42 The Drops

31. 3. 2016

Kapela The Drops se dala dohromady původně jako cover band v roce 2012 na rockovém táboře. Všem členům kapely bylo v době založení 12-14 let. Zpočátku jsme hráli ve složení bicí, klávesy, dvě kytary a dívčí hlavní zpěv, ale protože jsme měli se zpěvačkou žánrový rozpor a chyběla nám basa, nastoupil k nám Honza Doskočil, zpěvák a baskytarista, a původní zpěvačku Marii Romanovskou nahradil.

V roce 2013 jsme tedy začali koncertovat ve složení Filip Vavřička (klávesy), Honza Doskočil (zpěv, baskytara), Honza Grünwald (sólová kytara), Pavel Válek (rytmická kytara) a Tomáš Burian (bicí). Mezi naše úspěchy v roce 2013 patří trojí hraní na akcích v zahraničí, jednou v Liverpoolu v Cavern clubu, podruhé v Montreux na Freddie Mercury’s memorial day a poté Queen party 2013 v Drážďanech, kde jsme zahráli před zraky 1500 lidí. Za účast na těchto akcích děkujeme organizaci Rockcamp a Peterovi Freestonovi, který je náš dobrý kamarád. V prosinci téhož roku jsme taky odehráli dva vlastní vánoční koncerty v Praze a ve Kdyni, na které přišlo dohromady okolo 300 lidí.

Další důležitý milník tohoto roku bylo rozhodnutí přejít postupně z coverů na vlastní tvorbu. Tento proces stále probíhá, skládáme totiž poměrně pomalu.

Začátkem roku 2014 jsme vydali náš první dvojsingl SP Jedeme dál, jehož úvodní písnička velmi zaujala i Petra Jandu, se kterým máme dobré vztahy doteď, a slíbil nám pomoc s produkcí naší další nahrávky. V návaznosti na to si nás Petr Janda pozval jako předkapelu Olympicu ve Stříbrné Skalici.

Na podzim tohoto roku jsme vydali ještě druhé krátké CD o třech písničkách, které jsme pojmenovali SP Nebezpečná. V tomto roce jsme taky získali diváckou cenu na soutěži Wake up and Live v Říčanech.

Rok 2015 byl podobný předešlému, dále koncertujeme na městských slavnostech, kde se posouváme pomalu výš a výš v line upu, a snažíme se co nejvíce skládat. V červnu jsme se umístili na třetím místě v soutěži Naděje Beatu rádia Beat. Na podzim jsme nahráli třetí z krátkých alb, tentokrát znovu dvojsingl pojmenovaný analogicky s předchozími nahrávkami podle titulní písně – SP Vzhůru.

Na konci roku 2015 a začátkem 2016 jsme objeli několik známých pražských klubů – Vagon, Rock café a Cross club. V lednu a únoru 2016 jsme se 10 týdnů drželi v hitparádě rádia Rockzone se skladbou Vítr do plachet.

Vlastní tvorbu dává dohromady obvykle dvojice Honza Grünwald & Filip Vavřička, s tím, že Vavřička se věnuje hlavně hudební a Grünwald textové stránce skladeb, kterých v současné době máme hotových asi patnáct. Naše stylové směřování se ubírá pomalu ale jistě směrem hard rock, i když jsme za naši existenci udělali několik odchylek. Naše studiové nahrávky vznikaly, a snad i dále budou vznikat, v profesionálním nahrávacím studiu Propast s Petrem Kovandou za mixem, o mastering se stará společnost ADK Praha.

V nejbližší době plánujeme udělat klip na píseň Vzhůru a ve vzdálenější budoucnosti snad i pořádnou dlouho hrající desku.

The Drops - Web

The Drops - Facebook

The Drops - Bandzone

---