Stránky: 1 187 372 529 530 531 532 533 534 535 558 743

GROHL napsal Metallice

12. 5. 2008
Obrázek: GROHL napsal Metallice

Někdejší bubeník Nirvany a v současnosti frontman Foo Fighters napsal otevřený dopis Metallice: "Drahá Metallico, tady Dave! Jsem ten týpek, co vás pozorně sleduje od roku 1983. Když jsem koupil vaše první album Kill 'Em All změnilo to můj život. Slyšel jsem všechny vaše desky (dokonce i St. Anger!). A nemůžu se už dočkat novinky a budu mezi prvními, kdo pro ni vyrazí do obchodu." Celý dopis i s originálním přáním na závěr zveřejnil web Metal Hammer.

K Metallice ještě jedna připomínka. Dnes rozjíždí stránky www.MissionMetallica.com s lákavým sloganem: "okuste nové album … dříve, než bude hotové". Prý se stačí zadat emailovou adresu.

---

Aleš BRICHTA 2CD Beatová síň slávy

12. 5. 2008
Obrázek: Aleš BRICHTA 2CD Beatová síň slávy

Aleš Brichta vydává první kompletní Best Of, na kterém se spojují hity jeho sólové kariéry a projektů Zemětřesení, Grizzly, Hattrick a ABBand s "klasikou" od Arakainu. Výběr mapuje obě zásadní hudební kariéry Aleše Brichty a fanoušci dostávají kompilaci toho nejlepšího.
Dívka s perlami ve vlasech, ale i Zase spíš v noci sama. Princess i Slečna Závist, Nechte vlajky vlát, Zapomeň… prostě poprvé všechny hity sólo i s Arakainem.
Album vychází u příležitosti uvedení Aleše Brichty do Beatové síně slávy.

TRACKLIST

---

Beaťáci na koncertech

11. 5. 2008
Obrázek: Beaťáci na koncertech

Na Knopflera do Prahy přijel i Martin z Trnavy: koncert bol super, striedali sa krasne akusticke pesnicky solovej tvorby s paradnymi gitarovymi solami "dire straitskej" ery

Stanly vyrazil z Děčína na skvělý koncert Tarji do Zlína a podařilo se mu vyfotit vynikajícím bubeníkem Mike Teranem. K tomu připsal: "V pět jsem dorazil domů a za chvilku jdu nevyspalý do arbajtu...... "

---

Zač je v Pardubicích Beat? Za 107,8 FM!

10. 5. 2008
Obrázek: Zač je v Pardubicích Beat? Za 107,8 FM!

Bylo nebylo, inženýr Pavka přejel devatero řek a devatero kopců, cestou přemohl několik gulášů a skolil množství nealkoholických piv (chudák), pomohl mravencům a několika lidem (kteří nakonec nepomohli jemu), až dorazil do Pardubic. Tam přemohl všechny úřady, prosekal se na vrcholek nevysoké věže, ze zamčené cimry osvodil vychrtlého pavouka a nastěhoval do ní vysílač. Pak ho spokojeně zapnul a vyrazil podle vysypaných drobečků domů. A jestli neumřel, tak ještě jede (usuzujeme z toho, že tady ještě není). A Pardubický vysílač jede také! Takže 107,8 FM, 100W, vertikální polarizace.

Vyprávěl: národní umělec Radioslav Beat

---

Setkání s Markem Knopflerem!

7. 5. 2008
Obrázek: Setkání s Markem Knopflerem!

Koncert který klepe na dveře a na který jsme vám rozdávali vstupenky ve Víkendu Judas Priest a Marka Knoplfera, bude mít ještě jednu třešničku na dortu. A to pro někoho z Vás i možnost osobního setkání s Markem před koncertem ( a dvě vstupenky k tomu). V pátek 09.05. pozorně poslouchal vysílání Beatu a na tuplák Marka Knopflera (Dire Straits v to počítaje), se dovolal jako první do studia na 27 27 3 99 55 Petr S. Takže gratulujeme k bystrému uchu, rychlé ruce na telefonu a přejem skvělý zážitek na kocertě!

---

Vysílač 100,8FM ve Slavonicích je v provozu!

7. 5. 2008
Obrázek: Vysílač 100,8FM ve Slavonicích je v provozu!

