"Doufám, že diváci budou letos spokojeni. Děláme hudební festival, ale myslíme i na ty, kteří si rádi poslech koncertů zpestří dalšími aktivitami. Festival se nám povedlo rozšířit. I přes očekávaný nárůst návštěvnosti bude pobyt pro všechny příjemný. V letošní nabídce je Plzeňský bar s pivem do skla na pontonu, after party s Partner Passem, scéna pod Karlovým mostem, literární kavárna a kino na Dětském ostrově, Fashion zóna na Janáčkově nábřeží a přibylo mnoho dalších nových aktivit. Festival se rozkládá na 70 000 metrech čtverečních, vystoupí na něm přes 150 hudebních projektů na devíti scénách v téměř dvou stech hodinách hudby," říká ředitel festivalu Martin Voňka. David Gaydečka, dramaturg a zakladatel festivalu ale upozorňuje:
"Přesto bych rád doporučil všem, aby dorazili včas. A to proto, že letošní dvojnásobná návštěvnost našeho webu naznačuje vyšší účast na ostrovech. Včasný příchod vám umožní svobodnější výběr scén, zejména těch, jejichž kapacity jsou omezené. Určitě se to týká Euro Jazz Stage v Jazz Docku, koncertu Causa Voskovec na Reflex Stage, všech after party a konec konců i Střelecký ostrov má své limity. Navíc kapely, které hrají ze začátku, za to také stojí, dobré koncerty si nenecháváme jenom na konec. Na mysli mám třeba The Tap Tap, Gipsy.cz, Dva, Republic of Two, Prago Union, Poletíme?, Mythematica z Čech a škoda by byla zmeškat balkánskou dechovku Discoteka Yugostyle ze Švédska, afghánské hip hopery A-N-G či například rakouskou cikánskou kapelu !DelaDap."
V pátek 24.června začíná open air festival, který bude již od odpoledních hodin probíhat na Česká spořitelna Stage a World Stage na Střeleckém ostrově a na Radio 1 Exit Stage a Yornet Stage na Kampě. Jedním z vrcholů na Česká spořitelna Stage bude vystoupení britského indie rockového objevu Archie Bronson Outfit a ska recesistické kapely Russkaja. Pořadatelé také lákají návštěvníky na World Stage, kde proběhne dramaturgický blok Lusófona (festival portugalského jazyka). Součástí tohoto programu bude vystoupení portugalské kapely Deolinda, jejíž píseň "Que parva eu sou" se stala hymnou protestující mladé generace. Jako další vystoupí brazilské duo Canja Rave, kteří jsou právem i díky svému producentovi přirovnáváni k legendárním White Stripes. Na Radio 1 Exit Stage překvapivě zakončí program dvojkoncert novinky na české scéně Luno s argentinským objevem Intima. Zcela poprvé po skončení koncertů od 22h zvou pořadatelé na hudebně divadelní představení Archa z Polska v podání souboru Teatr Osmego Dnia ve dvoře Tyršova domu. Ve spolupráci s Polským předsednictvím Rady EU vystoupí následujícího dne kapely Micromusic a AXMusique.
V sobotu se festival otevírá na všech devíti scénách, uzavírá se doprava na Mostě Legií a z Janáčkova nábřeží se stává Boulevard United Islands, na kterém najdete v jednotlivých zónách výborné občerstvení, prezentaci mladých českých designérů, návrhářů a umělců. Kdybychom měli v sobotu vyzvednout několik tipů v záplavě koncertů, tak jsou to určitě Dva, Porno Para Ricardo a hlavní hvězda festivalu Audio Bullys, kteří všichni vystoupí na Česká spořitelna Stage. Na vedlejší World Stage je to dramaturgický blok Cattack, v rámci kterého vystoupí katalánské kapely la Troba Kung-Fú, Residual Gurus a Balkatalan Experience. Na Radio 1 Exit Stage bude probíhat celý den přímý přenos a těšit se můžete například na Mythematicu, Prago Union, polské electro producenty AXMusique nebo Ping Ping, nový projekt leadera rakouské kapely Mauracher.
