Welšské trio Budgie patří mezi čelní představitele zlaté éry hard rocku sedmdesátých let.Svůj stejnojmenný debut natáčí již v roce 1971 a čtvrtým studiovým albem In For The Kill(1974) se pak definitivně zařadí mezi nejdůležitější kapely světové hardrockové historie.Pozici kultovních rockerů s nesmazatelným vlivem na vývoj hard rocku a metalu pak ještě potvrzují svým nejprodávanějším albem Bandolier(1975).

Typické skladby Budgie zdobí sabbatovské riffy protkané melodickými pasážemi a harmonickými zvraty.Temně metalový zvuk pak prosvětluje osobitý fistulový vokál zpívajícího baskytaristy Shelleyho.

Po tvůrčím útlumu v druhé polovině sedmdesátých let pak s nástupem osmé dekády zažívají Budgie své druhé vrcholné období.Vydávají skvělá alba Powersuply a Night Flight a na vzedmuté vlně zájmu o NWOBHM zažívají ovace i jako headliner festivalu v Readingu.

Budgie jsou zásadním inspiračním zdrojem pro mladší generace metalových kapel a z jejich autorské dílny čerpají i veleslavní Iron Maiden(I Cant See My Feeling),Metallica(Breadfan),Van Halen(In For The Kill) či Soundgarden(Hominical Suicidal).

V sestavě Burke Shelley-bass,voc,Steve Williams-drums a Craig Goldie(DIO)-guitar se v rámci nadcházejícího jarního turné představí poprvé v České republice.

Info a vstupenky-ag.Ozzy a potkan,tel.603 531 943,e-mail:ozzyapotkan@seznam.cz
Předprodej vstupenek též v sítích www.ticketpro.cz,www.ticketstream.cz,www.ticket-art.cz a www.ticketportal.cz
Související odkazy:www.retropraha.cz, www.budgie.uk.com