V rámci turné bude Ozzy Osbourne vystupovat po celém světě až do roku 2020 a zároveň půjde o úplně poslední celosvětové koncertování tohoto legendárního umělce.

Ozzy však nevyloučil, že v budoucnosti vystoupí na vybraných koncertech.

"Lidé se mě stále ptají, kdy že to půjdu do důchodu," říká Ozzy. "Tohle bude moje poslední světové turné, ale nemůžu říct, že ještě tu a tam nevystoupím."

Koncertní série začne v roce 2018 v Mexiku, následně se přesune do Jižní Ameriky, kde se Ozzy představí ve třech zemích.

Poté bude následovat šestitýdenní turné po evropských městech a festivalech, které odstartuje v pátek 1. června 2018 v Moskvě.

Po skončení evropské série se přesune do Severní Ameriky - termíny koncertů budou potvrzeny až příští rok.

Ozzyho koncertní kapelu tvoří jeho dlouholetí spolupracovníci Zakk Wylde (kytara), Blasko (basová kytara), Tommy Clufetos (bicí) a Adam Wakeman (klávesy).

Jako speciální host s ním do Prahy dorazí také superkapela The Hollywood Vampires.

Vznikla v roce 2015 a u jejího zrodu stály takové veličiny rockové hudby jako Joe Perry (Aerosmith), Alice Cooper a herec a rocker Johnny Depp.

Skupina, která v tvorbě oslavuje rockové vzory sedmdesátých let minulého století a jejich tvorbu, vydala ve stejném roce i stejnojmenné album, na kterém si zahostovali například i Paul McCartney nebo Dave Grohl z Foo Figters.

Původně studiový projekt absolvoval v roce 2015 i několik exkluzivních koncertů, v rámci kterých se k hvězdné sestavě přidali i další slavní hudebníci, například Duff McKagan, Tom Morello, Perry Farrell nebo Marilyn Manson.

Kapela pokračovala v koncertování i v následujícím roce, ze slavných umělců však zůstal už pouze McKagan, který účast v projektu v roce 2016 také ukončil.

Rocková hudba je však věčná a její odkaz nesmrtelný, a proto se Hollywood Vampires vydají na koncertní turné i v roce 2018.

Skvěle sehranou partu výjimečných hudebníků by na nadcházejícím turné měli tvořit Tommy Henriksen (Alice Cooper, Warlock), Matt Sorum (Guns N‘ Roses, Velvet Revolver), Robert DeLeo (Stone Temple Pilots) a Bruce Witkin.

Vstupenky na červnový pražský koncert pořídíte od čtvrtku 9. listopadu 9:00 hodin v sítích TicketPro a TicketPortal za ceny od 1 490 do 1 950 korun.