Stránky: 1 184 359 360 361 362 363 364 365 368 551 734

Albu Nevermind je dvacet let

18. 10. 2011
Obrázek: Albu Nevermind je dvacet let

Je to dvacet let, co skupina Nirvana vydala album "Nevermind". V září teď na připomenutí vydání tohoto klasického alba proběhla v Seattlu vyjímečná akce. Koncert, na kterém zaznělo celé album naživo od začátku do konce. Každou skladbu hráli jiní muzikanti (Duff McKagan's Loaded, basák Nirvany Krist Novoselic, Presidents of the U.S.A....). Album teď vychází v remastrované podobě, také v limitované DeLuxe čtyřdiskové verzi s B-stranami singlů, demo-nahrávkami, alternativními nevydanými mixy a 90ti stránkovou knihou, a vychází i na vinylu. Z výročního koncertu je k vidění fanouškovské video, kde Duff McKagan's Loaded hrají skladbu "Lithium".

---

Dětský fenomén a Metallica

17. 10. 2011
Obrázek: Dětský fenomén a Metallica

Je to takový malý zázrak, který uchvátí většinu rockerů. Děti ve věku 8-10 let hrají na opravdové nástroje opravadovou muziku :o) V repertoáru je to, co se jim líbí (a evidentně jejich rodičům také). Zahrají písničky od Muse, Lennyho Kravitze, Red Hot Chili Peppers a nebo od Metalliky. Za pět let (možná i dřív) budeme vědět, jestli je tu výjimečný talent, nebo jen "cvičené opičky" pro pobavení na festivalech (doufejme v první možnost). Teď ale oslavujeme to, co je. Podívejte se na "Mini Band" při vystoupení na pivním festivalu a ve zkušebně.

---

Alice povstane z popela

17. 10. 2011
Obrázek: Alice povstane z popela

V první polovině devadesátých let byla plzeňská skupina Alice jednou ze zásadních sestav na domácí rockové scéně. Po nějakých deseti letech tu byl pokus o comeback v omlazené sestavě, a teď to vypadá na další a docela slibnější návrat, i když bez frontmana Dana Bárty. Tři pětiny původní sestavy (bubeník Jiří Mikeš Milý a kytaristé Lumír Václavík a Martin Střeska) doplnili sestavu o zpěváka a basáka a vrací se na rocková pódia a nabízejí hudbu prvních tří alb skupiny. Je tu i příslib nové vlastní tvorby, ale to závisí mimo jiné i na zájmu fanoušků a vydavatelských firem. Držme jim palce.

---

Akce PEKASS (inzerce)

14. 10. 2011
Obrázek: Akce PEKASS (inzerce)

Akciová společnost PEKASS, která je letos na trhu již 20. rokem, připravila pro všechny zájemce o kvalitní zemědělskou, komunální a silniční techniku dvě zajímavé akce.

---

21.10. Pretty Things - Rock Café

14. 10. 2011
Obrázek: 21.10. Pretty Things - Rock Café

Prý jsou drsnější než Rolling Stones a ošklivější než Beatles. Poslední z této trojice britských legendárních rokenrolových kapel 60.let The Pretty Things vystoupí 21.října v Praze v Rock Café! Pretty Things s původními členy kapely Dickem Taylorem a Philem Mayem vystoupí v Praze vůbec poprvé. Autori vubec prvni rockove opery a souputnici dvou nejslavnejsich kapel historie vystoupi v ramci serie Prague International Bluenights.

---

Slovní fotbal o letenky do Barcelony!

14. 10. 2011
Obrázek: Slovní fotbal o letenky do Barcelony!

