Následovník kritikou ceněného alba CRACK THE SKYE byl natočen v rodné Atlantě a v Los Angeles s producentem Mikem Elizondou. Tak jako obvykle se Mastodon, tedy basák / zpěvák Troy Sanders, kytarista / zpěvák Brent Hinds, kytarista Bill Keliher a bubeník / zpěvák Brann Dailor, rozhodli pro minulost nepřežvykující hudební model. Kapela si je jistá, že fandové budou inovovaným směřováním nadšeni úplně stejně, jako ona sama.

Od 28. června si navíc mohou fanoušci na www.adultswim.com/singles stáhnout dosud nevydanou nahrávku z období nahrávání CRACK THE SKYE, nazvanou "Deathbound," a to v rámci deset týdnů trvající akce 2011 Adult Swim Singles Program. Tamtéž je k vidění také speciální videoklip - a je to jediné místo, kde jsou obě nabídky k dispozici!

Mastodon jsou v Evropě a Rusku na letním turné, zahrnujícím také festival Roskilde a několik vystoupení v rámci letošního Sonisphere Festivalu. Kapela se navíc 30.července objeví v Seattlu na jedinečném společném koncertu se Soundgarden, Queens Of The Stone Age a Meat Puppets. U nás se kapela představila 11.června v rámci pražského Sonisphere Festivalu.