Na Slovanském ostrově vyroste Reflex Stage, tzv. Causa Voskovec, kde v podání Big Bandu Konzervatoře Jaroslava Ježka zazní nové aranže známých písní Osvobozeného divadla v doprovodu známých hostů v čele s Marií Rottrovou, Anetou Langerovou, Miroslavem Žbirkou a dalšími. V pátek i v sobotu mohou příznivci blues a country vyhledat Yornet Stage na Kampě, která nabídne vystoupení více než 14 kapel. Fanoušci jazzu nesmí vynechat Eurojazz Stage v klubu Jazz Dock, kde ve spolupráci portálem Eurojazz stanice Vltava vystoupí zástupci české i mezinárodní současné jazzové scény.
Oba dny zakončí oficiální afterparty festivalu, která se koná v pátek v klubu Rock Café a v sobotu v klubu Lávka. Ta sobotní se ponese ve znamení dvacátých narozenin Radia 1, kde proti sobě zahraje mladá a starší generace DJs Radia 1, tedy oldschool versus newschool. Na sobotní after party mají do 23:30 přednostní vstup držitelé Partner Passu.
"Pokud festival a jeho myšlenku volného prostoru podporujete, budeme rádi když to vyjádříte koupí Partner Passu, který můžete v průběhu Klubové noci a celého open airu zakoupit za symbolických 100Kč. Partner Pass vám usnadní orientaci v nabitém programu a ještě vás potěší dárky a bonusy od našich partnerů," doplňuje mluvčí festivalu Barbora Šubrtová. "Nadchnula vás doprovodná nabídka občerstvení, designových doplňků a festivalových triček, ale nechcete si s sebou brát velkou hotovost? Máme pro vás dobrou zprávu. Partner festivalu umisťuje bankomat České spořitelny na Kampu, kde si snadno vyberete hotovost, kdykoliv budete potřebovat," doplňuje Jindřich Krippner, produkční festivalu United Islands.
Ve čtvrtek 24. června bude festival tradičně zahájen Klubovou nocí, která zdarma otevře 21 pražských klubů. Mezi zajímavé koncerty bezpochyby patří Fernando Saunders, baskytarista Lou Reeda, v Lucerna Music Baru, kde budete mít možnost slyšet ještě Terezu Černochovou nebo kapelu Tribetown. V téže pasáži v kavárně Kávovarna si můžete vychutnat vystoupení předních českých písničkářek Karolíny Kamberské, Lucie Redlové a dalších. Z Lucerna Music Baru to máte jen kousek na Národní třídu, kde bude v Rock Café David Koller křtít singl Koistinen a vystoupí objev klubové scény Goodfellas. Jen kousek přes most v klubu Futurum vystoupí Hugo Toxx a v Jazz Docku objevy alternativní scény Fiordmoss a Soliloqui. Ve čtvrtek bude ve 21 klubech vystupovat více než 60 kapel a hudebních projektů, tak je pro všechny z čeho vybírat! "Festival United Islands se v posledních letech stal jednou z nejvýznamnějších kulturních akcí hl. města Prahy a jsem rád, že jsem mohl Klubové noci poskytnout záštitu, protože taková akce naprosto jedinečným způsobem obohacuje kulturní život metropole i jeho obyvatel", chválí festival Lukáš Kaucký, radní pro kulturu hl. m. Prahy.

UNITED ISLANDS 2011
ostrovy a prostranství při řece Vltavě
23. - 25. června 2011
www.unitedislands.cz
vstupné ZDARMA

150 kapel z 20 zemí / 9 scén na 4 ostrovech (Slovanský, Dětský, Střelecký, Kampa) / 1 pontonový ostrov / několik vedlejších hudebních a nehudebních scén na Janáčkově nábřeží, Mostě Legií, na Kampě a dalších místech / 20 klubů / 2 afterparty