Beaťáci,

je tu týden, kdy si hrajeme s názvy songů podle principu slovního fotbálku. Na vás, bude po výzvě moderátora , v časovém limitu navázat na poslední hranou skladbu názvem písnička další (pochopitelně ROCKOVÉ a název musí být známý, dohledatelný alespoň na webu. Tvrzení že tuhle skladbu hraje kapela "Mokrý schody" u nás v kulturáku fakt neberem :o)) Jde o to, udržet se v řetězu co nejdéle - ti co uhájí 5 a více kol se můžou těšit na ligu - nabídneme vstupenky na zápasy Sparta - Liberec ,Olomouc - Mladá Boleslav,Jablonec - Příbram nebo Bohemians 1905 - Dukla od časopisu Gól. A pozor - finalista kterému se povede správně napojit poslední článek v pátek navečer, se poletí podívat na Plzeň do Barcelony! Hlavní cenou jsou 2 poukázky od společnosti Condor obsahující:

---

14.10. Yardbirds - Teplice

14. 10. 2011
Obrázek: 14.10. Yardbirds - Teplice

The Yardbirds vystoupí opět a netradičně v České republice! 14. 10. v Estrádním sále Domu kultury Teplice na prvním beatovém festivalu Teplice od 18.00. Po koncertech v roce 2007 a 2009 se opět tato britská kapela vrací do České republiky předvést své umění. Jsou kapelou ve které začínali svou kariéru tři z nejznámějších rockových kytaristů: Eric Clapton, Jeff Beck a Jimmy Page.

---

Nová superskupina na obzoru

13. 10. 2011
Obrázek: Nová superskupina na obzoru

Možná je to hledání nových možností a obzorů, možná jen kratochvilné vybočení ze zaběhlé rutiny a vyjetých kolejí, ale v každém případě se podobné "družení" ostřílených muzikantů z různých kapel těší oblibě u fanoušků. Je tu projekt(?) "HAIL!". Jedná se o americkou metalovou supergroup z Denveru v Coloradu s rotujícím obsazením. Např. teď (15.10.) mají vystupovat na festivalu v Kucukciftlik Parku v tureckém Istanbulu v sestavě Glen Drover (kytara - MEGADETH, TESTAMENT, KING DIAMOND), Whitfield Crane (zpěv - UGLY KID JOE, LIFE OF AGONY, ANOTHER ANIMAL), Mike Portnoy (bicí - DREAM THEATER, AVENGED SEVENFOLD) a James Lomenzo (basa - MEGADETH, BLACK LABEL SOCIETY, WHITE LION).

---

Chickenfoot nabízejí bonusy

13. 10. 2011
Obrázek: Chickenfoot nabízejí bonusy

Kapela Chickenfoot (Sammy Hagar, Michael Anthony, Joe Satriani a Chad Smith) chtějí podpořit svou muziku a prodej alb nejen na turné, ale i videoklipy a pro největší fanoušky také historkami o tom, jak která skladba vznikala. Je pochopitelně nutné, abyste aspoň trochu vládli Angličtinou, ale i začátečníci určitě pochopí klíčové momenty toho, jak jednotliví členové kapely vnímájí vlastní muziku, jak rozpracují kytarový riff, jak dozráva sound a jak Sammy Hagar "za pochodu" dává dohromady texty. Mrkněte na video ke skladbě "Big Foot" a také si od těchto veteránů poslechněte historii skladby.

---

Jak se "dostat" na koncert Black Country Communion

12. 10. 2011
Obrázek: Jak se "dostat" na koncert Black Country Communion

Tahle supersestava (Glenn Hughes, Jason Bonham, Joe Bonamassa a Derek Sherinian) už u nás koncertovala. Ale jestli vám vystoupení v Lokti nad Ohří uteklo, můžeme doufat v následování příkladu některých anglických divadel a kin. Už v září v některých městech (např. Londýn, Cambridge, Oxford, Bristol, Leeds, Birmingham, Edinburgh, Dublin) promítali koncertní DVD "Live Over Europe" (HD, Dolby 5.1 Surround). Jinak, samotné DVD má na trh přijít 24. října, Blu-Ray následuje 15. listopadu.

---
Stránky: 1 184 359 360 361 362 363 364 365 368 551 734