Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 184 368 551 734

Ohlédnutí za Beatovou síní slávy 2018

31. 5. 2018
Obrázek: Ohlédnutí za Beatovou síní slávy 2018

O víkendu jsme se sešli v přírodním amfiteátru pod loketským hradem, abychom slavnostně i neformálně uvedli do síně slávy rádia Beat české rockové legendy. Některé bohužel In Memoriam, ale i to k bigbítu patří. Ve fotogalerii si můžete sobotní mejdan připomenout.

---

Fenomenální bluesový kytarista Buddy Guy zavítá poprvé do České republiky

30. 5. 2018
Obrázek: Fenomenální bluesový kytarista Buddy Guy zavítá poprvé do České republiky

Buddy Guy, největší žijící bluesová hvězda a zásadní vzor největších bluesových i rockových kytaristů počínaje Jimim Hendrixem přes Keithe Richardse, Erika Claptona, Jimmyho Page a Jeffa Becka až po Jacka Whitea, se v listopadu chystá po letech do Evropy. 

---

John Mayall ruší koncerty

30. 5. 2018
Obrázek: John Mayall ruší koncerty

Britská bluesová ikona John Mayall oznámil na svém facebookovém účtu odklad svých vystoupení. V plánu bylo americké turné, které mělo odstartovat právě dnes v San Diegu a končit mělo 17. června ve Wichitě v Kansasu. Další koncerty byly plánovány na srpen a září.

---

Phil Mogg z UFO reálně uvažuje o důchodu

29. 5. 2018
Obrázek: Phil Mogg z UFO reálně uvažuje o důchodu

Skupina UFO příští rok oslaví padesátiny a chystá ktomuto výročí velké turné. Po jeho skončení hodlá frontman a zakladatel skupiny ukončit svojí kariéru a odejít na zasloužený odpočinek. O tomto kroku prý uvažoval už delší dobu. Konkrétně chtěl skončit už po posledních dvou turné kapely

---

Kytarista Phil Collen opustil rozjetou tour Def Leppard

29. 5. 2018
Obrázek: Kytarista Phil Collen opustil rozjetou tour Def Leppard

Kytarista skupiny Def Leppard Phil Collen opustil turné skupiny ani ne po týdnu. Def Leppard zahájili minulý týden šňůru koncertů, kterou letos jedou společně s Journey. Páteční koncert na Hersheypark Stadium v americkém Hershey však odehrála kapela bez svého kytaristy.

---

Iron Maiden - Legacy Of The Beast. Podívejte se co nás čeká

28. 5. 2018
Obrázek: Iron Maiden - Legacy Of The Beast. Podívejte se co nás čeká

Pražský koncert Iron Maiden se blíží. Turné "Legacy Of  The Beast" odstartovalo o víkendu v Saku Aréně v estonském Tallinu a dole se můžete podívat na videa pro představu, co se na nás vlastně chystá. Estonští příznivci viděli 16 kusů, z nichž některé skupina opravdu dlouho nezahrála.

---

Radio Beat - Všeobecný herní řád

26. 5. 2018
Obrázek: Radio Beat - Všeobecný herní řád

Milí Beaťáci. Ještě něž se pustíte do soutěžení na Beatu, prosíme, pozorně si přečtěte všeobecný herní řád. Jeho plné znění najdete právě ZDE

---

David Crosby se chystá do Evropy

25. 5. 2018
Obrázek: David Crosby se chystá do Evropy

Evropská Tour Davida Crosbyho bude čítat čtrnáct koncertů a odstartuje 25. srpna na Once In A Blue Moon festivalu v holandském Amsterdamu. Crosby nyní koncertuje v Americe a na svých vystoupeních podporuje zejména své poslední album “Sky Trails”, které vyšlo v září 2017.

---

Nová deska skupiny Ghost se neobejde bez právních tahanic

25. 5. 2018
Obrázek: Nová deska skupiny Ghost se neobejde bez právních tahanic

Na Beatu Vám už nějaký ten pátek pouštímme singl “Rats” z nejnovější desky "Prequelle" švédské formace Ghost. Identita členů této skupiny bývala vždy zahalena tajemstvím. To už nyní tak úplně neplatí. Bezejmenní ghůlové budou muset vystoupit z anonymity.

---

Zemřel vynálezce Fuzz pedálu Glenn Snoody

25. 5. 2018
Obrázek: Zemřel vynálezce Fuzz pedálu Glenn Snoody

V věku devadesáti šesti let zemřel zvukový inžených Glenn Snoody. Nebyl rockovou hvězdou, ale bez jeho vynálezu by se neobešel žádný kytarista. Glenn Snoody se podílel na nahrávkách takových muzikantů, jakými byli svého času například  Billy Joe Royal, Jack Barlow nebo Tommy Collins.

---
Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 184 368 551 734