06 The Snuff

31. 3. 2016

Česká kapela The Snuff oficiálně vzniká v létě 2009 v Praze. Zakládajícími členy jsou Tomáš Kučera (kytara, back vokál) a Michal Scheiner (kytara, back vokál). Krátce poté se k nim připojil Tomášův bratr Marek (lead vokál). Po personálních změnách na postu baskytary a bicích nyní tvoří kapelu ještě Ijen Ayen (basa) a Matyáš Verner (bicí).

Na přelomu roku 2010/2011 The Snuff vydávají na vlastní náklady své první album ,,Requiem For Me“, kdy byl průměrný věk v kapele 19 let. I přes mladost kapely bylo toto album velmi dobře kriticky hodnocené a The Snuff se díky němu dostali do širšího povědomí napříč klubovou scénou. Album obsahovalo výhradně autorskou tvorbu s anglickými texty a bylo ovlivněno metalovými kapely 80. a 90., ale byly v něm ke slyšení i prvky elektroniky, punku a garážového rocku.

Na podzim roku 2012 vydávají  The Snuff singl ,,Boxed In“ ukazující nový směr, kterým se kapela vydává. Singl byl už vyzrálejší jak po hudební, tak po zvukové stránce oproti předešlé tvorbě. Tento singl posloužil jako odrazový můstek pro následující tvorbu a byl úspěšný v nejrůznějších rockových hitparádách jako je například ,,Česká desítka“ a klip byl i zařazen do rotace TV Óčko.

Rok 2012 byl celkově pro kapelu přelomový, protože se v rámci dobrého umístění  (finále TOP 10) v celorepublikové soutěži na portálu musicmap.cz ,,Skutečná Liga“ dostává ke spolupráci s pořádající agenturou N.S.E.F., která následně kapelu začíná zastupovat. The Snuff se tak objevují na prestižních festivalech po celé republice a ročně hrají přes 50 koncertů.

7.7.2014 vydává kapela svoji druhou desku ,,Lotus“ pod vydavatelstvím Warner Music CZ. Desku plnou atmosférických prvků, temných, ale i melodických linek, které navíc doprovází strastiplný příběh o mladé dívce unesené do neznámých končin, kde se stává obětí obchodu s ,,bílým masem“. Na desce kapela pracovala více jak rok a to u jednoho z nejvyhledávanějších českých producentů Ecsona Waldese. Album je oproti prvotině hudebně mnohem propracovanější, s modernějším a originálním zvukem. Ohlasy a kritiky jsou vesměs výborné a album si nachází široké spektrum posluchačů.

18.11. zažívá kapela The Snuff svůj zatím největší úspěch, kterým je evropské turné s americkou kapelou Ill Nino (illnino.com). Turné čítalo 12 koncertů po Rakousku, Německu, Nizozemsku, Lucembursku, Anglii a Čr.

 

Portfolio:

Festivaly: Masters of Rock (main stage), BasinFire Fest (main stage), Sázava fest (main stage), Votvírák (main stage), Rock for People, Rockování, Fuck the Commerce (DE), Přeštěnice Open, JamRock festival a mnoho dalších…

Podzim 2011 a jaro 2012 – Předkapela na tour kapely Harlej

Jaro 2012 – Předkapela na čtyřech českých koncertech Blaze Balyeho (ex Iron Maiden)

Podzim 2012 a jaro 2013 – Předkapela na tour kapely Škwor

Podzim 2014 – Evropské turné s americkou kapelou Ill Nino

The Snuff - Facebook

The Snuff - Bandzone

The Snuff - Web

---