Dřevěnka Bozkov

28. 11. 2018

Bez poslechu radia BEAT si čas strávený v naší oblíbené hospůdce už ani nedovedeme  představit a protože k nám žádná jeho frekvence nedosáhne (ani z New Zeland) posloucháme ho přes satelit.

Naše podkrkonošská vesnička se jmenuje Bozkov-rádi si nás pletou s Božkovem u Plzně , my se ale nacházíme mezi Českým rájem a Jizerskými horami .Od okresního města Semily 8km,od krajského města Liberec 40km,od Vysokého nad Jizerou 10km,od Rokytnice nad Jizerou 15km.Přímo ve vesnici u nás jsou krásné Bozkovské dolomitové jeskyně s největším podzemním jezerem v Čechách, které v létě navštíví opravdu hodně turistů a je to i pěkný tip na výlet pro všechny Beaťáky.

Naše beatová útulná hospůdka Dřevěnka je 267 let  stará unikátní patrová roubenka-česká kulturní památka, kterou minula zázrakem v roce 1987 DEMOLICE pro její katastrofální stav, způsobený tehdejším špatným majitelem-bolševikem. Po restituci a převratu v roce 1989 se ale začalo blýskat na lepší časy a hospůdka postupně získala současnou podobu.

V roce 2015 se zde uskutečnila první ROCKOVÁ PÍPA s radiem Beat, s Honzou Hamerníkem a Danou Bechyňovou. Majitel Dřevěnky se mimo jiné úspěšně věnuje jako deejay již 21let rockové hudbě, velký fanda Rogera Waterse a Pink Floyd, Helloween , Queen a také hitů radia BEAT-a když se tohle všechno namíchá dohromady ,je z toho slušná rocková akcička pod taktovkou BEATU.

V Dřevěnce hltáme po večerech z velkoplošné projekce LIVE koncerty různých rockových kapel. Stejně rockově vypadají i zábavy na letním tanečním  parketu s grilem.

V naší malé vesnici se od roku 1998 konají v místní sokolovně  rockové koncerty a Bozkov  navštívila snad každá hudební skupina z Česka(namátkou- Harlej, Olympic, Katapult, Bacily a Václav Neckář, Dymytry, Arakain a Lucie Bílá, Brutus, Visací zámek, Horkýže Slíže, Komunál, Krucipüsk, Divokej Bill, Wohnout…).Každý rok k nám již 12let vždy na podzim jezdí sk. Tři Sestry, mají nás prý jako svatostánek. Fanoušci rocku v Bozkově nikdy nezapomenou před koncertem navštívit svoji oblíbenou hospůdku a my jim za to tímto moc děkujeme. Veškeré podrobnosti o nás najdete na www.drevenkabozkov.cz .

Udělejte si výlet do Bozkova, navštivte Bozkovské jeskyně a přijďte ochutnat naši „prý“vyhlášenou kuchyni nebo jen tak posednout na dobré pivko Svijany včetně prémiového ležáku „450“ a Pilsner Urquell  na letní terasu, které říkáme „pod Kuželníkem“a uslyšíte na ní hity ráááádia Beat a zpráááávy s Pepou Lábusem. 

---