Přátelé, kamarádi, prostě všichni Beaťáci, je to opět tu! Naši vlnoví inženýři pracovali dnem i nocí a dokázali dnes zprovoznit vysílač ve Slavonicích - městě, frekvence 100,8FM, vertikální polarizace, výkon 1kW. Takže od teď už se můžeme slyšet i na pomezí Čech, Moravy a Rakouska - v jižních Čechách éterem. Své poznatky k pokrytí této lokality můžete připsat do diskuze pod článkem.

Sláva Slavonicím!

Vaši Beaťáci

---

Kdo bude předskakovat METALLICE?

7. 5. 2008
Obrázek: Kdo bude předskakovat METALLICE?

Dánsko-francouzští metalisti Mnemic a Američani Machine Head. Kromě toho že budou zahřívat fanoušky před pražským koncertem 3.6., tak 28. května zahrají i v polském Chorzówě.

Mnemic spolu hrají od roku 1998. To co leze z jejich nástrojů je na Wikipédii popsáno jako "fúze melodického industriálního a progresivního metalu." Zatím natočili tři desky, poslední Passenger vyšla před rokem a to s novým pěvcem Francouzem Guillaume Bideauem. Pro Mnemic to nebude první setkání s Metallicou. Předskakovali jim na koncertě už loni a bubeník Lars Ulrich si je oblíbil.

I u nás známější Machine Head si už s Metallicou zahráli na jednom pódiu. Loni na londýnském stadionu Wembley (zpěvák Robb Flynn prý nikdy nic podobného nezažil a o party po koncertě řekl: "Byla to šílená opilecká jízda. Vychlastali jsme malý oceán alkoholu. Skončili jsme pak na hotelu, kde …" více si přečtěte ZDE) . Taky aktuální (v pořadí šestá) deska Machine Head vyšla loni. Jmenuje se The Blackening.

Máme se na co těšit!

---

BILL WARD oslavil v pondělí šedesátku

5. 5. 2008
Obrázek: BILL WARD oslavil v pondělí šedesátku
Bill Ward (Black Sabbath)
(narozen 5. května 1948 v Birminghamu)
Charismatický bubeník, alespoň co do vizáže "nejvíc zlý muž" od Sabbatů má teď na hrbu šest křížků - potěš sám pekelník!, jak by řekl kolega Korál.
K podomácku vyrobeným bicím prvně usedl až v patnácti letech a hned se v proslaveném anglickém přístavu uchytil. Jména juvenilních part, ve kterých hrál, se sice nedochovala, ale zato jeho setkání s kytaristou Tonym Iommim v roce 1964 a jejich společnou kapelu Mythology zaznamenávají snad

všichni, kteří se historií Black Sabbath zabývali. Krátce poté se duo rozrostlo o perspektivního ...

---

Twin Dragons v Čechách

5. 5. 2008
Obrázek: Twin Dragons v Čechách

Psal nám Jirka Rogl:

Ahoj,
posílám zase pár obrázků z velice vydařené akce (vlastně akcí) z minulého týdne. Dvakrát u nás zahráli Twin Dragons a jako jejich vzácný host zapěl Eric Martin - vzpomínáte, jak ještě jako zpěvák veleslavných Mr.BIG zpíval hity To be with you, či Wild World. Poprvé zahráli v Poděbradech, kde jim v předvečer koncertu pořadatelé připravili fajn grilovačku a pak v pražském Exitu Chmelnice. Na fotkách se určitě pozná i spousta "bíťáků" :o) Taktéž jsem přidal něco z rozhovoru, který s Ericem dělal náš vynikající kytarista Petr Henych pro můj domovský magazín Muzikus.
Zdraví Jirka
---

Led Box - The Ultimate Led Zeppelin Tribute

5. 5. 2008
Obrázek: Led Box - The Ultimate Led Zeppelin Tribute

Na trhu je nová lahůdka pro fajnšmekry. 2CD skladeb Led Zeppelin nahrané muzikanty jako Rick Wakeman (Yes), Steve Morse (Deep Purple), Keith Emerson, John Wetton, Dweezil Zappa nebo Paul Dianno. Rozklikni "celý text" a nejdeš seznam skladeb.

---
Stránky: 1 187 372 529 530 531 532 533 534 535 558 743