Honza Hamerník

 

 

---

napiš Honzovi

 

 

Jak ses dostal k radiu?
Ohó, to je už strašně dávno! Ale samozřejmě za to mohla muzika, kterou mám moc rád, a když jsem dospěl k poznání, že hudebním talentem neoplývám, tak jsem zatoužil být zvukařem. Samozřejmě se to cestou životem několikrát zvrtlo, ale v různých rádiích jsem už dělal kdeco. Že jsem v poslední době ten "zábavný chlapík" u mikrofonu je z těch životních kotrmelců jeden (hlavně pro mě) z nejpřekvapivějších.

Co tě na tvé práci nejmíň baví?
Odpovídat několikrát denně posluchačům "Kdo hraje tu Vltavu".

Čím ti posluchač udělal největší radost?
Největší radost mám, když se mi hlásí absolventi "Rockové university", kterou jsme s Jirkou Sedláčkem vysílali na podzim 2004 a jejíž "absolventský večírek" se mimořádně vydařil.

Za kterou chybu (týkající se radia) jsi byl na sebe nejvíc naštvaný?
Já už sám sebe znám tak dlouho, že se na sebe už nenaštvávám. Dobře vím, že už to holt lepší nebude :O)

Co pusa pustila do vysílání (a mělo to zůstat jenom v hlavě)?
To se mi snad ještě nestalo. Já stejně jen tak nezávazně plkám…
Z opačného soudku - na co nezapomenu bylo vysílání o katastrofické vlně tsunami v jihovýchodní Asii, kdy v neděli dopoledne na upozornění posluchače a pak ve spolupráci s nimi a internetem jsme byli první a téměř tři hodiny jediné médium v ČR (byla neděle dopoledne), kdo o tom průběžně informoval.

Jak bojuješ, když se ti fakt nechce mluvit k národu, ale musíš? - je to holt taky práce
Když se mi opravdu nechce a hlava vtípky nechrlí, tak se opřu o takovou tu standardní rutinu - jak se ta písnička jmenuje a kdo ji hraje a podobně. Hlava si oddechne a někdy i nějaký posluchač přinese inspiraci.

Který pořad z vysílání Beatu rád/pravidelně posloucháš?
Tady bych to spíš otočil, který pořad neposlouchám - Hard & Heavy, i když to není úplně pravda. Většinou v neděli v 8 večer kolegům studio předávám a pak jedu domů autem, tak vlastně nejméně půlhodinu slyším a musím přiznat, že tak špatné to není. Jinak poslouchám Radio Beat téměř stále.

Která z Beat akcí byla největším zážitkem?
Mimo již zmíněný abiturientní večírek Rockové university. Mám výtečný zážitek z Rallye Rádia Beat (skromně připodotknu, že jsem ji s mou drahou vyhrál) a bavilo mě sledovat, jak Beat provedl reinkarnaci Vítkova kvarteta.

Jak si myslíš, že o tobě mluví kolegové, když tam nejsi? Jakou Ti třeba říkají přezdívkou?
Jsem hluboce přesvědčen, že jinak než pozitivně o mně nikdo nemluví (ani nesmí) a kolegové už vůbec ne. Nevím jestli mi nějak přezdívají, ale pokud ano, tak dědek nebo tlustej plešoun by asi vystihovalo podstatu nejlíp.

Jaká muzika je ta tvá?
Šedesátky, první půlka sedmdesátek, blues obecně, Bob Dylan a tak…

Čím se bavíš mimo rádio?
Létání - mám platný pilotní průkaz soukromého pilota.
Letectví - historie, fotografování letadel, momentálně jsem ve výcviku na pseudopilota, což je na delší povídání.
Cestování - jak poznávací (miluju letecká muzea v USA), tak i "plážové

zobrazit celou galerii