky nejsou seriózní. Cobainův dům ve Washingtonu je na prodej na internetové stránce WWW.EBAY.COM, kam nabídku umístili stávající majitelé ED a JENNIFER McKEEOVI minulý čtvrtek. Nejvyšší seriózní nabídka podle nich dosud činí 210.000 dolarů. Převážná část domu, včetně Cobainova pokoje se od dob, kdy tu hvězda žila, prakticky nezměnila a bude tedy potřebovat trochu zrenovovat. Cobain se 8. 4. 1994 ve věku 27 let v Seattlu zastřelil.

---

BONO ZPÍVÁ SINATRU

13. 9. 2002
Obrázek: BONO ZPÍVÁ SINATRU

BONO by mohl začít plánovat změnu ve svém hudebním směru. Frontman skupiny U2 nahrál totiž cover verzi klasického hitu FRANKA SINATRY - THAT'S THE LIFE k soundtracku nového snímku NEILA JORDANA, THE GOOD THIEF. Soundtrack bude také obsahovat A THOUSAND KISSES DEEP od LEONARDA COHENA.

---

RUSSEL VYRAZÍ NA TURNÉ S THE PRETENDERS

13. 9. 2002

Herec RUSSELL CROWE se jako muzikant dočkal nenadálého úspěchu - jeho kapela byla totiž pozvána na turné s rockovými veterány THE PRETENDERS. Ti se nedávno zapsali u stejné společnosti jako Croweova 30 ODD FOOT OF GRUNTS, se v lednu a únoru příštího roku (2003) chystají na turné po Severní Americe. Čelní představitelka skupiny CHRISSIE HYNDEOVÁ je údajně tak velkou fanynkou GLADIÁTOROVI muziky, že trvala na tom, aby je držitel Oscara s kapelou na turné doprovodil.

---

KELLY PUSTILA FILMOVOU ROLI

13. 9. 2002
Obrázek: KELLY PUSTILA FILMOVOU ROLI

Hvězda reality show a novopečená zpěvačka KELLY OSBOURNEOVÁ se vzdala svého filmového debutu. Kelly se měla společně s ANNETTE BENINGOVOU představit v remaku snímku FREAKY FRIDAY z roku 1976, o vztahu matky a dcery. Kelly měla ztvárnit nejlepší kamarádku hlavní hrdinky, herečky LINDSAY LOHANOVÉ, jejíž roli proslavila JODIE FOSTEROVÁ. Osbourneová měla také přispět alespoň jednou písní k filmovému soundtracku. Nyní podle WWW.HOLLYWOODREPORTER.COM od projektu z osobních důvodů ustoupila a nahradí ji CHRISTINA VIDALOVÁ. Kelly tak učinila poté, co u její matky lékaři zjistili rakovinu.

---

COURTNEY ZÁVISLÁ NA PRÁŠKÁCH?

13. 9. 2002

COURTNEY LOVE necítila při natáčení svého nového snímku TRAPPED žádnou bolest, nebo? během natáčení spolykala tuny prášků. Vdova po KURTU COBAINOVI ze skupiny NIRVANA se o přední role ve filmu dělí s KEVINEM BACONEM a CHARLIZE THERONOVOU. Podle amerického plátku STAR však hvězda pravidelně posílá jednoho ze svých asistentů do lékárny nedaleko kanadského Vancouveru, kde se snímek natáčí, aby jí přinesl prášky na uklidnění a analgetika. Během čtyřdenního natáčení jí místní obecný lékař předepsal čtyři recepty. Jednalo se údajně o 100 XANAX, PERCODAN a PERCOCET, které jsou podle odborníků silně návykové. Podle mluvčího zpěvačky to však mělo své opodstatnění. Courtney, kdysi závislá na heroinu, totiž během natáčení potratila a léky proto skutečně potřebovala.

---

OSLAVY K POCTĚ BLUESOVÉHO VELIKÁNA HOOKERA

12. 9. 2002

Třicet ztracených písní bluesového velikána JOHNA LEE HOOKERA má vyjít příští léto (2003) současně se vzpomínkovým programem a koncertem k třetímu výročí od uplynutí jeho smrti. Poklad s nevydanými Hookerovými nahrávkami objevil jeho správce majetku EUGENE STURATOWICZ a nyní chystá spolupráci s bluesmanovými přáteli včetně zakladatele skupiny FLEETWOOD MAC, PETERA GREENA, a SANTANY, kteří mají přidat své hlasy na konečné album duetů, nazvané END OF THE WORLD BLUES. V kolekci se objeví také Hookerovy nevydané spirituály a dojemný duet s dcerou ZAKIYOU. Ke Sturatowiczovým plánům patří také založení vzdělávací nadace a nočního klubu v San Franciscu. Hooker zemřel v roce 2000. K jeho poctě vznikl také snímek v režii MARTINA SCORSESEHO.

---

HVĚZDY VZPOMÍNAJÍ NA 11. 9.

12. 9. 2002

BONO, PAUL McCARTNEY a STING umístili na pamětní webovou stránku SEPTEMBER11TH.COM své vzpomínky na loňské 11. září 2001. McCartney píše: "Protože letiště bylo tehdy uzavřeno, zůstal jsem v New Yorku týden po útoku a mohl tak být svědkem neuvěřitelného hrdinství, kterého bylo město schopno, včetně hasičů a policistů. Odvaze, jakou ti chlapíci projevili, jsem se velmi obdivoval." Bono s odkazem na budoucnost dodává: "Domníváme se, že jediným patřičným pomníkem pro ty, kdo přišli 11. 9. o život, je vybudovat nejen bezpečnější, ale také spravedlivější svět, kde mají všichni právo na život." Sting, který byl tou dobou v italském Toskánsku a připravoval se na internetový koncert doma, nabídl své postřehy týkající se tragického dne samotného. Uvažoval také o tom, zda má v tak tragický den vůbec vystupovat.

---
Stránky: 1 183 366 548 722 723 724 725 726 727 728 730