39 Derelict

31. 3. 2016

Derelict je pětičlenná kapela z Prahy. Tři kytary zajišťují, že podání hard-rockově znějících autorských skladeb je dostatečně barvité a díky věkové variabilitě členů najdeme v jejím projevu jak dravost mladší frakce, tak vyzrálost ostřílených hráčů.

Kapela Derelict vznikla v Praze na sklonku roku 2007, kdy se poprvé sešli kytaristé Honza Steininger a Ondra Štrba. Během roku 2008 se k nim přidal bubeník Adam Obr, a po pár baskytaristických eskapádách se na problematickém místě usadil Petr Bechyňák. V létě roku 2010 se na místě baskytaristy poprvé objevil Ondra Štrba starší, jehož hostování se protáhlo na dobu velmi neurčitě dlouhou, a jakožto bonus v podobě třetí kytary s sebou přivedl zkušeného kytaristu Honzu Chalupu. 

Pětičlenná rocková formace vydala své první CD s názvem "Chasing Ghosts" v roce 2012, jehož křest proběhl 5. dubna v klubu XT3 na pražském Žižkově. 

Derelict si za dobu svého fungování na hudební scéně zahrál například v pražském Paláci Akropolis nebo na festivalu Rock for People, a úspešně se zúčastnil několika soutěží (výherce FutureLine 2012 a druhé místo v XVIII Naději Beatu). Pravidelně se objevuje na klubových scénách v Praze i mimo ní  (Kain, Fatal, Klubovna, Music City, Vagón, Kantýna…)

V současné době kapela Derelict vydává své druhé studiové album Out of Touch, které pokřtí dne 14. dubna 2016 v music klubu Futurum na Smíchově.

Derelict - Facebook

Derelict - Bandzone

---