Stránky: 1 2 3 4 5 6 193 386 578 770

Pete Townshend autorem románu

8. 3. 2019
Obrázek: Pete Townshend autorem románu

Kytarista skupiny The Who Pete Townshend informoval veřejnost o svém dalším uměleckém počibnu. Tentokrát se stal spisovatelem a tak se jedná o román. Literární dílo tohoto hudebníka vyjde 5. listopadu pod názvem The Age of Anxiety a bude to prý rockové dílo.

---

Zajímavá výstava s názvem "Jak se balila hudba"

8. 3. 2019
Obrázek: Zajímavá výstava s názvem "Jak se balila hudba"

V Praze můžete v těchto dnech navštívit výstava o československých obalech gramofonových alb. Obaly singlů, elpíček, kompaktních disků a (několika) kazet. Čtyřicet let (a pár let navíc) českého a slovenského gramodeskového designu na jednom místě.

---

Slavný riff hitu "Barracuda" si Heart vypůjčili

7. 3. 2019
Obrázek: Slavný riff hitu "Barracuda" si Heart vypůjčili

Prozradila to v nedávném rozhovoru mladší ze sester Wilsonových - Nancy. Kytaristka skupiny Heart si zavzpomínala na počátky kapely a na to, jak pro tvorbu této legendární forrmace byli velkým vzorem The Beatles. Inspirací k Barracudě však byli jiní britové.

---

Neil Young, Alex Lifeson a Peter Frampton ve filmu o Randy Bachmanovi

7. 3. 2019
Obrázek: Neil Young, Alex Lifeson a Peter Frampton ve filmu o Randy Bachmanovi

Osmasedmdesátiminutový snímek o životě a kariéře kanadského rockového hudebníka Randy Bachmana mělbýt hotov už v loňském roce. Se zpožděním ale vyjde 26. března letos. K dispozici by měl být na platformách  iTunes, Amazon Prime Video, Google Play a DVD.

---

David Ellefson z Megadeth přijede do Zlína

4. 3. 2019
Obrázek: David Ellefson z Megadeth přijede do Zlína

Metalovou ikonu Davida Ellefsona budou na jeho BASSTORY ve Zlíně doprovázet vynikající muzikanti kapely MOTÖRGANG! Mezinárodně uznávaný baskytarista vyráží na svou BASSTORY tour a 22. března se zastaví i ve zlínském klubu Masters of Rock Café.

---

Krásný ztráty live oznamují další jména

4. 3. 2019
Obrázek: Krásný ztráty live oznamují další jména

Malý festival s velkým programem festival Krásný ztráty live oznamuje další účinkující svého nadcházejícího ročníku. Akce, jejímž garantem je, jak název napovídá, zpěvák Michal Prokop, opět představí hudebníky a hudebnice tří generací. S Michalem Prokopem si poprvé zazpívá i David Koller

---

Zemřel muž, který ovlivnil životy všech rockerů

4. 3. 2019
Obrázek: Zemřel muž, který ovlivnil životy všech rockerů

10. února nás opustil Ross Lowell - muž, který se nesmazatelně zapsal do životů všech rockerů, ale i zvukařů, osvětlovačů a vlastně do života každého z nás. Vzpoměňme si na něj kdykoli budeme potřebovat něco upevnit. Ross Lowell byl vynálezce lepicí pásky Gaffa.

---

Malmsteen hraje “While My Guitar Gently Weeps”

2. 3. 2019
Obrázek: Malmsteen hraje “While My Guitar Gently Weeps”

Poslechněte si to dole. Yngwie Malmsteen vydal cover slavné písně skupiny The Beatles “While My Guitar Gently Weeps” jako ochutnávku z nové desky, kterou se chystá vydat 29. března. Album s názvem “Blue Lightning” bude celé poskládáno ze samých předělávek klasických hitů.

---

Neal Schon dokončí svojí desku letos

28. 2. 2019
Obrázek: Neal Schon dokončí svojí desku letos

Na novém albu pracuje kytarista skupiny Journey spolu s producentem a skladatelem Marti Frederiksenem. V rozhovoru pro jednu rozhlasovou stanici v Arizoně zmínil, že deska dostává svoji finální podobu ve studiu v Nashvillu. Hotové jsou prý zatím čtyři písně a podle Neala jsou skvělé. 

---

Airbourne se vrací do Prahy

27. 2. 2019
Obrázek: Airbourne se vrací do Prahy

Trvalo to dlouhých devět let, ale fandové skupiny Airbourne se dočkali. Na počátku říjjna přijedou tito Australští rockeři do Prahy a pro tuzemské publikum chystají tito následovníci kapely AC/DC hardrockový koncert ve velkém stylu. Airbourne zahrají v Roxy 2. října 2019.

---
Stránky: 1 2 3 4 5 6 193 386 578 770