32 Proximity

31. 3. 2016

PROXIMITY je seskupení muzikantů, kteří se poměrně úspěšně protloukají již 10 let metalovým světem. Jejich styl je často označován a přirovnáván ke kapelám severského stylu, nicméně kapela se snaží zachovat svou vlastní tvář.

V roce 2005 – 2010 absolvují nespočet koncertů a soutěží kde získávají první úspěchy. V roce 2009 na pražském koncertě předskakují švédské legendě In Flames. V roce 2010 začínají pracovat na debutním CD Zero Point, které vychází začátkem roku 2012.

V roce 2014 přicházejí PROXIMITY s další dávkou melodického metalu. Singl Playing God z nově připravovaného alba poukazuje na neustále sílící trend dnešní doby zasahovat do svobody myšlení a rozhodování každého z nás. Následně objíždí tour s finskými WALTARI.

V roce 2015 natáčejí druhé album a vypouštějí dva singly. Netradiční skladbu Not a Trace of Miracle a videem zpracovanou Breathing Anger. Na podzim jsou přizváni agenturou Pragokoncert na RADEGAST TOUR 2015 REBÉLIE REBELŮ společně s českou legendou Citron.

Za zmínku jistě stojí i fakt, že oba současní kytaristé kapely působí jako firemní hráči americké firmy Schecter a jistě se tak můžeme těšit na setkávání s nimi
v rámci podobných akcí, jako byl např. loňský ročník festivalu Brutal Assault.

 

Současná Sestava:

Jiří Strejček - vocals

Martin Fialka - guitar

Petr Voháňka - guitar

Nikol Melicharová - bass

Martin Voděra - drums

Proximity - Web

Proximity - Bandzone

Proximity - Facebook

---