04 Zdhymadlo

31. 3. 2016

1993 - 1996

  Skupina ZDHYMADLO vznikla v roce 1993,  po rozpadu kapely SKRAMASAX, kolem baskytaristy Otakara Hegera (Tajemný OH). Kapela vznikla jako takové uvolnění z metalových časů, které jsme v tu dobu měli za sebou.     

  Hlavním cílem bylo pobavit obecenstvo, ale hlavně sebe, čemuž odpovídaly písně i pódiové vystupování. Co se tvorby týče, byla dána děním kolem nás. Ne, že by jsme sledovali nějaké hluboké cíle, jako třeba světový mír…, prostě co se kolem nás mihlo a pobavilo nás, bylo zpracováno. Proto jsme také naši tvorbu nikdy nepovažovali za klasický „underground“, ale říkali jsme jí „mazanec music“.

    V této době víceméně vznikl repertoár, který kapela hraje doposud.

Kapela hrála cca 3 roky na okrese Olomouc, na nejrůznějších akcích, od tanečních zábav po koncerty v různých klubech a festivalech. Byly natočeny také demo nahrávky nevalné kvality, které ale větší díru do světa neudělaly J.

   Po jakémsi vyhoření, se kapela postupně rozpadla a členové se věnovali vlastním projektům. Byly sice snahy o znovuobnovení a kapela se dokonce na jeden koncert v olomouckém S - clubu sešla na jednom pódiu, ale po smrti kytaristy Karla Švehly (Kódla) v roce 2011, už to vypadalo beznadějně…

 

2013 - ?

    Začátkem roku 2013 začaly snahy kapelu obnovit, což se nakonec také povedlo. Jak všichni zúčastnění naznali bylo by škoda nevyužít, podle nás, tak hodnotného materiálu J. Od listopadu 2013 kapela zase koncertuje, byť v trochu pozměněné sestavě. Oťas už se podílí pouze jako „umělecký vedoucí“ a na post kytaristy přišel Paťas.

   Naší snahou je dostat se do hlubšího podvědomí posluchačů po celé republice, koncertováním po klubech a na festivalech.

   Jak již bylo řečeno výše, repertoár tvoří prozatím písně, které vznikly v původní sestavě, byly však mírně upraveny, tak aby odpovídaly našim současným představám.

   V dubnu 2015 začala kapela ve studiu Davida Spilky (DS studio) nahrávat své první CD s názvem „Kursy masového sebeútoku“, které je v tuto v prodeji.

   Byť očekáváme, že se starým repertoárem budeme ještě dlouho koncertovat, už vznikají písně nové.

   Doufáme, že je ještě na co se těšit…

    

 Původní sestava z roku 1993 - 1996:

-          Otakar Oťas Heger (Tajemný OH) - basa

-          Karel Švehla (Kódl) – kytara

-          Viktor Králík (Baron) – zpěv

-          Miroslav Matúšů (Sojka) – bicí, zpěv

Sestava z roku 2013 - ?:

-          Viktor Králík (Baron) – zpěv

-          Miroslav Matúšů (Sojka) – bicí, zpěv

-          Miloslav Loun (Čočka) – basa, zpěv

-          Patrik Veselský (Paťas) – kytara

Zdhymadlo - Web

Zdhymadlo - Facebook

Zdhymadlo - Bandzone

---