22 Electric Lady

31. 3. 2016

Tereza „Electric Lady" Hrubanová, kytaristka, zpěvačka, skladatelka a jediná oficiální domácí zástupkyně legendární značky kytar Fender v dubnu roku 2015 debutovala funkrockovou deskou "Electrical", jejíž realizace započala v texaském Austinu pod taktovkou Kirka Covingtona. Album přináší rockovou razanci, funkové songy, pulzující groove a zcela charakteristický zvuk a  kytarový rukopis Terezy, k jejímž vzorům patří Jimi Hendrix, Lenny Kravitz nebo James Brown.

Projekt Electric Lady vznikl začátkem roku 2013, kdy Tereza dotočila svůj první oficiální klip „Storm“, který se záhy dostal do rotace české MTV, Óčko TV a České televize. Za necelé dva roky existence mohli fanoušci a odborná veřejnost zaznamenat Electric Lady v České televizi Art v pořadu Tečka páteční noci, v Dobrém ránu s Českou televizí nebo v rozhlasové relaci Noční proud rádia Regina s hudebním kritikem Iljou Kučerou a dalších významných médiích (titulka časopisu Muzikus, Headliner, DNES, Novinky.cz, recenze alba v časopisech ROCKaPOP a SPARK a další média). Posledním mediálním úspěchem Electric Lady je interview v prestižním polském magazínu Gitarzysta, který březnové číslo 2016 věnoval dámám kytaristkám jako Gretschen Menn, Jennifer Batten či Orianthi. Během roku kromě klubových vystoupení zaujala i na festivalech United Islands Of Prague, Sázavafest nebo Šumava Rocks, a byla vybrána jako jediný domácí zástupce na prestižní polský festival Thanks Jimi Festival, konaném v polské Vratislavi v roce 2015.

Naprostá oddanost a víra v hudbu svedly Terezu k rozhodnutí prohloubit svoje dovednosti v kolébce jazzu a blues a v červnu 2013 odcestovala na americký jih. Za hlavní zástavku své hudební pouti, která započala v New Yorku, si zvolila jedno z nejvíce bohémských měst New Orleans, jež ji zahrnulo nikdy nekončícími „jam sessions“ s muzikanty, patřících mezi špičku tamější scény. Po návratu Tereza pod vlivem blues a funky music hledala pro ni dnes již charakteristický sound a začala budovat kapelu. V polovině roku 2014 se sestava definitivně ustálila a nynějšími  Terezčinými souputníky na pódiích i ve studiu jsou Marek Cába (basa), Roman Sobotka (bicí) a Meli Bahmann (klávesy). V říjnu 2014 na pozvání amerického producenta a bubeníka Kirka Covingtona, jehož zaujala během společného vystoupení v pražském klubu Jazz Dock o několik měsíců dříve, odletěla do Austinu (TX),  aby již jako „Offical Fender Artist“ započala realizaci  svého prvního a očekávaného studiového alba s příznačným názvem „Electrical“, které vyšlo 1. dubna 2015.

Electric Lady - Web

Electric Lady - Facebook

Electric Lady - Soundcloud

---